reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hučící reproduktory

Drizztcz (31)|23.10.2014 07:45
Zdravím.
Již nějakou dobu mám doma reproduktory Genius Home Theater SW-HF 5.1 4000 a je to několik týdnů co mi začaly hučet.
Abych to přesně popsal: Zapnu reproduktory, pořádně v nich "lupne" a začnou hučet. Jedná se o hluboký, naštěstí nepříliš hlasitý zvuk, který ale docela ruší. Když je vypnu, tak v nich opět hlasitě lupne, spíše skoro jakoby bouchne.
Repr. hučí i když jsou vypojeny z počítače. Zkoušel jsem je zapojit do jiné zásuvky kvůli odstínění, nepomohlo. Někde jsem se dočetl o možnosti uzemnění, ale protože se v daných věcech nevyznám, tak vůbec netuším jak to provést. Mohlo by to být např. napájecím kabelem? Nebo je problém někde uvnitř a bez "odborných" znalostí je to pro mě jakožto laika neřešitelné a nezbyde mi nic jiného než si pořídit novou soustavu?
Georginek (2957)|23.10.2014 16:42
Hele, ja je mam taky, me v nich teda nelupe, ale subwoofer mam vedle postele a kdyz vypinam PC musim vypnou i bedny, protoze z nej vychazi rusivy bzucici zvuk. Ze samotnych reproduktoru. Daval jsem jich nekolik a delaji to vsechny a ten kdo rika ze ne, tak to neslysi. Takze toto je vlastnost.
Nicmene lupani normalni neni nebo to tvoje "bouchani". Nastesti se jich prodava hodne a na internetu jsou vsude navody na opravu, vymenu jednotlivych dilu, kondenzatoru atd.......

Jinak obecne Genius je svinstvo - ale zase levny :D
Drizztcz (31)|26.10.2014 14:43
[QUOTE=Georginek;563994]Daval jsem jich nekolik a delaji to vsechny a ten kdo rika ze ne, tak to neslysi. Takze toto je vlastnost.[/QUOTE]

Já jsem se s tím ale setkal až po cca dvou letech provozu. Do té doby bylo všechno v pohodě.
Fox_25 (613)|26.10.2014 16:34
Já bych napsal Trodasovi zda se na ně nemrkne a případně zda je nevylepší. Vím že tyto bedničky se dají vylepšit až tak že se dají dokonce poslouchat, tak na co kupovat nové když se stejně za čas znovu pokazí.
FrescoONE (9)|16.1.2015 23:43
Nemáte někdo nějaký řešení? Tento týden se mi to stalo taky u stejnýho typu repra.
Drizztcz (31)|27.3.2015 17:04
Bohužel se mi je nepodařilo opravit :-/ Stále hučí, ale protože mám solidní sluchátka, tak už je nemívám téměř zapnuté. Narazil jsem ale na další problém a to se subwoofrem: Odmítá hrát. Když ho otestuji v nastavení zvuku, tak funguje, "pípne" stejně jako ostatní repráky, ale jakmile pustím hudbu/video, cokoliv, tak z něj nevyjde ani tón :-/