reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Assassin's Creed Unity - hardwarové nároky

G.i.k (47)|24.10.2014 14:40
Zdravím,
jsem velkým fandou série Assassin's Creed a nemohl jsem si nevšimnout nedávno vydaných HW nároků k připravovanému dílu Unity: HW nároky Vím, že možná plaším, protože jsem někde četl, že se nároky asi budou ještě snižovat, ale i tak je to prostě nářez!
Jde mi o to, že si chci hru prostě užít na vyšší detaily a ne se klepat s 20ceti FPS na nejnižším nastavení. Vzhledem k tomu,že se mi problémy s FPS začínají objevovat už u her, jako je předešlý AC4:Black Flag, Crysis 3, Far Cry 3 apod. se teď začínám opravdu bát.

Moje aktuální sestava:
MB: Gigabyte Intel P55
CPU: Intel Core i7 860 - 2,80GHz + GELID Solution Tranquillo
GPU: Gigabite GeForce GTX 680 - 2GB
RAMky: Kingstone HyperX 12GB (2x4GB + 2x2GB)
HDD: SSD Crucial M500 240GB + Seagate Barracuda 3TB + Western Digital Caviar Blue 1TB

Myslíte, že to už nezvládá procák? Nataktováno nemám, nikdy jsem to nedělal a upřímně řečeno se toho bojím.
Mám teda upgradovat desku a procesor? Jsem hráč a chystané AC:Unity a Far Cry 4 si zkrátka chci užít :o.
johny__g (6387)|24.10.2014 14:52
Výměna desky a CPU by toho moc neřešila, ve hrách je většinou limitem grafická karta. Takže bych si počkal až to vyjde a určitě se objeví nějaký recenze kde se budou věnovat HW nárokům i z pohledu CPU. Pak se můžeš rozhodnout. Ještě tu postrádám informaci, v jakém rozlišení hraješ. Jestli jen fullHD, tak by to třeba mohlo stačit. Pokud máš solidní chladič a zdroj, o přetaktu CPU bych uvažoval. Nějakých 500 MHz nahoru by asi bylo znát.
G.i.k (47)|25.10.2014 16:39
Jop, zapoměl jsem. Hraju na 1920x1080.
Já jsem nedostatek FPS ve hrách vždycky přisuzoval právě procáku. Je mi dost divný, že třeba lidi se slabší sestavou než mám já hráli AC4 bez problémů na plný detaily. U mě je to na plný detaily s těma pár obrázkama za vteřinu úpně nehratelný. Další zvláštní věc je, že mi NVIDIA Experience nadává, že hraju na zbytečně slabé nastavení a když teda dám "Optimalizovat" hru, tak se to hodí na full. Tady za to grafika asi nemůže, tak proto jsem myslel na procesor :notsure. Navíc jestli u toho novýho AC uvádějí v minimálních požadavkách i5-2500k, tak to můžu asi zrušit předobjednávku :D.
ICE_D (2754)|25.10.2014 18:56
No ale pisou tam 2500K @3.3Ghz - tzn. nenataktovanej, nechapu proc tam pisou K-verzi na zakladni frekvenci :D Nicmene si myslim, ze kdyz ten Tvuj trochu pretocis, tak by ses mohl dostat vykonem na podobnou uroven ;)
G.i.k (47)|25.10.2014 19:13
Tak to taktování prubnu.Zdroj a chladič by měly být v pohodě. Ale jak říkám, nikdy jsem to nedělal, takže asi potřebuju podrobný návod pro začátečníky. Dalo by se postupovat podle tohoto článku? http://bitly.com/1tyQC61 Deska je úplně stejná, jako moje, akorát procesor je i5 2,66GHz místo mojí i7 2,8GHz.

...teda vážně jsem nasranej. To by mě zajímalo, jestli bude ta hra tak graficky náročná nebo jestli je to tak špatně optimalizovaný. S takovou aby člověk kupoval každej rok nový železo.
ICE_D (2754)|26.10.2014 00:03
Jop ten Assassin byl na HW pozadavky vzdycky maso :D Kazdopadne ja to odzkousim na PC a kdyz to nepujde, tak holt koupim PS4 verzi :)

P.S. Jo, ten navod je dobrej. Hlavne postupovat (zvedat frekvenci) pomalu a opatrne :) Taktovani je silne individualni zalezitost, kdy jeden kousek muzes pretocit o 700Mhz a druhej o 100Mhz a nebo vubec...
trodas (1753)|3.12.2014 20:43
Důvod, proč je Assassin Creed Unity tak pomalý, je jeho mizerná konverze z konzolí. Ubisoft se nám snažil nemluvit, že 30fps je super... protože ono to málo kdy dá vic...

Úmyslně to zabrzdili užitím DirectuX přetěžovaného draw cally, místo užití Mantle, kde ani 150 000 draw callů není problém... aby PC nebylo lepší jak konzole. TO je tedy hnus, velebnosti... :shut
G.i.k (47)|4.12.2014 19:26
Jo, teď už je mi to taky jasné. Ale my jsme diskutovali jestě před uvedením hry na trh, kdy mě ani nenapadlo, že to bude až tak špatné. Takže já teď čekám na ten jejich slavnej opravnej patch, dřív to hrát nebudu no :/. Jako je to fakt hanba vydat do světa takovejhle paskvil. Ještě, že to Far Cry docela vyšlo.
ICE_D (2754)|4.12.2014 22:34
S patchem 1.3.0 i 1.2.0 je to hratelny uplne v pohode, nepotkal jsem zadny bugy, zadny glitche, chybejici textur, propadani se do zeme, letajici kozy ani zadny jiny technicky problem... Jen mi obcas dropne FPS na 25 :D Mam i5-3350P + R9 280X a mam to nastaveny na HIGH details + SSAO okluze + FXAA vyhlazovani. FPS standardne mezi 30-40, v nenarocnych scenach vyleti i na 60, ale u fontanky na dvorku dropuje na 22-25... Zkousel jsem MSAA 2x, coz je o dost hezci nez FXAA, vetsinou to bylo hratelny, ale u fontanky 16FPS a to uz je fakt moc :D

Jinak co se tyce tech draw callu, tak je to samozrejme spravne, aspon prestanou PCckari krast a zacnou hezky platit za originalky na konzolich :D Vic takovych her, co PC nezvladou :D :D :D
trodas (1753)|5.12.2014 00:47
Grrrrrrr...! :mad: :mad: :mad: