reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní deska Gigabyte GA-B73-D3V

nofran (2)|26.10.2014 16:29
Hezké nedělní odpoledne..Nevíte někdo s dobrými znalostmi elektronice co mne odešlo na výše uvedené základní desce..Včera ještě v pohodě celý den chodila..Dnes již nenajel zdroj,který je v pořádku(kontrola provedena klemou na napájecím konektoru do desky a je funkční a napětí má..) Spínací tlačítko je také funkční(kontrola ohmetrem)..Deska nesepne zdroj ani zkratem na pinech power..Grafika tam není zasunutá jelo to na vnitřní..Díky za každou radu..
kevin00 (10238)|26.10.2014 22:24
Vyzkoušení zdroje klemou v power konektoru a měřením napětí naprázdno neznamená, že je zdroj na 100% v pořádku. Při zatížení může napětí na jednotlivých větvích klesnout či být velmi zvlněné. Bylo by dobré také napsat výrobce+označení jednotlivých komponent.
johny__g (6387)|27.10.2014 09:04
Už jsem měl v ruce sestavu, kde odešel zdroj, chovalo se to stejně. Přes desku se zdroj vůbec nezapl, samotný jel, napětí v normě. Po výměně zdroje vše OK.
62kokos (156)|27.10.2014 10:48
Nofran nejprve u zdroje otestuj 5 voltovou stanby větev zátěží nejméně 1 ampéra. Pokud bude výrazný pokles napětí jsou vyschlé kondenzátory ve zdroji a deska už nemusí nastartovat.
nofran (2)|27.10.2014 13:09
Ahoj kluci..Všem Vám velice děkuji za všechny rady v nouzi..Ano měli jste pravdu,byl to zdroj..Kondíky jsem dal nové a stabilizátory také a ještě jsem provedl nějaké úpravy ve zdroji..Pulzní stabilák již zase maká jako čert..Ještě začínal zlobit větrák,tak šel do popelnice..PC již od rána jede..Díky a zdravím Vás všechny z Pardubic.. Vašek.