reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Čistá instalace W7 nebootuje s restartem dokola

Ventero (1280)|26.10.2014 20:34
Zdarec lidičky.

Udělal jsem čistou instalaci W7 64bit na novodobou desku GA. Při instalaci jsou vždy 2 vynucené restarty - po nich se mi, v obou případech, rozkopala v BIOS sekce nastavující boot a musel jsem nastavit znovu, aby instalace pokračovala - ta se úspěšně dokončila, ale pak po posledním restartu, kdy už má naběhnout OS naostro, tak v okamžiku, kdy má dojít k bootu z HDD, tak se PC restartuje a stále dokola. Kontrola prokázala, že systémový oddíl je aktivní s boot parametrem.

Po poradě se zkušenějším kamarádem je pravděpodobná příčina v tom, že deska je UEFI a nemá přímý přepínač, kde by se toto dalo vypnout - je tam jen kolonka PCI ROM, kde je přepínač Legacy a EFI, tak nevím jestli je to ono. Také vyslovil domněnku, že tento problém by mohlo způsobit i to, že byla instalace provedena z USB Flash.

Nevíte prosím, jak to opravit? Instalace je kompletní, tak jestli nějaká úprava, nebo jestli celé znova jiným způsobem - jak?

Díky.
Ventero (1280)|30.10.2014 11:22
Instalace z DVD skončila stejně. Vidím, že se nikdo nevyjadřuje, takže asi opravná rada žádná není. Takže jinak:

Jak správně instalovat v UEFI ? Co je třeba mít, co je třeba nemít, co je třeba umýt, na co dávat majzla, jak správně a přesně mít nakonfigurovaný BIOS - pardóón UEFI, jestli je třeba nějak upravit instalační médium, či nějaký zásah v průběhu instalace.

Případně děkuji.
62kokos (156)|30.10.2014 16:59
V biosu UEFI přepni vše co jde na Legacy. U tebe bude jiný problém, nemáš instalační médium W7 už SP balíčkem1 a instalaci provádíš s integrovanou grafikou v procesoru. Pokud ano,už se to tu někde řešilo,dotyčný měl orginál DVD a také to končilo v restartující smyčce. Na vině mohou být nekorektní ovladače grafiky. Zkus instalaci W7 bez SP balíčku, nebo s grafikou v PCIE slotu. Ještě jsem se dopátral, že to někomu nešlo pokud dali aktivaci při instalaci.
ICE_D (2754)|30.10.2014 19:42
Mel jsem stejnej problem, porad se mi instalace restartovala a widle nechtely najet. Oprava se dela pres prikazovou radku:

Hod tam usb, dvd nebo z ceho to instalujes....dej opravit pc -> resp. si otevri prikazovy radek a zadej v tomto poradi:

bootrec /RebuildBcd
bootrec /FixMbr
bootrec /FixBoot
Ventero (1280)|30.10.2014 21:17
62kokos: Tak tu IG si trefil, instalačku jsem právě použil bez SP1, ale čekal bych to logicky spíš opačně - že ta s SP1 půjde spíš. ?? Product key nedávám během instalace.

NFG_ICE: Když tam hodím opravit, tak mi klasicky najede hledání problému a pak, že byla provedena oprava (samo, že nepomůže) - k volbám, kde bych mohl vybrat CMD se nedostanu. Jde CMD nějak uměle vyvolat během toho hledání nebo ještě předtím z té instalačky nebotakněco ?
ICE_D (2754)|30.10.2014 22:12
Hele tak yjsem s tim laboroval a trvalo mi nez jsem ten CMD nasel, ale bohuzel je to pul roku zpaky a uz si presne nepamatuju v kterou chvili a jak jsem se do nej dostal :( Ale ver mi, jde to :)

To okno se tusim jmenuje System Recovery Options a ten CMD je uplne dole...
Ventero (1280)|7.11.2014 18:51
Tak jsem se do toho cmd dostal oklikou. Na volbu další (k možnostem, kde se cmd spouští) mi to hlásilo, že nebyla nalezena instalace Windows kompatibilní s konzolí, nebotakněco. Prostě jsem se k té volbě (Sys. Recovery Opt.) nemohl dostat. Pak jsem tedy navolil opravu pomocí bitové kopie (žádnou nemám) a to jsem pak nějak přerušil a ty volby tam naběhly.
Pak pomohla uvedená sekvence příkazů provedená po přepnutí v cmd na systémový disk ( u mě C: ). Myslím však, že první příkaz je nadbytečný, neboť vyběhlo jen, že počet nalezených instalací Windows je 0.

Takže systém startuje. Díky

PS: Chtěl jsem dát RB i NFG_ICE, ale nepustilo mě to, že musím ohodnotit předtím více uživatelů.
john (877)|11.11.2014 19:13
kdyz uz jsme v tom...
vcera me pristal na reinstal NB ASUS X55A s predinstalovanym W8 a samo s UEFI....
muj problem je nekde jinde, NB byl :turtle uz s W8, tak jsem si pohral s diskem, nastavil BIOS, ale stale je to :turtle :turtle :turtle
pripada mi to, jak by HDD jel v PIO modu / nejede /, nebo tvrde throttloval CPU....
po prvotni instalaci sem nahodil HDTune, SMART OK, scan povrchu jel/nejel...
jak by tomu chybel naky ovladac / dev. manager byl cisty a tvrdil, ze nejsou novejsi verze ovladacu... /
ted provadim opetovny reinstal / HDD v IDE namisto AHCI /, tak jsem zvedav....
Ventero (1280)|11.11.2014 20:39
Tak to dej vědět.
john (877)|12.11.2014 05:53
tak problem je v HW, udelal jsem low level format a zrovna delam cistou instalaci, zatim se zda podle prubehu instalace, ze je to lepsi...., uvidime
Ventero (1280)|12.11.2014 13:57
Hele, a jak je to s tím, že u novějších HDD může LLF zničit disk (větší než 500GB ? ) ? Prý nějak v souvislosti s tím, že se nepoužívá konstantní počet sektorů na stopu.
john (877)|14.11.2014 00:56
jo, to nevim..., ten muj ma presne 500GB, Toshiba, ale i tak to vypada blbe, zda se, ze je spise v haji radic nez plotny...
jeste vyzkousim par pokusu s velikosti formatovani, ale vydim to blede...
instalace W7 probehne OK, ale po instalaci ovladacu se to zacne kousat cim dal tim vice, system jednou nabehne za par s. a pote par minut...
rychlost cteni skace neskutecnym zpusobem...
cele je to volajake cudne...
asi jeste vyhodim HDD a testnu jej v PC, zda vysledky budou obdobne...