Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 24

Téma: Nastavnie otáčok vent. v biose UEFI

Občasný diskutér Avatar uživatele lacream3
    Registrace
    Jul 2009

Prosim vas,mozte mi poradit ako si mam nastavit otacky ventilatora CPU na zakladnej doske GA-B85-HD3 s Biosom UEFI. Potrebujem znižit otacky ventilatora na minimum a v biose som si nastavil riadenie otacok na Silent, no otacky su stale okolo 1400ot/min.Potom som to zmenil nastavenie na normal a otacky su stale v tej istej hodnote okolo 1400ot/min. Dalej tam mam nastavenie na manual,kde su nejake hodnoty v percentach pre PWM riadenie a posledne nastavenie je Fuul Speed. To fuul mi pri zmene funguje na maximum pocutelne. Takze ja by som teda potreboval znizit otacky priblizne na 600ot/min no absolutne neviem ako to urobit. Procesor ma teplotu 21°. Chladic CPU mam ARCTIC Freezer 13 Continuous Operation. http://www.alza.sk/arctic-freezer-13...on-d264291.htm . Za kazdu radu a nazor vam vopred velmi pekne dakujem-
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Předpokládám, že ventilátor chladiče procesoru je zapojen do konektoru CPU_FAN a podle specifikace by měl být PWM (4pinový). Pokud chceš ventilátor ovládat např. z EasyTune, tak jej v BIOSu musíš nastavit hodnotu CPU Speed Fan Control na Normal. Pokud chceš nastavit ventilátoru pevné otáčky či je mít pod možné nastavení křivky, nastav položku CPU Fan Speed Control na hodnotu Manual. Poté nastavováním hodnot položky Slope PWM máš možnost nastavovat ventilátoru vlastní otáčky.

Registrace
    Jul 2009

Dakujem. Presne tak to teraz aj ovladam,ti otacky cez EasyTune ,no ked si nastavim krivku pre riadenie otacok v programe,ventilator mi pekne spomali az na nastavenych 600ot/min a vtedy to uz funguje perfektne.Po vynuti PC,alebo restarte to musim opakovat stale,nakolko sa mi to nastavenie zrusi.Neviem preco to neulozi,aj ked dam nastavenie aplikovat. Zasa ked si v EasyTune nastavim na pevne riadenie otacok ventilatora,napriklad 600ot/min a dam aplikovat tak to mi uz ostane ulozene a funguje aj po restarte PC. Riadenie otacok podla grafu ktory si nastavim sam od 600ot/min tak ten mi po aplikovani nastavenia ulozi,ale po restarte znova nabehne na 1400ot/min aj ked teplota procesora je 21°. V biose mam riadenie nastavene na manual. ventilator ma 4pin koncovku a je zapojena do CPU-Fan.Poradte mi prosim kde robim chybu.Dakujem velmi pekne.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Pokud máš v BIOSu volbu Manual nastavenu na nejnižší hodnotu Slope, pak prostě nižších otáček při startu dosáhnout nelze (leda modifikovat BIOS). Vlastní křivku pak aplikuje aplikace (EasyTune, Speedfan apod.), kterou musíš nastavit na automatické spuštění po startu systému.

Registrace
    Jul 2009

mam nastavene aj najnizsiu hodnotu ,to je zrejme nastavenie najmensieho cisla. Ja to mam ako polozku Manual - Fan Speed Percentage na 0,75PWM value/°C. Potom si v aplikacii EasyTune nastavim kalibraciu rychlosti a otacok vent. Upravim krivku grafu aby ventilator mal pri spustenia a teplote 20° - 600ot/min a potom uz dalej otacky podla teploty hore. Dam aplikovat a pekne mi to upravi,otacky sa znizia na 600ot/min. No po restarte to musim urobit znova,ako keby to neulozilo. Easy tune sa mi spusta zo startom Win.

Registrace
    Oct 2006

Máš v nastavení zatrženu volbu Retain Smart Fan settings after reboot? Pokud v BIOSu nastavíš režim regulace na Normal, změní se něco? Máš aktuální verzi Easy Tune a podpůrných aplikací (APP Center)?

Registrace
    Jul 2009

no v podstate mam APP Center a v nom bol Easy Tune,no po aktualizacii APP Centra boli nastavenia ventilatora odstranene z Easy Tune a vytvorila sa polozka System Information Viewer a tam su tie nastavenia co boli v Easy Tune. Ked nastavim V Biose na Normal nezmeni sa nic ,otacky budeu stale 1400ot/min ,rozdiel zistim iba ak v Biose nastavim otacky na Full vtedy idu maximalne a pocutelne.Ostatne zmeny nastavenia v biose su stale na otackach 1400 aj ked prepnem na Silent. Kde mam najst to nastavenie Retain Smart After Reboot ?

Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od lacream3 Zobrazit příspěvek
    Ked nastavim V Biose na Normal nezmeni sa nic ,otacky budeu stale 1400ot/min
    Bylo to myšleno ve vztahu k automatickému nastavení hodnot ve Windows.

Kde mam najst to nastavenie Retain Smart After Reboot ?
    Z hlavy přesně nevím, ale zkus ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu.

Registrace
    Jul 2009

tak ano to mam oznacene,to som uz spominal uplne na zaciatku. Ja tam mam Always run on next reboot , no to nastavenie je pre APP Centrum ,priamo pri nastaveniach otacok a kontroly,take nastavenie nieje iba sa nastavuje zobrazenie teploty v C ,alebo F

Registrace
    Oct 2006

Jaký má deska IO čip (najdeš v CPU-Z > Mainboard > LPCIO)?

Registrace
    Jul 2009

doska ma IT8620

Registrace
    Jul 2009

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Snímok_2014.10.29_003.jpg 
Zobrazení: 182 
Velikost: 74.7 KB 
ID: 30231Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Snímok_2014.10.29_001.jpg 
Zobrazení: 180 
Velikost: 71.7 KB 
ID: 30229Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Snímok_2014.10.29_002.jpg 
Zobrazení: 164 
Velikost: 70.1 KB 
ID: 30230Prave som aktualizoval BIOS na verziu FF (najnovsiu) .Taktiez som odinstaloval komplet APP Center + aplikacie v nom a znova nainstaloval,no stale je to to iste. Na nizsie otacky 700ot/min si nastavim Fan len v RPM Fixed Mode a ostanu mi zachovane aj po restarte,no pri zatazi procesora to je uz horsie. Preto by som ich najradsej nastavil v Smart Fan mode,no tam to po restarte nezachova nastavenie.
    Naposledy upraveno uživatelem lacream3: 29-10-2014 v 17:20

Registrace
    Oct 2006

doska ma IT8620
    Hmm, tak SpeedFan použít nejde, protože tento čip zatím plně nepodporuje.

Registrace
    Jul 2009

prilozil som do predchadzajucej temy obrazky,ako to vyzera
    No je tam aj nastavenie CPU FAN OPT a to neviem naco to je. No ked v tom nastaveni dam kalibrovat ventilator tak mi vypne PC,ked dam ulozit nastavenie,taktiez mi vypne PC. Nechapem to. Nenastavuje sa nieco v BIOSE. Skoda,ze nieje nejaka napoveda na ten UEFI v cestine.
    Naposledy upraveno uživatelem lacream3: 29-10-2014 v 17:26

Obyvatel SHW Avatar uživatele Tomak_CZ
    Registrace
    Mar 2011

Řešilo se to minulej týden zde http://www.svethardware.cz/forum/sho...elze-regulovat

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Windows 7: UEFI
    Od sheppi v sekci OS Windows
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 10-06-2011, 16:32
  2. asusm2n-e regulace ot. vent. na procesoru
    Od marekpevný v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 10-04-2011, 11:15
  3. Prilis hlucný vent. grafika MSi 8600GTS