reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se zdrojem

dvae (7)|28.10.2014 18:06
Zdravím - původní zpráva

"Zdravím vás, mám problém se zdrojem. Při startu vydává zvuk jakoby drhnutí kov o kov. Pošlu odkaz na zvuk. Jde o to, že to dělá velmi nepravidelně.

Mám ho poměrně chvíli v mém pc, poslal mi ho kamarád ještě s grafikou. Po předělání hned při prvním startu to dělalo, pak následující dny to dělalo sem tam. Restart ani vypnutí nepomohlo ale pak to asi po dvou minutách odeznělo samo. V té době jsem si myslel, že to jde z grafiky. 3 týdny bylo ticho a nic neblblo až minulý týden to začalo dělat každý den. Až včera jsem přišel na to, že je to nejspíš zdroj, hodně to zkresluje. Nicméně jakmile ten zvuk je pryč tak po celý den se nic neděje a vše je v pořádku. Nejspíše ho dnes rozdělám, tak se chci zeptat jestli někdo jiný s tímhle neměl problém.

"

Dnes jsem přišel na to, že pokud nechám několik minut to vrčet, pak pc vypnu , vypnu prodlužku a znovu vše zapnu, zvuk je pryč. To samý se stalo, když jsem šest hodin byl dnes pryč a předchvílí se vrátil domů. Podle příspěvků z jiných fór nejspíš nejde o větrák a nic kolem něho ale možná posunuté jádro transformátoru a něco s cívkou.

zdroj - http://zdroje.heureka.cz/fortron-ax450-60apn/ , zdroj je už po záruce, chci zítra nejspíš zdroj rozdělat, akorát nevím čeho se chytnout, měl někdo podobný problém?

Díky za odpověďi
robky (3195)|28.10.2014 18:17
Podľa mňa /resp. mojich uší/ jednoznačne vadný ventilátor ....
dvae (7)|28.10.2014 18:37
[QUOTE=robky;564178]Podľa mňa /resp. mojich uší/ jednoznačne vadný ventilátor ....[/QUOTE]

jak bys vysvětlil, že poté jde vše okay třeba 14 hodin kuse?
robky (3195)|28.10.2014 18:50
Vadné ložisko zabraňuje pri spustení správnemu roztočeniu ventilátora .... stačí dať dole bočnicu a mrknúť na ventilátor zdroja, keď to vrčí ...
dvae (7)|28.10.2014 19:31
Mrknu na to, já mám totiž boční kryt pořád otevřený , mám pocit, že i při startu se ventilátor totiž normálně točil.
Tomak_CZ (392)|28.10.2014 20:13
Ložiska se jinak chovají studené a jinak teplé... Tzmn., že studené ti píská a zahřáté již ne... Někdy je to i opačně...
dvae (7)|29.10.2014 11:22
Dnes jsem zdroj rozdělal, nenašel jsem nic špatně, odstranil jsem prach, vše zapojil, a při startu to neudělalo.. tak nevím.