Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Sítě: přidání wifi do podnikové sítě

Neregistrovaný

Tazatel: Lukáš H.

Znění dotazu: Zdravím,
    mám problém s připojením wifi routeru do podnikové sítě. Z prvu informuju, že firemní není nijak extra chráněná, je tu jen pár PC a NAS. Vše je standardně připojeno do zásuvek ve zdi (ty jsou chaoticky propojeny několika routery a switchy - což spravuje jiná firma, ale přístup mám).
    Jde mi o to, připojím router do zásuvky ve zdi a na něj přes wifi notas. A navíc bych chtěl přes tu wifi připojit tiskárnu, aby byla viditelná v síti. Je to reálné?
    Problém je v tom, že nevidím NAS, nevidím tiskárny, ani ostatní PC. Když je noťas připojen kabelem do zdi, tak je vše v pohodě.
    Router je starší TP-LINK WR541G.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: TP-LINK WR541G.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Vzhledem k tomu, že je síť spravovaná externí firmou, konzultoval bych to především s ní, protože pak můžou říct, že za jakékoliv problémy můžeš ty, i když to třeba ani nebude pravda.

K dotazu- problém je v tom, že jsi za NAT. Kabel jsi píchnul do WAN portu a tím vytvořil svou vlastní podsíť, ze které se jen tak nedostaneš na NAS. Správné řešení je nastavit na routeru volnou adresu z firemního rozsahu. Vypnout pak DHCP a kabel místo do WAN dát do LAN.
    Pokud to router umožňuje, pak je ještě možná možnost nechat kabel ve WAN a dát router do režimu Bridge.

Neregistrovaný

Super díky, jsem si neuvědomil, že dávat to do WAN je blbost.

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 02-05-2014, 20:23
  2. Sítě: dotaz na fungování sítě wifi
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 18-02-2013, 11:50
  3. Sítě: wifi
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-09-2012, 09:21