reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Router s proxy na wan

JuraS. (215)|7.11.2014 09:23
Zdravím, řeším v práci zapeklitý problém. V jedné místnosti co je nedostatečně zasíťovaná ale přitom velká jako "konírna" potřebujeme dočasně vytvořit pracovní skupinu s připojením do internetu. Internet je u nás řešen cestou proxy serveru s autorizačním jménem a heslem. Protože jde o skupinu cizích zaměstnanců nelze pro ně zřídit jejich přístupová práva. Proto potřebuji najít nějaký wifi router (nemusí být s GLAN a Wifi-n) který umožňuje pro wan nastavit proxy server se jménem a heslem. Doma se mi válí nějaké asusy 500, mám i smc wifi router ale nepamatuji si, že by to tam bylo. Poradíte? Znáte nějaký?
Případně jaké jiné řešení vás napadá ? Nepotřebuji vyblokovat jeden počítač pro sdílení internetu chci to hodit na zařízení co zvládne lan i wifi-wifi router.
JuraS. (215)|9.11.2014 09:53
Vytáhl jsem letitého pracanta ASUS WL-500W kde ale připojení do WAN cestou sítě s proxy serverem s autorizací jménem a heslem není. Existuje vůbec nějaký takový router?
durib (1141)|9.11.2014 11:45
Prostuduj si tohle: https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=37556
Ale není to triviální. Vzhledem k tomu, že se jedná o dočasné řešení, tak bych spíše ten jeden počítač vyblokoval pro sdílení a nasdílel to do toho ASUS, který by tak fungoval jako switch.
Za předpokladu tedy, že ten vyblokovaný hostitelský počítač nebude taky fungovat jako switch... to se musí vyzkoušet, protože osobně jsem to ještě nedělal.
JuraS. (215)|9.11.2014 12:41
Díky. Prostuduju to. Do té vnitřní sítě se budou muset připojit i počítače se software který programátoři neudělali s nastavením na proxy servery pro přístup do netu. Proto hledám cestu jak software co je mapa s objekty co se aktualizují po netu na ten net dostat.