reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SSD Problém vypínaní pc

rewkon (9)|15.11.2014 19:17
Dobrý den mam pc nejdřív napíšu parametry
Deska:Gigabite GA-F2A88X-D3H
Procesor:Amd Athlon X4 750K
Ram: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition
Pevné disky:SSD Liteonit LCS-256M6S 256GB (Systemový)
Seagate Desktop SSHD 2000GB
Seagate Barracuda 3000GB

Grafická karta:MSI N750Ti TF 2GD5/OC Gaming
Zdroj:Corsair VS450
Problém:
Při vypnutí počítače se my nevypnuli větráky pořád se točí i u grafické karty i u procesoru .,Dokud jsem pc nevypnul na tvrdo běželi tak se větráky porad celou dobu točily nepomohl restart ani default biosu ani reinstal windowsu furt to dělalo to samé původně jsem měl podezření na vadný zdroj tak jsem vyměnil zdroj furt to dělalo tak jsem zkusil vyměnit grafickou kartu furt dělalo tak jsem si řekl a shit je to asi deska .Tak jsem se pc rozhodl dat do původního stavu a dat na reklamaci tak jsem odpojil ssd které původně v sestavě nebylo a nainstaloval Windows na Seagate Desktop SSHD 2000GB kde byl původně win když jsem pc kupoval a ejhle komp se začal normálně vypínat tak jsem si řekl ze by blbe nainstalovaný systém tak jsem tam vrátil ssdcko a naistaloval Windows znovu na něj a ejhle komp se zas nevypne jak ma a větráky se točí dal tak říkám zkusím bootnout Windows z Seagetu tak na jedu v segautu do windowsu a vypnu pc a komp se normálně vypne ale když chci vypnout pocitac ze systemu z ssd tak ne nějaké rady cim by to mohlo byt předem dekuji za odpovedi.
Georginek (2957)|15.11.2014 19:28
Firmware SSD si upgradoval? Delal si cistou instalaci nebo jen klon HDD? Vypnutim myslis uplne vypnuti nebo pouze uspani do S3/S1 a jejich obdob? Nejde to ani vypnout pomoci nejakeho externiho programku pod Windows? Treba powerOFF
rewkon (9)|15.11.2014 19:42
Firmware jsem nedělal ano dělal jsem klasickou cistou instalaci ano myslím klasické standartní vypnout jiny program na vypínaní jsem nezkoušel a furt by to neřešilo ze z 2tb se to normálně vypne a z ssd ne :-D
durib (1141)|15.11.2014 21:41
Načti default hodnoty BIOS. V BIOS změň IDE na AHCI. Znovu naformátuj SSD a nainstaluj systém.
rewkon (9)|16.11.2014 04:32
To jsem dělal už předtím a nepomohlo
durib (1141)|16.11.2014 13:06
Připojuješ SSD stejným kabelem a do stejné díry, jako HDD, které tam funguje?
rewkon (9)|17.11.2014 11:51
Děkuji dáno na reklamaci dle technika nejspíš vadná deska .