Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: modrá a pak i černá smrt (asi jakože bonus)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Ahoj,

dnes chtěl antvir Avast nějakou aktualizaci a pak restart. Po restartu naběhla modrá smrt.
    Tak jsem zkusil vytáhnout paměti, disky a zase je dát zpátky. (cca před 14 dny jsem měl podobný problém s pc, kdy to taky nechtělo naběhnout a pomohlo to).
    Nicméně jediné k čemu jsem se dohrabal byla černá smrt :-).
    Ona sice vypadá sympaticky, ale v tomhle místě se PC kous a dál ani ´tuk. Na další mačkání Del a postup do BIOSU nereagoval.

CO jsem dále zkoušel:
    - Vyndat baterku, resetovat cmos
    - Dát paměti do jiných slotů, zkusit rozjet jen s jednou pamětí
    - Rozjet na live ubuntu ( nevypadalo to, že by to něco sosalo z fleshky)
    - Kondenzátory na desce vypadají ok
    - Woo-doo pc dvakrát propíchnut krvavým obětním mečem :-)

Ještě jsem zapomněl, že to občas vydává takový zvuk, něco jako ťuknutí, ale málo výrazné. Co mě překvapuje je, že se zdá být v oblasti zdroje...
    Po sondování fór bych řek, že to vypadá na hardware, nejspíš na MB, bohužel. Naštěstí je to eště 3 měsíce v záruce, takže s tím nejspíš poběžím. Ale bohužel se mi to setsakra časově nehodí a nejraděj bych ještě prověřil, že to není nějaká hovadina, kterou lze vyřešit doma.
    Mělo by smysl vytáhnout procesor i paměti a případně vysát či vystříknout kontaktolem?

Za všechny tipy brutální Díky!

SESTAVA:
    MB Gigabyte Z68AP-D3 ,intel Z 68
    CpU intel core i5-3470
    Hdd ssd crucial M4 2,5 sata3 128GB
    Hdd green caviar 1000 GB
    Zdroj Seasonic S12II-520W
    COOLER Arction colling Freeezer 7 pro rev.2
    2x 4GB pamět tuším, nejsem si jist jaké

chodí na Win 7 64

-
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: modra smrt.jpg 
Zobrazení: 109 
Velikost: 908.0 KB 
ID: 30267   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: černá smrt.jpg 
Zobrazení: 106 
Velikost: 1.17 MB 
ID: 30268  
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

Myslím, že není jiná možnost, než selektovat. Tj zkoušet jednotlivě postupně nahradit všechny komponenty až dojdeš k tomu, který komponent je špatný. Popř. je všechny vyloučíš a dojdeš tím k desce. Pravděpodobnost, že dva komponenty budou tvořit koimpotenty je nízká, ale lze vyloučit tím, že všechny své díly zkusíš na jiné desce.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Citace Původně odesláno od Ventero Zobrazit příspěvek
    Myslím, že není jiná možnost, než selektovat. Tj zkoušet jednotlivě postupně nahradit všechny komponenty až dojdeš k tomu, který komponent je špatný. Popř. je všechny vyloučíš a dojdeš tím k desce. Pravděpodobnost, že dva komponenty budou tvořit koimpotenty je nízká, ale lze vyloučit tím, že všechny své díly zkusíš na jiné desce.
    Hm, pravdu díš. Te´d jen, kde ty náhrady vzít :-). Bazar doma bohužel nemám. Ale i tak díky za comment.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

Každopádně zdroj bych vyzkoušel jako první, když ho podezříváš. Taky můžeš čapnout PC a jít ke kámošovi, co má PC se stejným typem RAM - DDR3 u tebe předpokládám - a tak už to vyselektíš. Nebo naopak - kámoš s PC k tobě. Hoď sem kdyžtak lokalitu, třeba se někdo nabídne na výpomoc. Mimochodem, tvůj způsob vyjadřování je mi silně povědomý.
    Naposledy upraveno uživatelem Ventero: 24-11-2014 v 18:49

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Citace Původně odesláno od Ventero Zobrazit příspěvek
    Každopádně zdroj bych vyzkoušel jako první, když ho podezříváš. Taky můžeš čapnout PC a jít ke kámošovi, co má PC se stejným typem RAM - DDR3 u tebe předpokládám - a tak už to vyselektíš. Nebo naopak - kámoš s PC k tobě. Hoď sem kdyžtak lokalitu, třeba se někdo nabídne na výpomoc. Mimochodem, tvůj způsob vyjadřování je mi silně povědomý.
    AHa no to je zvláštní. To by mě nenapadlo, že za tím může být zdroj, když to naběhne až do té černé obrazovky...to zkusím :-). Kámoše už sháním, akorát není k sehnání. Jojo, mám DDR3, teda pokud se nepletu, ale myslím, že neepletu.

Způsob vyjádřování? Aha, no já už dávno žádné zdravé jádro nemám, tak se raděj moc nevyjádřuju :-). To by mě teda zajímalo, kde se ti tam bere ta povědomost. Odkuď si?

Jo, moje lokalita sou Říčany u Prahy, kdyby nějaký dobrodinec přebýval poblíž. Díííííky.

Podobná témata

1. Modrá smrt
    Od Gigaset v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 21-04-2012, 11:38
  2. Modrá smrt
    Od Tavi9 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 30-03-2010, 14:26
  3. Modrá smrt !
    Od Hribi v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení