reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

modrá a pak i černá smrt (asi jakože bonus)

plaskotch (89)|23.11.2014 22:22
Ahoj,

dnes chtěl antvir Avast nějakou aktualizaci a pak restart. Po restartu naběhla modrá smrt.
Tak jsem zkusil vytáhnout paměti, disky a zase je dát zpátky. (cca před 14 dny jsem měl podobný problém s pc, kdy to taky nechtělo naběhnout a pomohlo to).
Nicméně jediné k čemu jsem se dohrabal byla černá smrt :-).
Ona sice vypadá sympaticky, ale v tomhle místě se PC kous a dál ani ´tuk. Na další mačkání Del a postup do BIOSU nereagoval.

CO jsem dále zkoušel:
- Vyndat baterku, resetovat cmos
- Dát paměti do jiných slotů, zkusit rozjet jen s jednou pamětí
- Rozjet na live ubuntu ( nevypadalo to, že by to něco sosalo z fleshky)
- Kondenzátory na desce vypadají ok
- Woo-doo pc dvakrát propíchnut krvavým obětním mečem :-)


Ještě jsem zapomněl, že to občas vydává takový zvuk, něco jako ťuknutí, ale málo výrazné. Co mě překvapuje je, že se zdá být v oblasti zdroje...
Po sondování fór bych řek, že to vypadá na hardware, nejspíš na MB, bohužel. Naštěstí je to eště 3 měsíce v záruce, takže s tím nejspíš poběžím. Ale bohužel se mi to setsakra časově nehodí a nejraděj bych ještě prověřil, že to není nějaká hovadina, kterou lze vyřešit doma.
Mělo by smysl vytáhnout procesor i paměti a případně vysát či vystříknout kontaktolem?

Za všechny tipy brutální Díky!

SESTAVA:
MB Gigabyte Z68AP-D3 ,intel Z 68
CpU intel core i5-3470
Hdd ssd crucial M4 2,5 sata3 128GB
Hdd green caviar 1000 GB
Zdroj Seasonic S12II-520W
COOLER Arction colling Freeezer 7 pro rev.2
2x 4GB pamět tuším, nejsem si jist jaké

chodí na Win 7 64



-
modra smrt.jpg černá smrt.jpg
Ventero (1280)|24.11.2014 09:21
Myslím, že není jiná možnost, než selektovat. Tj zkoušet jednotlivě postupně nahradit všechny komponenty až dojdeš k tomu, který komponent je špatný. Popř. je všechny vyloučíš a dojdeš tím k desce. Pravděpodobnost, že dva komponenty budou tvořit koimpotenty je nízká, ale lze vyloučit tím, že všechny své díly zkusíš na jiné desce.
plaskotch (89)|24.11.2014 17:48
[QUOTE=Ventero;565022]Myslím, že není jiná možnost, než selektovat. Tj zkoušet jednotlivě postupně nahradit všechny komponenty až dojdeš k tomu, který komponent je špatný. Popř. je všechny vyloučíš a dojdeš tím k desce. Pravděpodobnost, že dva komponenty budou tvořit koimpotenty je nízká, ale lze vyloučit tím, že všechny své díly zkusíš na jiné desce.[/QUOTE]

Hm, pravdu díš. Te´d jen, kde ty náhrady vzít :-). Bazar doma bohužel nemám. Ale i tak díky za comment.
Ventero (1280)|24.11.2014 18:42
Každopádně zdroj bych vyzkoušel jako první, když ho podezříváš. Taky můžeš čapnout PC a jít ke kámošovi, co má PC se stejným typem RAM - DDR3 u tebe předpokládám - a tak už to vyselektíš. Nebo naopak - kámoš s PC k tobě. Hoď sem kdyžtak lokalitu, třeba se někdo nabídne na výpomoc. Mimochodem, tvůj způsob vyjadřování je mi silně povědomý.
plaskotch (89)|24.11.2014 20:37
[QUOTE=Ventero;565046]Každopádně zdroj bych vyzkoušel jako první, když ho podezříváš. Taky můžeš čapnout PC a jít ke kámošovi, co má PC se stejným typem RAM - DDR3 u tebe předpokládám - a tak už to vyselektíš. Nebo naopak - kámoš s PC k tobě. Hoď sem kdyžtak lokalitu, třeba se někdo nabídne na výpomoc. Mimochodem, tvůj způsob vyjadřování je mi silně povědomý.[/QUOTE]

AHa no to je zvláštní. To by mě nenapadlo, že za tím může být zdroj, když to naběhne až do té černé obrazovky...to zkusím :-). Kámoše už sháním, akorát není k sehnání. Jojo, mám DDR3, teda pokud se nepletu, ale myslím, že neepletu.

Způsob vyjádřování? Aha, no já už dávno žádné zdravé jádro nemám, tak se raděj moc nevyjádřuju :-). To by mě teda zajímalo, kde se ti tam bere ta povědomost. Odkuď si?

Jo, moje lokalita sou Říčany u Prahy, kdyby nějaký dobrodinec přebýval poblíž. Díííííky.