reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jak si vybrat registratora domeny/webhostingu

looplo (128)|30.11.2014 16:20
Ahoj, planuji si koupit vlastni .cz domenu, kde bych se chtel prezentovat - nic moc narocneho, sem tam bych tam nahral par fotek. Po necem jsem se koukal, ale jak tak projizdim weby registratoru, tak jsem dost zmatenej z toho co vlastne potrebuju a co si vlastne musim koupit (pro me jako laika to je obcas docela bludiste se spoustou vyrazu a zkratek, kterejm uplne nerozumim). Chapu to tak, ze si koupim domenu, za nejaky 125 kc rocne (+/-) coz chapu, ze by melo byt vicemene vsude stejny, ale ne vzdycky dostanu ty stejne sluzby ( prostor, mail, ftp, php... ). Je potreba si k domene koupit i webhosting? Pocitam s tim, ze budu pouzivat nejaky redakcni system (nejspis wordpress). Mate dobre zkusenosti s nekterymi registratory spolu s wordpressem? Je tu neco na co si davat pozor? Nebo jake sluzby jsou dulezite?
Salamander (6177)|30.11.2014 17:46
Doporucuju WEDOS, mam s nimi vynikajici zkusenosti, a to i s webhostingem.

Hosting si porizovat nemusis, pokud mas vlastni server.
looplo (128)|30.11.2014 18:07
Diky za odpoved :) vlastni server nemam, to znamena, ze se zkratka bez webhostingu neobejdu?
...a ten jejich webhosting zdarma (http://hosting.wedos.com/cs/miniweb.html) na rozebehnuti wordpressu nestaci?
Salamander (6177)|30.11.2014 18:31
Na WP to stačit nebude, potřebueš aspoň databázi. Ale NoLimit stoji jenom 25Kč/měs (30 s DPH), což se podle mě dá akceptovat.
DrZelenka (2491)|30.11.2014 22:23
[QUOTE=Salamander;565271]Doporucuju WEDOS, mam s nimi vynikajici zkusenosti, a to i s webhostingem.

Hosting si porizovat nemusis, pokud mas vlastni server.[/QUOTE]

Při ceně hostingu zrovna u Wedosu (30Kč/měsíc - ale vpodstatě nonstop mají akce se slevama desítky %) v porovnání s provozem vlastního serveru jen na web (elektřina a hlavně údržba, když tazatel očividně není nijak zkušený) je jasné co si vybrat - hosting