reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zařízení 2v1

FDB (15)|1.12.2014 23:58
Zdravím všechny,
mám v plánu koupit „zařízení 2v1“ (dotykový notebook, nebo jak to nazvat). Účel jsou grafické programy (Photoshop, InDesign, Illsutrator), prezentace před lidmi a nějaká ta nenáročná hra (HoMaM 3, Hearthstone). Mezi požadavky patří IPS displej a aby byl překlopitelný (laicky řečeno, aby šel displej překlopit tak, aby notebook vypadal jak tablet nebo jako stan). Cena okolo 14.000 Kč (za kvalitu připlatím). Napadlo mě toto http://www.czc.cz/ultrabook-lenovo-ideapad-yoga-2-11-stribrna/156288/produkt, ale nejsem přeborník.

Děkuji za jakoukoliv radu :)
Salamander (6177)|2.12.2014 08:03
I kdyz nejsem zastancem techhle kockopsu, tak musim rict ze ta Yoga 2 neni spatna, ale!

11,6 display je podle me na nejakou vetsi praci v PS nepouzitelnej, prezentace ani omylem ... ono to hezky vypada na tech reklamnich videjich a tak, ale ve skutecnosti je to blbost, jen si to zkus predstavit. Nebude na tom nic videt.

O presnosti te dotykove vrstvy taky mam sve pochybnosti, navic jak je to jenom "stupidni" kapacitni dotykac, zadny urovne pritlaku necekej. Takze jedinej kockopes na praci kterou popisujes je Microsoft Surface Pro, kterej ma dotykovou plochu od Wacomu. Ale na prezentace to porad chce projektor.


Takze bych ti stejne nakonec radsi doporucil klasickej notebook, kterej aspon bude mit slusny parametry a nebude mit problem utahnout PS. A na kresleni si porid tablet od Wacomu.
FDB (15)|3.12.2014 21:15
Díky za reakci :)
Co se týče grafických programů, zázraky bych nedělal, stačilo by, aby tam šlo narychlo splácat vizitku v InDesignu nebo v PS něco vyretušovat. Ty prezentace mi nepřijdou tak nereálný, byly by to prezentace pro cca 5 lidí u jednoho stolu, takže by na to všichni viděli (jednou jsem dokonce dělal „prezentaci“ na mý Xperii P :D ), při více lidech samozřejmě projektor. Měl bych ale ještě dotaz – umí tady ty 2v1 zařízení rozjet nějaký hry?… jinak dneska jsem v jednom obchodu zkoušel, jak to je s tou dotykovou obrazovkou, a nepřišlo mi to tak zlý, ale jak říkám, tyhle věci jdou mimo mě.
FDB (15)|3.12.2014 22:07
Když tak ještě o tom sám přemýšlím, bude přeci jenom lepší koupit notebook bez dot. obrazovky, při tomto se ale opět dovolím zeptat na tento notebook http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z50-75-cerna_3/161697/produkt – doporučil bys jiný v této cenové relaci?
FDB (15)|9.12.2014 22:38
Ok, děkuji za rady :) … a omlouvám se za dlouhou odezvu