reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

XP-čko do nového PC

andrejus (145)|5.12.2014 20:11
Ahoj,

Chcem sa spýtať či je možné že moja nová PC zostava nepodpotuje win XP. na grafickej karte je písané že podporuje win 7 , 8 . ide o kartu R9 290.

Dík.
Ventero (1280)|5.12.2014 20:42
Nenapsal jsi, jestli se jedná již o projevený problém či hypotetický. Neupřesnil si mimo GK HW, ale na některé nové stroje skutečně XP nenainstaluješ. U samotné GK mě takhle od boku napadá, že by mohla potřebovat rozhraní DirectX vyšší, než podporují samotná XPéčka - to by mohl být zádrhel.

Proč trváš na XP ?
DrZelenka (2491)|5.12.2014 20:46
Pokud se jedná o obavy způsobené nálepkou "podporuje Win7/8", tak tyhle nálepky jsou stejně nicneříkající.

Na webu AMD lze vybrat kombinaci W XP + R9 2xx a naprosto bezproblémově to nabídne ovladače.
andrejus (145)|5.12.2014 21:18
no snažil som sa inštalovať XP nakolko 7 nemam , po instalacii XP chcem hodit 7čku ktoru downl...

problem je že mi počas inštalacie XP vlastne skoro na zaciatku vyhodí BSOD, piše mi to tam dačo o vírusoch (čo je blbosť). a dalej že mam skontrolovať hard disk, ten je taktiž nový WD black 1 TB , ovládače sú v PC už nainštalované (inštalovali v obchode kde zostavu aj skladali) tak si myslím že ked su na HDD ovladače uspešne nainstalovane , tak v HDD chyba nebude.

ale chcem tam skusit tu 7čku nabotovat (už sa na tom pracuje) a uvydim či mi to vyhodí BSOD .

---------- Doplněno v 21:18 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:17 ----------

[QUOTE=DrZelenka;565529]Pokud se jedná o obavy způsobené nálepkou "podporuje Win7/8", tak tyhle nálepky jsou stejně nicneříkající.
[/QUOTE]

ano :) doyvedel som sa to na krabici.
Ventero (1280)|6.12.2014 09:10
A do čeho ti instalovali v tom obchodě ty ovladače? V PC může být nainstalováno ovladačů kolik chce, protože jsou nainstalovány v operačním systému. A tak v okamžiku, kdy instaluješ nový - jiný systém, tak veškeré instalace přestávají platit. S tím harddiskem to být blbost také hned nemusí. BIOS a instalátor HDD vidí? Problém by mohl být v kapacitě HDD. Starší desky nemusejí zvládat 1TB a nevím teď jestli samotná XP zvládají pokročilou činnost s takto velkým oddílem. Rozděl si v úvodu instalace HDD na dva oddíly a jeden z nich si naformátuj - do toho pak zkus instalovat systém. Kdyby to nešlo, lze disk připravit v jiném softwaru - např. Gparted Live.
wolf007 (653)|8.12.2014 07:40
win xp uz nema oficialni podporu tak to znamena zadne aktualizace ani hotfixy ...win7 mam druhy rokem a bez problemu[win7 ma podporu do roku 2020]
johny__g (6387)|8.12.2014 14:41
[QUOTE=andrejus;565530]no snažil som sa inštalovať XP nakolko 7 nemam , po instalacii XP chcem hodit 7čku ktoru downl... [/QUOTE]

Takže ani XP ani 7 nejsou originál? Nějak mi nedochází proč instalovat XP a pak 7, proč ne rovnou ty sedmičky?


[QUOTE=andrejus;565530]problem je že mi počas inštalacie XP vlastne skoro na zaciatku vyhodí BSOD, piše mi to tam dačo o vírusoch (čo je blbosť). a dalej že mam skontrolovať hard disk, ten je taktiž nový WD black 1 TB , ovládače sú v PC už nainštalované (inštalovali v obchode kde zostavu aj skladali) tak si myslím že ked su na HDD ovladače uspešne nainstalovane , tak v HDD chyba nebude.[/QUOTE]

Přeskočíme dačo o virusech (viz první poznámka - win máš origo?). Z obchodu už tam nějaký systém nainstalovali? Pokud ano, proč se snažíš tam cpát jiný? Pokud ne, není mi jasné kde by měly být ty ovladače. Ovladač je věc, která se instaluje až poté, co nainstaluješ OS. A musíš to udělat vždy znovu, pokud děláš čistou instalaci OS.

Nejlepší když sem napíšeš co máš za HW, protože jinak je to debata o ničem.