reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr procesoru (platformy).

Mi.Lek (121)|7.12.2014 19:51
Hezký den,

prosím o doporučení, zda je lepší investovat do:

- AMD "Vishera" 6300

či

- i5 4690k

Procesor doporučujte i k poměru k přetaktování, chladič pravěpodobně Fera 2, ale navrhnete-li o "pár" korun dražší, tak vadit nebude. ;)

Taky bych prosil doporučení ZD pro daný procesor. Plánováno je 16 GB DDR3 (taky můžete doporučit) a GK nVidia GeForce 970 (pravěpodobně MSI Gaming), avšak přijde-li v dohledné době 960, tak "půjdu do ní".

Doposud jsem si počítače skládal sám, takže nejsem "ořezávátko", ale přeci jen jsem z "kolotoče" poněkud vypadl. :(

Předem děkuji.
Salamander (6177)|7.12.2014 20:18
A zaměření počítače? předpokládám že bude sloužit primárně na hry.

Určitě bych doporučil i5 4690K
ICE_D (2754)|7.12.2014 20:21
No hele, tady je jeden podstatnej rozdil a tou je cena :D

Pokud mas malo penez a nevadi Ti, ze AMD je spis takovej vseobecne pouzitelnej procesor s nizsim vykonem ve hrach a nevadi Ti, ze zere jako prase, tak jdi do nej. Udajne tomu pri pretaktovani na 4,6Ghz vzrostla spotreba pouze procesoru z 80W na 160W...

Pokud chces velkou silu na 1 jadro, velky vykon ve hrach, nizsi spotrebu a nevadi Ti vytlacit cca dvojnasobnou cenu oproti ADM, tak jdi do Intelu.

Ja osobne na PC bud surfuju (chci malou spotrebu) nebo parim hry (chci vysoky herni vykon), tak i me je to jasny, mam i5 ;) Kdybych casto strihal a komprimoval videa nebo pracoval s sifrovanim, tak bych asi i zauvazoval o AMD...
Mi.Lek (121)|8.12.2014 07:41
Jde především o budoucnost, procesor by měl nějaký ten pátek vydržet. A budu jej využívat i k distribuovaným výpočtům (boinc) + hry. Vyšší cena nevadí, chvíli jsem uvažoval i o i7 4790k.

Tedy k Intelu základní desku? Tady již cena je stanovena kolem 4000. MSI Mpower a nebo Asus Ranger (čipset Z97)? Či nějakou jinou ve stejné cenové hladině?

Vyplatí se připlatit za výše taktované paměti (ne pro výkon, ale kvůli snadnějšímu přetaktování)?

-----------------------------------------------------

Trošku téma rozvinu, má cenu k nové grafice "zapojovat" starou na výpočty fyziky?