reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PCI wifi card vs Notebook wifi

Ayyu (6)|7.12.2014 21:10
Dobrý den,

nedávno jsem se stěhoval a do PC jsem byl nucen koupit wifi kartu (router je moc daleko na kabeláž), ovšem když jsem porovnal rychlost mezi notebookem a stolním pc, byl zde veliký rozdíl. Notebook mi sedí hned vedle pc. Jedná se o notebook Lenovo Z570 (verze s i3), síťová karta edimax ew-7722in, router pokud se nepletu ten pronajatý od UPC. Internet máme 40mb/s. porovnání rychlostí:

Notebook:

PC wifi card:

Vyveďte mě z omylu, ale myslel jsem, že pci karta bude stejně rychlá ne-li rychlejší než ta v ntb. Internet na pc je taky jak se říká "laggy".
Drivery mám samozdřejmě aktualizované.

Děkuji za reakce.
DrZelenka (2491)|8.12.2014 18:23
Jakou má na PCI síťovka anténu, kde je umístěna?

Pokud je někde na zemi u PC, tak samotná bedna neuvěřitelně moc stíní signál.
Ayyu (6)|8.12.2014 22:08
Antény má dvě, 3dBi high gain, jsou externě odjímatelné na kartě (nejsou prostě na drátku) viz. obrázek
Toto jsem netušil že ten case tak moc stíní. Takže nejlépe koupit anténu na drátu a položit na stůl ?
DrZelenka (2491)|9.12.2014 07:56
Stačí RSMA kabel a použít současné antény. Doporučuji promyslet jak dlouhý kabel potřebuješ - každý metr navíc zhrošuje signál. Nevím jak to u tebe vypadá, ale většinou bohatě stačí 2m, aby jsi anténu dostal ze zákrytu (případně na konec toho kabelu budeš moct později namontovat silnější antény).

Natočení antén by mělo být bokem k routeru - tímto směren mají všesměrky nejlepší příjem ("nemířit" špičkou antény s routeru - tak budeš mít nejhorší možný signál).

http://wifi.aspa.cz/5m-prodluzovaci-kabel-rsma-fem-rsma-male-z50348/
Ayyu (6)|9.12.2014 10:37
Díky za rady DrZelenkovi, rozhodl jsem se zavrhnout a vrátit tuto kartu a místo ní koupit http://www.czc.cz/gigabyte-wb867d-i/144789/produkt. Doufám, že to bude lepší.
Ještě jednou děkuji.
DrZelenka (2491)|9.12.2014 13:08
Jestli to takhle měníš, tak bych doporučil USB wifi kartu. Díky USB kabelu je jednodušší umístit ji kamkoliv je třeba ;)