reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel Core I5 4690k vs i7 4790k + základní deska

Rad3k (7)|9.12.2014 09:03
Dobrý den,

rád bych si od vás nechal poradit v rámci mého upgradu. Plánuji přechod na silnější výkon a potřeboval bych si od Vás nechat poradit v rámci realizace a komponentů.

Můj kapitál na upgrade:

Rozmezí: 6 - 8000 Kč | Případně připlatím zdali budu přesvědčen, že je to lepší volba :)

Moje sestava: (Základ parametry)

CPU: Intel Core i5 3570k
RAM: 2x 8GB Kingston DDR3 1600 Mhz XMP CL10
GPU: MSI 970 GTX Gaming
Mainboard: Gigabyte Z77 DS3H

Co plánuju nakoupit?

Plánuji přechod na Intel Core i5 4690k nebo i7 4790k, který už je ale ve zcela jiné cenové kategorii a nevím zdali se vyplatí takto zainvestovat za i7 jestli se nevyplatí jen přechod mezi I5 procesory + by mě pak zajímalo jestli se vyplatí také přechod na vyší frekvency RAM, plánuji přechod totiž na 1866 Mhz Kingston HyperX Beast XMP a také v hodnotě 16GB, ale potřeboval bych vědět zdali se to vyplatí i takto v rámci ramek nebo jestli by byl rozdíl nerozeznatelný. Spolu s tímto přechodem jsem také koukal na novou základní descu, která by už měla i lépe přizpůsobenou architekturu k taktování, rád bych si svůj nový procesor už trochu přilepšil k obrazu svému jak se říká :D, takže jsem koukal na toto:
http://www.alza.cz/msi-z87-g55-d1480262.htm

Předem děkuji za odpověď a nějaké ty rady. Abych upozornil k čemu to potřebuji, tak velmi rád pracuji s videi a renderováním v adobe after effects, ale hlavním důvodem k čemu to potřebuji jsou hry. Ve hrách jsem absolutní detailista a jde mi to, abych ve hře rozjel hru vždy na maximum. Koukám na sebemenší detaily od škrábance na zboji až po tekoucí vodu na zdi a její vlnění. Vždy totiž boostnu PC a pořád mi některé hry nejdou zcela na max dle setting, především v rámci typu vyhlazování například (SSMA nebo HBAO, tyto vždy rozjedu, ale lepší už jsou problematické a nevím, kde je většinou problém). Jednoduše rečeno, jsem detailista a chci vše na max a jsem ochoten si za to připlatit, ale nejsem ochoten učinit sestavu do budoucna za 50k. Předem děkuji za vše za rady.

Plus by mě ještě zajímalo zdali existuje kombinace těchto procesorů a desky i v rámci operáční paměti DDR4. Děkuji.
johny__g (6387)|9.12.2014 11:14
Ani procesor a už vůbec rychlejší RAM ti nepomůže. Stejně tak deska. Ta snad jedině v tom taktování, to by jsi ale musel investovat všechno jen do desky. Jestli opravdu bazíruješ na takových detailech a musíš mít všechno vyhoněné na absolutní maximum, jediný smysluplný upgrade je tento.

Na DDR4 zapomeň, ty jsou zatím pro platformu socket 2011 + X99. Což je cenově úplně mimo tvůj limit.
Gouranga (699)|9.12.2014 21:13
Jak pise Johny, tak procesor ti s detaily nehne v podstate vubec a RAM vubec. Krom prodeje 970 a nakupu 980 (coz neni zrovna vyhodny tah), by jeste sla nejaka lepsi bazarova Z77 a k tomu druhou 970 do SLI. Zalezitost rekneme za 11-12 tisic. 980 poridis za 15, za 7-8 prodas 970 a ve vysledku investice 7-8k. Obecne je ma 2x970 lepsi pomer vykon/cena, nez jedna 980 (coz je ponekud zvlastni, ale je to tak), i kdyz nutno pocitat s mouchami, co SLI prinasi. Ve FHD je 980 kolem 13 % nad 970, takze, kde mas ted 40 FPS, budes mit 45, coz moc rozdil neni., 2x970 zvedne vykon prumerne o 47 % ve FHD (ve vyssich je rozdil o neco vyssi)