reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem při restartu

Bag (55)|31.7.2007 17:25
Zdravim Vás lidi, mám problem ale přesně nevím kde ten problem může být, pří restartu mi monitor nenaběhne, někdy dokonce nejde vypnout PC a musím ho vypnout ze zásuvky, dělá to pouze při restartu. uvažoval sem, že to bude grafikou ale hry mi jedou vpořádku (X1950XT, 7.7 catalyst) potom sem hledal chybu ve zdroji (Forton bluestorm II 500W) jenže kdyby to bylo zdrojem tak by mi PC blbl nejen při restartu, proto se obracím na Vás jestli nevíte co stím může být jestli někdo měl podobné potíže popř. nějaké rady bych uvital :)
Děkuju všem.
ICEBOSS (3435)|31.7.2007 17:32
flashni bios na desce jestli jeste nemas. me to na DS3 hodne pomohlo. Mas pretaktovano? nastav PCI-E frekvenci na 101MHz.
Bag (55)|31.7.2007 17:43
ano taktoval jsem CPU, myslíš, že to mohlo byt tim ? flashnout bios ? myslíš nainstalovat vyšší verzi ? xD
eraser (0)|31.7.2007 17:59
No, inštalácia sa tomu priamo nehovorí. :) Proste aktualizácia BIOSu, ktorá je však specifická pre každú dosku, takže musíš mať od výrobcu vhodnú verziu a prípadne utilitku, ktorá flashnutie zabezpečí, ak to nepodporuje doska priamo.

Každopádne zruš pretaktovanie a pokiaľ sa chyba neprejaví, tak máš takmer 100%-nú istotu, že to bolo spôsobené overclockingom.
Bag (55)|31.7.2007 18:20
Díky moc za radu nejdřive vratim hodnoty CPU na normal a pokud to nepomuže tak flashnu ten Bios :) děkuju za rady ;-)
Bag (55)|31.7.2007 19:44
Takže flashnul jsem bios z F8 na F10 a beze změny. Zkusil jsem vrátit hodnoty přetaktovaného CPU z5 na normalní hodnoty akorat nechápu proč mi jeden program ukazuje jiné hodnoty než jiné
Core E4300 1,8Ghz časování 6x
CPU-Z
frekvence CPU 3Ghz časování 9x (CPU-Z ukazuje nyni stejné hodnoty jako EVEREST tedy čas. 6x, 1,8Ghz ale voltáž je jiná)

EVEREST CPU 1,8GHz čas. 6x

snižoval jsem CPU FSB z 333MHz na 300MHz
taky beze změny takže problem nezmizel :(
eraser (0)|31.7.2007 20:10
Tie hodnoty voltáže môžeš ignorovať...

Takže, proste cez Windows dáš reštartovať a vždy ti nenabehne PC alebo je to len občas? Inak zo zásuvky PC nemusíš vyťahovať, stačí podržať 4 sekundy vypínač na bedni.
Bag (55)|31.7.2007 20:25
tak počítač naběhné jde slyšet jak nabiha i grafika hučí teda ten větrák :D ale monitor nejede (jako by se vypl) a děla to při každém restartu proto musím vypnout PC a počkat tak 5in. a pak to jede vpohodě.
eraser (0)|31.7.2007 20:49
Tak zhodne sa prejavuje chyba i pri zapnutí PC, keď ostáva visieť napätie. To sa však rieši najlepšie pomocou predlžovačky s vypínačom. :) Toto sa ti stane i vtedy, keď vlezieš do BIOSu a z neho následne vyskočíš?
Bag (55)|31.7.2007 21:12
ano stalo se to i když sem vylezl z BIOSU
eraser (0)|31.7.2007 21:39
Taktiež to nastane i v prípade, že stlačíš tlačítko reset na bedni?
Bag (55)|31.7.2007 22:01
když stisknu reset tak jakoby se mi PC resetoval ale monitor nenaběhne.
eraser (0)|1.8.2007 12:44
Skúš odpojiť všetky nepotrebné komponenty pre beh PC, čiže len pre nábeh, takže kľudne odpoj mechaniky, disk, nejaké nepotrebné addon karty a vyskúšaj to.

Ďalej ma potom jedine napadá vyskúšať iný zdroj a nakoniec i dosku alebo grafiku.
Bag (55)|1.8.2007 13:34
dobře jdu to zkusit :) kdyby to při vypojeni HDD atd. naběhlo včem by byl problem ? nebo kdybych zjistil, že to najede tak mam postupně zapojovat HW ?
Bag (55)|1.8.2007 14:24
Mno to je ale nechci vytahovat nic když mi pc jede =-O mi to děla jen při restartu tzn. že bych musel při restartu vytahnou kab. jinak to nejde přece =-O
eraser (0)|1.8.2007 19:08
To je jednoduché, nepotrebuješ dané komponenty zapojené, keďže ti PC nenabehne i v prípade, že vyskočíš z BIOSu alebo pri stlačení reset tlačítka.

Jednoducho, bez postupného skúšania a následne i obmeny HW to zrejme nezistíš. :)
Bag (55)|1.8.2007 19:23
[QUOTE=eraser;43306]To je jednoduché, nepotrebuješ dané komponenty zapojené, keďže ti PC nenabehne i v prípade, že vyskočíš z BIOSu alebo pri stlačení reset tlačítka.

Jednoducho, bez postupného skúšania a následne i obmeny HW to zrejme nezistíš. :)[/QUOTE]

Pochopil jsem to tak, že mám teď vypnout pc vypojit HDD a DvD zapnout a při nabihaní resetovat :) takhle si to myslel ?
eraser (0)|1.8.2007 20:45
Áno, taktiež odpoj i ďalšie nepotrebné komponenty pre nábeh PC.
Bag (55)|2.8.2007 08:31
Asi se stál zázrak jinak si to nemohu vysvětlit.
Vypojil jsem HDD a DvD zapl PC a resetovat monitor naběh,l takže sem PC vypl a zapojil HDD po spuštění monitor taky naběhl takže sem zapojil DvD zapl PC a resetoval a kupodivu monitor taky naběhl, takže sem PC nechal naběhnout až do win. a ve win. sem ho restartoval a co se stalo ? monitor naběhl ! O.o kde byla ta chyba ? už predtim sem ale zkoušel konektory od HDD jestli nejsou vypadlé.
eraser (0)|2.8.2007 13:21
No, pokiaľ sa chyba nezopakuje, tak môžeš s istotou tvrdiť, že to mohlo byť spôsobené nejakým káblom, možno bol slabo zasunutý, atď. Ono jeden môj docent tvrdil, že 90% chýb je spôsobených kontaktmi. :)
Bag (55)|2.8.2007 14:12
nj ale kdyby byl špatně zapojený kabel u DvD tak přece s monitorem to nema nic společného. Přesto ti děkuju, že si měl tu trpělivost semnou a pomahal jsi mi :)
eraser (0)|2.8.2007 16:33
No, ja si pamätám, že niektoré dosky odmietali nabehnúť, ak bol otočený IDE kábel. Teraz je to eliminované pomocou zarážok, takže by sa to stávať nemalo. Inak mňa už neprekvapí skoro nič, pretože za tých niekoľko rokov som zažil, či počul také príhody, že z toho zostáva rozum stáť. :)

Každopádne, pokiaľ ti kompík funguje korektne, tak je dobre. Ono s monitorom to nemá nič spoločné, no určite to malo dačo spoločné s doskou a to stačí k tomu, aby sa chyba prejavolala takýmto spôsobom. A ak sa mi chceš odvďačiť, tak mi môžeš zvýšiť reputáciu - viď. daná položka pod mojím obrázkom. ;)
Bag (55)|2.8.2007 17:03
jasně, už klikam ;-)
Petr S. (1220)|6.8.2007 11:13
[QUOTE=eraser;43381]No, ja si pamätám, že niektoré dosky odmietali nabehnúť, ak bol otočený IDE kábel. Teraz je to eliminované pomocou zarážok, takže by sa to stávať nemalo. Inak mňa už neprekvapí skoro nič, pretože za tých niekoľko rokov som zažil, či počul také príhody, že z toho zostáva rozum stáť.[/QUOTE]

Jj, s podobnými záhadami jsem se taky párkrát setkal. Nejhorší na detekci byl např. případ, kdy se základka nechtěla pustit (jen černá obrazovka), protože byl špatný kontakt mezi IDE kabelem a HDD... V takovýhle případech je opravdu nejlepší všechno povytahat a postupně zkoušet zapojovat nazpět...
ICEBOSS (3435)|6.8.2007 11:59
neni uz nahodou i bios F12? zkus pustit do chipsetu o 0,1V vic. tu PCI-E frekvenci jsi na 101MHz dal?
Petr S. (1220)|6.8.2007 12:37
[QUOTE=Bag;43342]Asi se stál zázrak jinak si to nemohu vysvětlit.
Vypojil jsem HDD a DvD zapl PC a resetovat monitor naběh,l takže sem PC vypl a zapojil HDD po spuštění monitor taky naběhl takže sem zapojil DvD zapl PC a resetoval a kupodivu monitor taky naběhl, takže sem PC nechal naběhnout až do win. a ve win. sem ho restartoval a co se stalo ? monitor naběhl ! O.o kde byla ta chyba ? už predtim sem ale zkoušel konektory od HDD jestli nejsou vypadlé.[/QUOTE]

[QUOTE=ICEBOSS;43641]neni uz nahodou i bios F12? zkus pustit do chipsetu o 0,1V vic. tu PCI-E frekvenci jsi na 101MHz dal?[/QUOTE]

Už je díky eraserovi pořešeno :D
Pavel Boček (4169)|6.8.2007 22:01
[QUOTE=Petr S.;43637]Jj, s podobnými záhadami jsem se taky párkrát setkal. Nejhorší na detekci byl např. případ, kdy se základka nechtěla pustit (jen černá obrazovka), protože byl špatný kontakt mezi IDE kabelem a HDD... V takovýhle případech je opravdu nejlepší všechno povytahat a postupně zkoušet zapojovat nazpět...[/QUOTE]

jo, dobrý taky bylo když jsem zapojil opačně audiokabel...totéž (ale zdá se mi že pak jsem ho tam zapojil stejně a jde to...? uh)