reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Budoucnost Linuxu a s tím spojená rizika

Ventero (1280)|26.12.2014 15:52
Úvaha

Když jsem se před dvěma roky zeptal na antivirus pro Linux, tak jsem byl ubezpečen, že Linux není masový a tudíž není ve fokusu gauner-hackerů a těch 5 a půl viru, co na ně existuje, že nestojí za řeč.

Nicměně po těch dvou letech je situace výrazně odlišná, neboť cenová politika MS pro svůj OS způsobila nárust podílu Linuxu a on už se do toho zaměření dostal - viz zprávy expertů předních AV laboratoří jako Eset, Kaspersky apod.

Během dalších dvou let přejde celá čínská správa na Linux a v tu chvíli se bavíme o desítkách či stovkách miliónů PC pod Linuxem a ještě zvláště zajímavých pro gauner-hackery.

A tak se naskýtá otázka: Je již teď plnohodnotný AV s ochranou v reálném čase apod. ? Nebo se teprve vyvýjí? Jsou o tom nějaké zprávy?
johny__g (6387)|26.12.2014 16:37
Nikdy jsem to moc nezkoumal, ale na služebním notebooku mám Symantec Antivirus.
kevin00 (10238)|26.12.2014 21:30
Přední výrobci antivirových programů nabízejí antivirovou ochranu i pro linux. Masového rozšíření virů pod linuxem bych se zatím moc nebál. Upozornění na možnou nákazu pc tu již bylo vícekrát, párkrát je zaznamenáno i napadení pc s linuxem, sem tam je to vir pro routery, ale zatím se žádný boom nekoná. Cca to samé máš s androidem, také se zatím žádné masové rozšiřování virů nekoná. A daleko větší podíl linuxu je na serverech a ne na desktopech. Tam by byla hrozba o dost větší a zatím také nic :)