reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosím o pomoc s výběrem NOTEBOOKU.

Likynky (16)|26.12.2014 20:23
Zdravím, chtěl bych si domů pořídit notebook do 8 000,-kč.

Použití: surfování na internetu, psaní ve wordu, občasné sledování filmů.

Chtěl bych prosím doporučit pouze do téhle cenové relace s co nejlepší a největší obrazovkou.

Předem díky za každé doporučení. :)
Salamander (6177)|26.12.2014 21:49
100% to musi byt notebook? :/
Likynky (16)|26.12.2014 21:59
100% ne..
příjmu rád jinou alternativu :)
Likynky (16)|26.12.2014 22:53
No a teď (babo) raď.. jsem lajk..

O výkon mi opravdu nejde.. přikláním se hlavně k rychlému surfování a kvalitnímu obrazu a velikosti displeje.Spíš bych uvítal návrh na další notebooky.Za PC sestavu i tak díky. :)
kevin00 (10238)|27.12.2014 06:55
V této cenové relaci nečekej nic zázračného a to zvláště na poli notebooků. Pokud není potřeba zařízení nikam přenášet přikláním se k volbě sestavy. Ta nabídne "více muziky" než-li notebook, který bude velmi nekvalitně zpracován a to od šasi až po displej a výkon bude taktéž celkem nízký. Salamanderova sestava je rozumně postavená.
johny__g (6387)|28.12.2014 10:08
Té sestavě chybí ještě další drobnost - operační systém (o DVD mechanice a repru s mikrofonem nemluvě). Na druhou stranu, notebook za 8 tisíc bude opravdu ten nejlevnější plasťák, většinou s přejmenovaným Atomem uvnitř, pomalým diskem a 15" displejem s prehistorickým rozlišením. Ta sestava má aspoň ten velký displej.

Rozhodoval bych se podle toho, jak to budu používat. Jestli na občasné prohlédnutí emailů a webu, asi bych se spokojil s notebookem. Má i výhodu že je skladný. Jestli u toho chceš vysedávat půl dne, tak desktop. A trošku přitlačit na finance, aspoň 10 tisíc. Aby bylo na 4 GB paměti, klávesnici, myš a další bižuterii, případně DVD mechaniku.
Likynky (16)|29.12.2014 16:22
díky za názory:)

zaujal mě od salamandra ten druhý odkaz.. http://www.lenovoshop.cz/lenovo-edge...y_d567034.html

má tenhle notebooku nějaký velký háček?
VencaX (3686)|29.12.2014 21:05
Rozhodně ten Edge, protože narozdíl od prvního Gčka nemá přejmenovanej Atom CPU a druhý Gčko má zas ULV CPU... jinak ale za tyhle prachy opravdu nedostaneš moc dobrej noťas, tam ta cena na rozumnou koupi je minimálně okolo 15K a i tam to je o kompromisesch. Za mě taky radší Salamanderovu sestavu než levný book, přeci jen ty notebooky už teď jedou na zastaralých architekturách a ten PC má možnost vydržet mnohem dýl než ty noťasy.
ICE_D (2754)|30.12.2014 00:07
Z tech trech urcite Edge, M-kovy Pentium neni tak tragicky... Ale pokud nepotrebujes bejt mobilni, tak se na to vykasli a kup ten desktop, dostanes vic muziky za stejny penize ;)