reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Prohození" HDD

roPe (14)|30.12.2014 20:06
Zdravím, potřebuju poradit ohledně výměny HDD. Bratr si koupil nové PC, tak jsem si jeho minulé vzal pod křídlo, protože mám doma "firemní" docela starý PC a chtěl bch to prohodit. Napadla mě možnost, že bych jen prohodil disky a nemusel bych se piplat se zálohou a reinstalací. Na starším PC mám na disku Win XP Pro a na tom novějším jsou W7 64 bit. Takže, když dám disk s WIN XP ze starého PC do novějšího, bude to fungovat ? Předem díky za jakékoli reakce.
Fox_25 (613)|30.12.2014 20:24
U W7 to funguje s odřenýma ušima, u XP se mi takto povedlo disk prohodit pouze jednou a to jen díky tomu že GK byla v obou PC Geforce a PC byly na stejné platformě, tuším soket 775, čipsety P31 a P35.

A co brání používání W7 x64? Já jsem taky "staromilec" a na XP nedám dopustit, ale musím uznat že W7 x64 šlape perfektně, tak perfektně že s několika porodními bolestmi jsem na ně přešel taky, ač používám jiný file explorer a místo normální plochy mám sharp enviro.
Ventero (1280)|30.12.2014 20:34
U XP to někdy šlo, když byly stroje podobné a nebyl tam SP2,3. U W7 to MS sliboval, ale naplno to začalo fungovat až u W8.

Doporučuji piplat se.
roPe (14)|30.12.2014 20:48
Tak jsem to prubnul a jede to jak po másle, chybí par ovladačů, ale to už je maličkost. Ale stejně to asi přehodím na ty sedmičky, když už j elepší stroj. Díky za odpovědi :)
Ventero (1280)|31.12.2014 13:14
My jsme s Fox_25 psali o tom, že to za určitých okolností jde a ne, že to bude korektně makat ve všech směrech. Ty sedmi tam dej určitě - těch důvodů je více.
roPe (14)|31.12.2014 14:01
Chtěl jsem zachovat XPčka kvůli "starší" generaci, co ten PC taky používá, ale ať si zvykají :D ... Díky za rady, už to všechno frčí :)