reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nové PC - seká se BF3

Nailer (11)|3.1.2015 23:35
Míval jsem starší PC (dvoujádro 3.2 GHz, 4GB RAM, amd radeon hd5750 1GB). S tím mi šlapalo BF3 na High - když vyšlo. Pak ale přišel patch v červnu 2012, poté se dalo hrát jen na low a to jen na serverech kde bylo málo hráčů (do 24) s 40FPS. Od včera mám nové PC (čtyřjádro 3.5 GHz + turbo na 3.8 GHz, 8GB Ram, AMD Radeon R7 240 4GB). Chtěl jsem zkusit, jak vypadá BF3 na ultra. Tak jsem ho stáhnul, Origin mi z cloudu nahodil moje předešle nastavené vše na low, změnil jsem to na ultra a ejhle - 10 FPS. Když dám vše na low, dostanu sotva 30 FPS. A proč? Protože správce úloh ukazuje, že BF3.exe používá jen 700 MB ram. Využití RAM je kolem 50%, pod záložkou Výkon správce úloh ukazuje 2,8/6,9 GB (41%), dostupná je 4,1 GB. Úplně to samé se mi dělo i na starém PC, ovšem tam jsem myslel že je to zastaralostí HW. Jelikož mám tohle PC teprv od včera, nestihl jsem změřit výkon v ostatních hrách. Hrál jsem jen pár minut CS:GO, kde jsem dal vše na nejvyšší detaily jak jen to šlo, uvnitř budov jsem měl 60 FPS, venku 40. Netuší někdo, jak "přinutit", aby si BF3 vzal tu RAM, kterou potřebuje a které má k dispozici ještě přes 4GB? PS: Později v týdnu zkusím ještě Far Cry 3 a 4, a Watch Dogs, tak sem můžu hodit jak šlapou tyhle hry a že (předpokládám) sestavou to není.

Edit: No, tak problém bude možná větší. Opět jsem zapnul CS:GO a mám stejný problém, i na mnohem nižší mám méně FPS. Při ALT-Tab do správce úloh je chvíli vidět ,že CSko používá 1000 MB RAM a hned to skočí na 570 MB. To jest ve hře, v menu používá hra 680 MB :)
r34ktor (7477)|4.1.2015 00:54
R7 240 je velmi slabá karta. Pokud máš verzi s DDR3, tak je její výkon oproti původní HD5750 zhruba poloviční. Na hraní se prakticky nehodí. Je určena pro multimédia a kancelářskou práci.

Recenze: http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r7-240-and-250,3717.html
Nailer (11)|4.1.2015 02:48
Vím že to není nějaká mega super grafárna, ale jak se můžeš přesvědčit třeba tady (https://www.youtube.com/watch?v=JkfFWhuecr8), rozjede BF4 na High v pohodě - možná ne na optimální FPS, ale tím pádem na Medium ano (nevšímej si tý části kde zkouší Ultra, to se viditelně cuká). Mě jde spíš o to, proč mi např. to CS fungovalo včera bez problému se vším na max a dneska to nerozjedu na nejnižší (stejné PC, aby nedošlo k nedorozumění). A hlavně, proč využívá víc RAM v menu než ve hře, což je podle mě právě hlavní zdroj problémů. Někde jsem na internetu slyšel, že by to mohl být problém s Win8.1 a že to řeší jedna aktualizace kterou teď stahuju, tak zítra (respektive dnes) dám ještě vědět.
Gouranga (699)|4.1.2015 14:17
Co jsem nasel v recenzi, tak BF3 na medium karta zvlada na 22 FPS. Coz je hodne malo. V tom videu ten clovek pouziva 1600x900, coz je asi o 1/3 mensi rozliseni a ani tak to nevypada slavne. BF 4 na medium s 26 fps. Ono na youtube 30 fps nemusi pusobit spatne, ale v samotne hre bych za minimum oznacil 40 fps..