Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Dotaz na funkci vypalování Dual layer DVD

4.1.2015 12:15
KemotAhoj, mám takový dotaz. Mám dva notebooky a na jednom je vypalovačka hl-dt-st dvd+-rw gt32n ata a na druhém je HL DT ST GSA t20n
otázka zní: Je možné na jedné z těchto vypalovaček vypalovat dvouvrstvé dvd? (DVD DL) ? S tím, že book type nastavím v Imgburnu na DVD ROM?

Jde mi o to, že potřebuju vypálit pár her na PS2, které jsou na DVD9 ... Děkuji
4.1.2015 01:34
StDTa první umí DL jen číst, pálit DL lze jen na GSA-T20N . Při přípravě pálení ISO nezapomenout správně nastavit přechod z vrstvy na vrstvu v kalkulačce a především podle použitého media (plus nebo minus - DVD+R DL nebo DVD-R DL se od sebe liší počty sektorů a potom pluskový image nelze použít na minusko, a naopak).
4.1.2015 10:04
KemotDěkuji.. Můžete mi prosím vysvětlit tohle?: "Při přípravě pálení ISO nezapomenout správně nastavit přechod z vrstvy na vrstvu v kalkulačce"
Nemám s tím moc zkušenosti. Pokud to dobře chápu (vypaluju v img burnu) tak prostě zapnu imgburn, vložím DVD+DL a dám vypálit image. Někde v pravo dole (ikona knížky), změním booktype z DVD+DL na DVD-ROM (prý nezbytné při pálení PS2 DL her), nastavím rychlost a dám to vypálit? Nevím akorát jak nastavit přechod z vrstvy na vrstvu.

taky někde píší, že ta vypalovačka musí podporovat změnu booktype z DVD+DL na DVD-ROM, proto se ptám, nevíte, zdali to ta GSA-T20N umí?
Děkuji
4.1.2015 10:34
StDTo máš už hotové ISO? To, co jsem napsal platí v případě, že se teprve soubor ISO ze složek na disku vytváří. Pokud máš hotový soubor ISO, tak pro jeho vypálení na dvouvrstvý disk musí být ještě vytvořen stejnojmenný soubor MDS (který obsahuje právě ty informace o přechodu z vrstvy na vrstvu a o počtech sektorů) a ten se pro vypalování načítá.

P.S. Pokud je soubor ISO správně vyroben pro DVD+R DL, tak se při jeho vypalování automaticky nastaví Booktype na DVD-ROM. Alespoň u mne, na desktopových mechanikách (nemám ntb)
4.1.2015 10:46
KemotIso mám už normálně stažené a připravené k vypálení... :) takže říkáš, že by to mělo jít, ano ? :) Ještě musím koupit prázdné DVD+DL ... dá se koupit po jednom nebo musím koupit nějaký pack ?
4.1.2015 10:53
StDCo já vím co máš za obchod v okolí - já kupuji jen multibalení (DVD-R po 500 nebo 1000 ks, DVD+R DL po 50 nebo 25 ks). Jednotlivě (a draho) je mají snad jen nějaké hypermarkety s elektrovideo.