reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gateway Solo problem s mysi

alash (2)|1.8.2007 09:56
Mam starsi notebook Gateway Solo 5300. Nedavno jsem si k nemu dokoupil USB bezdratovou mys Microsoft Wireless Optical Mouse 4000 a nemuzu ji za boha rozbehnout. Pripojim ji do USB portu (podle specifikace by USB melo byt verze 1.0, ale koupil jsem i pridavnou PCMCIA kartu na USB 2.0 a vysledek je stejny) a system jakoby nenajde ovladace. Zahlasi se, ze ji nasel, ale zacne vyhledavat ovladac a pak napise, ze ovladac nemohl byt nainstalovan. Na notebooku je system Windows XP a ten by mel mit ovladace integrovany v sobe. Zkousel jsem i pripojit set klavesnice s mysi Logitech Cordless Desktop S530 s temer stejnym vysledkem (jenom tu Microsofti mys nasel aspon jako Microsoft Optical 1.0 a pak zahlasil, ze nema ovladac, u tohoto setu vubec nezjistil, o co se jedna). Je mozne, ze by k notebooku neslo pripojit USB polohovaci zarizeni? V nastaveni BIOSu nic o USB neni. Zkousel jsem uz spoustu veci, prosim pomozte
Pavel Boček (4169)|4.8.2007 02:46
nebo prostě jenom nemá ten ovladač...ať to zkusí stáhnout z netu, případně bych se skusil po nějakým podívat...konečně můžeš zkusit nainstalovat myš ručně, přinejhorším s nějakým standardním ovladačem...
alash (2)|30.8.2007 11:10
Ovladac na netu jsem nenasel, nebo nasel, ale problem neresi, jedna se spis o software na nastaveni ruznych tlacitek a podobne. Rozjet to se standardnim ovladacem jsem take zkousel, bez vysledku, i kdyz jsem to trochu cekal, bezdratova mys na USB se standardnim ovladacem vetsinou nejede. Dalsi zajimava vec je, ze napriklad PS/2 mys se u tohoto notebooku musi povolit v BIOSu (rve se s touchpadem, da se povolit bud jenom touchpad, nebo oboje, nebo jenom PS/2 mys). Ale pro USB tam volba neni. Rikam si jestli by to nevyresil nejaka nova verze BIOSu, ale dost pochybuju a instalace neni zrovna snadna (vyzaduje disketu neformatovanou vew win XP, a ta se docela tezko shani. BTW, nevite kde by se dal sehnat formatovaci utilita, ktera by ji pod XP naformatovala do IBM formatu?)