reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

programovací jazyk C# nebo c++

jan.3 (10)|7.1.2015 19:08
Dobrý den rád bych se vrátil zpět k programování ale nevím ve kterém jazyce.Začínal jsem kdysi programovat v jazyce pascal,přesněji v programu turbo pascal ještě když byl dos na 286ce :-D Poté jsem pod Windows přešel na jazyk c++.Měl jsem to jen jako koníček bavilo mě to.Poté jsem toho z časových důvodů musel zanechat.A dnes začínám v uvozovkách od začátku a narazil jsem na jazyk C# jako na nejnovější.Tak bych se chtěl zeptat který jazyk je na dnešní dobu lepší a který má lepší možnosti,jak jsem se dočetl tak i c++ prošel v jisté době velikou změnou údajně.A chtěl bych poprosit zda byste mi mohli ve stručnosti o C# něco říci.Celkově mě zajímá,který jazyk je lepší a jaké mají tyto jazyky možnosti i co se týče uplatnění v praxi.Vždy mě zajímalo vývojové programování-software,hry atd. děkuji.
VencaX (3686)|7.1.2015 23:54
On C# není jen novou verzí C++, C# je věc Microsoftu, vyvinutá spolu s .NETem a s C/C++ má pouze podobnou syntaxi. Takže zatímco C++ překladač je i pro Linux, C# aplikace běží vpodstatě jen pod Windowsy. Syntaxe je obdobná, takže záleží, jestli chceš dělat multiplatformní aplikace či pouze pod Windowsy.

EDIT: K vývoji nšjské hry (pokud by to mělo být něco složitějšího) bys potřeboval nějaké znalosti OpenGL či DiretX. Jednodušší hry ve stylu kartových či deskových her zvládnou oba jazyky ;)
Salamander (6177)|8.1.2015 02:22
ono "lepsi" neni ani jeden, jen jsou odlisn

A to ze C# je jen Windowsovska zalezitost neni uplne pravda, podivejte se na Mono ;)

a pokud ti jde hlavne o hry, spis bych se zameril primo na nejaky framework, treba Unity, ktere je zalozene prave na Monu, coz je open-source varianta C# (takze multiplatformni)

v Unity se daji udelat velmi jednoduche hry, ale i pokrocilejsi veci, urcite to stoji za vyzkouseni.
jan.3 (10)|8.1.2015 22:20
Hry jsem programoval naposledy v pascalu ještě pod dosem ale byli to takové primitivní hry jako třeba hádání čísla,na které pc myslí,sestřelování jakoby čtverečků ale více jsem se vždy zajímal o software-ten je pro mě priorita,už tenkrát v dosu jsem měl vytvořeného svého manažera pro dos v pascalu.Hry jsou jen takový bonus,neplánuji programovat nějaké náročné hry tedy alespoň zatím ne,co se týká náročnějších grafických her tak ani nemám představu jak vznikají :-D Co se týče znalostí openGL a directx tak věřím,že se tomu nevyhnu a dříve či později se to budu muset určitě také naučit.A co se týče platforem Windows je asi nejrozšířenější.neznám nikoho kromě sebe ,kdo by měl mimo Windowsu také linux.
VencaX (3686)|9.1.2015 14:12
Já třeba používám Linux virtuálně pod Windows (díky čemuž můžu mít na jedné obrazovce Windows a na druhé Linux) a znám spoustu lidí, co to tak také má.
jan.3 (10)|3.3.2015 16:28
Chci se zeptat který programovací jazyk je nejlepší na tvorbu softwaru pro pc,bylo mi řečeno že v c++ se dělala jen grafická část,prý v c++ samotný program nevytvořím,c++ je prý dobré pokud si chci udělat grafickou kalkulačku mne c++ baví ale nejsem tak daleko abych to mohl posoudit,chtěl bych umět vytvořit program jako třeba office,total comander,win rar,účetní programy,třeba programy podobné adobe atd atd. a různé další věci.Je mi jedno který to bude programovací jazyk,jde mi hlavně o to abych se něčemu nevěnoval třeba 5 let a nezjistil že to bylo k ničemu,že mi to neumožní vytvářet to co bych chtěl jako to bylo před 15nácti lety u pascalu.děkuji.
Gouranga (699)|3.3.2015 19:44
To, ze v C++ jde udelat jen cast je blabol (vzhledem k tomu, kolik SW je jen v C++), C# je spis svazano s Windows
Co se jmenovanych programu tyce, tak:
office - C++
total comander - Object Pascal
win rar - C++
účetní programy - jestli za to povazujes treba SAP, tak C/C++
Adobe Photoshop - C++
koubis (101)|16.3.2015 15:28
Denně používám C# a protože C/C++ neznám, nemohu srovnávat, takže ti můžu podat pouze jednostranné informace. C# je poměrně schopný jazyk, jehož největší výhodu spatřuju v integraci .NET frameworku (netuším, jak je na tom v tomto ohledu C++) a vývojovém prostředí se spoustou "fíčur" prakticky zadarmo (TFS, publikace...). Původně jsem dělal ve Visual Basicu a tak C# byl pro mě dalším schůdkem. Pokud ti jde o vývoj aplikací pro platformu Windows (Windows Forms, ASP...), těžko si dovedu představit lepší platformu, ačkoliv neříkám, že neexistuje. Krom toho znalosti C# můžeš zužitkovat i v dalších oblastech, např. při vývoji aplikací pro SharePoint. Navíc má C# celkem širokou uživatelskou základnu a tak není problém najít hromady různých řešení i neobvyklých problémů a spousty opensource projektů.
Asi to zní jako reklama, ale říkal jsem, že budu jednostranný :D