reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Síla pumpy,plus pochvala

Stiffmeister (51)|8.1.2015 02:31
Dobrý den, právě jsem do svého setu alphacool d5 360xt zařadil grafiku r9 290x a v pokoji je během půl hodiny k ne vydržení. Momentálně čekám na druhou tuto kartu a tak chci radiátor hodit do druhého pokoje kde je díky velkým oknům a dveřím momentálně dost zima, takže odpadní teplo výborně poslouží.. [emoji1] Jako radiátor hodlám pořídit mora3 lt 360. Pumpu mám d5, radiátor tak bude mít hadice od pc zhruba 1,5metru.
Momentálně pumpa běží na první stupeň a vše je v pohodě. Na jaký stupeň se to má nastavit potom?
PS radiátor bude zhruba ve stejné výšce jako pc..
Jinak pro všechny uvažující o nákupu alphacool sety jsou nejen výkonné ale i levné a blbuvzdorné mohu jen doporučit, stejně tak nakupování na alphacoolu, kde se po pěti letech nákupů nevyskytl jediný problém.

Předem děkuji za radu.
Přeji pěkný den
Alphacool Support (1563)|8.1.2015 09:34
Dobrý den,

děkujeme za pochvalu :)

mora3 360 jsou v podstatě tři 360mm radiátory spojené dohromady, takže tomu odpovídá i restriktivita. Každý okruh je jiný, takže těžko radit takto "od stolu" ale myslím, že to budete muset zvednout cca na druhý stupeň, plus mínus polovina stupně.
Stiffmeister (51)|8.1.2015 10:34
Okruh je pouze blok na PC, dvě grafiky, expanzní nádoba 500x50mm a 360x45 radiátor.. Pumpu s expou bych právě také přesunul do vedlejší místnosti, pokud to nebude dělat bordel ve funkci, a 360ku v case bych asi taky nechal.. A celkově je použito cca 70 cm hadic, vše rovné fitinky.. A kolik Mora pojme vody? Už jen expa samotná je dost zizniva.. Takže d5 bude v pohodě stačit?
Děkuji za radu
Alphacool Support (1563)|8.1.2015 10:52
Naopak, pokud dáte pumpu s expou k tomu velkému radiátoru, tak se to bude lépe zavodňovat...takže to bych doporučil.

MORA samotná sežere litr a kousek kapaliny. Takže dohromady budete potřebovat 2 - 2.5 litru na celý okruh.

D5 bude stačit zcela určitě. Není moc okruhů, na které by D5 nestačila :thumb
Stiffmeister (51)|8.1.2015 15:18
Oukej, děkuji moc, moru objednám někdy dvacátého ;-) mám doma asi tři různé ventilátory, a tři noisblockery tak to snad v klidu uchladi