reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou tiskárnu vybrat pro velmi zřídkavý tisk

marpie (220)|14.1.2015 10:03
Mám doma stařičkou laserovou HP 6L. Tisknu tak 0-10 listů za měsíc - velmi často 0 takže mi vyhovovalo že toner nevysychá jako u inkoustovek a i slimáčí rychlost při tom objemu tisku nevadila. Už ale blbne podavač tak se poohlížím po nějaké už asi multifunkci protože syn občas potřebuje něco skenovat nebo kopírovat do školy a možná vzroste i trochu potřeba tisku, ale nic závratného to nebude. Jakou tiskárnu byste mi doporučili a mám se stále bát vysychání u inkoustovek?
radek.kovacik (96)|18.1.2015 18:25
Ahoj,
já Ti konkrétní tiskárnu neporadím, protože sám jsem se začal dívat po nějaké nové a nevím, kterou vybrat, ale vysychání inkoustu bych se každopádně bál. Mám doma inkoustovku, od které chci odejít právě proto, že už mě nebaví pořád dávat pozor, jestli je stránka vytištěná v pořádku a jestli na ní někde něco nechybí kvůli zasychajícímu inkoustu. Já jsem na tom s tím množstvím tisku podobně jako ty - někdy nic, někdy pár stránek za měsíc. Jediný rozdíl mezi námi je ten, že já hledám čistě tiskárnu bez multifunkcí, protože skener mám samostatně.

Vybírám z následujících tiskáren: Xerox Phaser 6010VN, Lexmark CS310dn, OKI 321dn a Brother HL-3170CDW. Tento výběr vlastně vznikl na základě mých požadavků: barevný laserový nebo LED tisk, možnost tisku po síti, automatický duplex a co nejnižší cena. Ten Xerox sice nemá duplex, ale nechal jsem ho tam zařazený spíše kvůli tomu, že je to značka, která má v této oblasti značné renomé.
Zde je jejich porovnání.

Uvidíme, jestli nám nějaký zdejší guru poradí...
Jech Josef (206)|18.1.2015 20:20
Já bych se ingoustové tiskárny nebál mám ji asi 4 roky, někdy netisknu třeba půl roku a ještě se mi nestalo že by mi zaschla barva, tiskárnu mám tuto HP Photosmart Premium.