reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

27" IPS monitor 2560x1440 (náhrada HP ZR2740W)

tonn82 (1)|15.1.2015 15:13
Ahoj,

mám monitor HP ZR2740w v té novější revizi. Jsem několik let spokojen, ale asi mi odešel displayport do věčných lovišť a nejsem na něj schopný připojit notebook.
Takže se sháním po důstojné náhradě - jak říkám, na tom monitoru mi vše plně vyhovuje. Používám na kancelářskou práci, amatérskou úpravu fotografií pro web a i pro hru (3D střílečka Call of Duty 4).

Potřebuju aby nový monitor měl shodné parametry:
- stejné rozlišení 2560x1440 pixelů, ppi mi vyhovuje, nižší ani vyšší nechci
- displayport
- aspoň nějakou barevnou věrnost (IPS apod.).

Existuje něco podobně dobrého a výhodného? Kupoval jsem pod 13 tisíc, můj aktuální rozpočet je max. 15 tisíc, viděl jsem Benq i za deset, ale radši si mírně připlatím za kvalitu... Koukal jsem na pár recenzí a přijde mi to, že to HPčko byl super kup :-(

Předem děkuji za návrhy.

T.
Barbarosa (4)|27.1.2015 08:40
Ahoj,

plánuji koupi nového monitoru. Doteď jsme všechny monitory měl Samsung a TN. Ovšem změna je život, tak chci zkusit jinou značku a především matici.
PC mám více méně jen na hraní (cca. 40% FPS po netu), ale proč nemít pěkné barvy i u her, že, proto IPS. Chci 2560x1440 - menší mi dneska přijde jako vyhozené peníze - co nejnižší input lag - s ohledem na IPS. Frekvence asi stačí 60Mhz, teď mám 120 a nějak nepozoruju rozdíl. Cena do 15000,- Zatím mám vybranej DELL U2715H. Co vy na to? Dobrá volba, nebo raději jinej?
Barbarosa (4)|27.1.2015 20:58
Ještě mě zaujal Dell P2415Q UHD 4K. Ale nevim, jak by vypadali hry v menším rozlišením než nativním.