reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Makro v Exceli

MaxMan (7)|1.8.2007 12:31
Zdravim,

potreboval by som poradit nejake makro pre excel.
Mam niekolko grafov s datami v rozsahu 30 tyzdnov. Potreboval by som ale spravit aby sa mi napriklad kazdy tyzden aktualizoval graf.

Napr.: teraz mam graf 1.-30. tyzden. Ale teraz potrebujem graf od 2. do 31. tyzdna. Doteraz som musel rucne editovat graf a prepisovat bunky aby sedeli na tyzdne.

Da sa nieco taketo spravit? Bud cez makro alebo inym sposobom?

Za kazdu pomoc dakujem
500 (1)|18.3.2008 12:42
Načo makro použi výberovú pomocnú tabuľku kde prvé číslo bude predstavovať potrebný týžden v existujúcom zozname hodnpôt. Nasledujúci rad čísel tvor jeho zvýšením o č. jedna
a funkciou LOOKUP prirď do ďalšieho riadku tabuľky zodpovedajúce číslo z existujúceho zoznamu.

Takto vytvorenú tabuľku previaž s grafom.
Zmenou požadovanej prvej hodnoty týždňa v pomocnej tabuľke sa ti automaticky meniá všetky podkladové hodnoty pre graf.

Ulohu je možné riešiť aj využitím dátumových funkcií v závislosti na aktuálnom dátume.

Ale toto sú ozaj základy.
MaxMan (7)|7.4.2008 10:39
Dik za pomoc. Velmi mi to pomohlo. Vobec ma nenapadlo, ze sa to da takto jednoducho spravit. Stale som hladal nejake komplikovane riesenie a jednoduche mi lezalo priamo pod nohami :)
MaxMan (7)|15.5.2008 13:15
Vyuzil som pomoc z vyssie pisaneho postu. Vsetko slape, ale mam dalsi problem s tymto spojeny.

V exceli mam v jednej bunke link so vzorcom HLOOKUP na dalsiu bunku. Vsetko je v poriadku, pokial je v povodnej bunke nejake cislo. Akonahle je tam prazdna bunka, tak do bunky s funkciou HLOOKUP bere ako keby bola 0, ale nezobrazi ju. V grafe vsak tu bunku vyhodnoti s hodnotou 0 a aj ju vykresli. Ja potrebujem, aby bralo bunku ako uplne prazdnu a na grafe ju nezobrazovalo.

Da sa to nejak obist?