reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

40'' 4K monitor?

M0RGAN (21)|17.1.2015 19:01
Zdravím.
Chtěl bych se zeptat, co si myslíte o 40'' 4K monitorech?
Našel jsem dva: Seiki Pro SM40UNP a Philips BDM4065UC. Ten druhý už je zalistovaný u několika obchodů, ale termín neznámý, respektive Alza dodání v březnu.
Jinak o nich nic moc infa nemám, jen zprávy na konkurenčním webu, ale žádné testy, nic.
Chci to používat na poker, takže mi jde o relativně kvalitní obraz, nemusí být špičkově rychlý (na hry) ani špičkové kvality (na grafiku), hlavně o tu velkou plochu s rozumně velkými pixely. Je to rozumná volba? V současnosti mám 2x Dell u2412m a jeden Dell u2713hm, kde jsem s kvalitou spokojen. Bohužel Dell takto velký monitor nevyrábí a 27'' 4K nechci, protože to už budou příliš malé pixely a dělalo by mi to problémy. Tento (40'') monitor chci používat jen na ten poker, na ostatní stačí stávající monitory.
Po zkušenosti s televizí před rokem a půl (LG 32LA660S) už TV nechci. Neumím to popsat, ale ten obraz byl prostě divný při aplikacích, i když to bylo taky IPS jako moje monitory.

e: a tady je zpráva vlastně taky https://www.svethardware.cz/philips-nabizi-obrovske-40-lcd-s-ultra-hd/39719
VencaX (3686)|17.1.2015 21:33
Vzhleem k tomu, že jsem 40" ultraHD displej ještě neviděl, tak ti k tomu asi nic neřeknu. Každopádně jestli máš k dispozici ty peníze, tak bych asi zkusil objednat přes eshop hned jak je budou mít naskladněné a vyzkoušel sám, když máš možnost využít 14 denní lhůty na vrácení zboží bez udání důvodu. Celkově zobrazovací jednotky jsou subjektivní v tomhle ohledu, protože každej má jinej zrak a každýmu může sedět trošku jiná obrazovka a trošku jiné nastavení. Asi víc ti neporadím.