Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 32 z 32

Téma: rozdíl mezi pásmy 2,4GHz a 5GHz

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

No v pásmu 2,4 GHz (pokud se používají WiFi standardy vyjmenované v okolních příspěvcích) se na rychlost 1Gb/s nedostanete z principu. Zřejmě jen reklamní tah providera ...
    To je jako by jste měl přivedenou požární hadici s vodou a dal k tomu běžný vodovodní kohoutek a čekal, že vám to bude dávat 1000 litrů za minutu přes kohoutek, což je kapacita požární hadice, kterou máte přivedenou.
    Více viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11

---------- Doplněno v 20:48 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:47 ----------

No v pásmu 2,4 GHz (pokud se používají WiFi standardy vyjmenované v okolních příspěvcích) se na rychlost 1Gb/s nedostanete z principu. Zřejmě jen reklamní tah providera ...
    To je jako by jste měl přivedenou požární hadici s vodou a dal k tomu běžný vodovodní kohoutek a čekal, že vám to bude dávat 1000 litrů za minutu přes kohoutek, což je kapacita požární hadice, kterou máte přivedenou.
    Více viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

Na jednom kanálu (jedné frekvenci) může běžet několik AP a ještě více klientů. Jde jen o to aby datový paket byl "slyšet" protistranou. Pokud slyšet není je nutné jej opakovat. Pokud AP nebo klient datový paket nevysílá nedělá rušení a mohou si povídat ostatní.
    V pár panbelácích jsem byl, APček jsem našel na písmu 2,4 GHz mnoho, ale nakonec jsem neměl pocit že je problém rušení, ale agregace na přívodní lince.
    Přetížení pársma 2,4 GHz jsem osobně zažil, ale to bylo na INVEXu, kde každý stánek měl svoje aspoň jedno AP - tedy najednou bych bylo "slyšet" stovky.

Celý problém 2,4 a 5 bych uzavřel tak že většina zařízení umí jen 2,4. Pokud už potřebuji opravdu rychlost tak kabel je nejlepší a nejrychlejší. Teprve pak bych šel do něčeho jiného např. 5GHz.
    Odpovídat lze po přihlášení

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Externí HDD: Rozdíl mezi WD HDD ?
    Od Hanyz v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 17-11-2013, 17:31
  2. Socket 1156/1366: rozdíl mezi H55 a H57
    Od majcoš v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 11-10-2010, 14:06
  3. rozdíl mezi DVI