Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 35

Téma: PC pro grafiku, CAD v ceně 12 500 - 15 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Zaměření pro: grafiku, CAD – Photoshop především.

Platforma: nerozhoduje
    Operační systém: Ne
    LCD monitor: 23" - 24"

Poznámky a periferie:
    Potřeboval bych poradit s výběrem komponent především na práci s fotkami.
    Celková cena i s monitorem 20 000 pokud by to bylo možné. V příloze určitá představa co jsem našel, ovšem dost převyšuje cenový limit.
    Je možná úprava sestavy tak aby to bylo dostačující?
    Zkrátka bych potřeboval co největší poměr cena/výkon.
    Děkuji mnohokrát všem za každou radu a příspěvek
    Připojené soubory Připojené soubory
    Naposledy upraveno uživatelem jeremy25: 27-01-2015 v 12:36
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Potřebuješ za málo peněz hodně muziky. Osobně si nejsem jistý, jestli by spíš nebylo lepší tam dát silnější CPU než silnější GPU. Většina výpočtů stejně půjde spíš přes CPU a myslím si, že Nvidia má lepší podporu od Adobe. Bohužel nějak nevidím, jak u PC na grafiku ušetřit na displej za cca 6000, takže jsem tam dal "doporučený" displej s IPS panelem.

Můj návrh
    http://www.czc.cz/6jk4eqakn2j1ha4b8cb871ognf/seznam
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 27-01-2015 v 17:52

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Návrh sestavy: Na platformě AMD moc nestavěl, spíše jsou dobrá opravdu jen na render ... i když. Při zpracování efektů bude propad výkonu celkem vysoký a pokud vezmu na zřetel propad v jednovláknovém zpracování a provozní podmínky, tak se investice do tohoto procesoru moc nevyplatí - AMD FX-9590 při taktu 5 GHz bude cca stejně výkonný jako procesor Intel i5-4590 na výchozích taktech. Z běžně dostupných procesorů bude nejlepší volbou již zmíněný procesor i5-4590. S tím je spojen i chladič procesoru, který by sice nebyl od věci pořídit, ale dá se zakoupit kdykoliv, investice do něj je v řádu 100 korun a není potřeba kvůli němu sestavu znovu rozebírat. U procesorů AMD je to povinnost.
    Pro sestavu, která bude tímto způsobem vytěžována bych také volil kvalitnější SSD disk, než-li disky pro "běžné" využití. Zde bych být Tebou zvážil, jestli nechceš SSD disk do sestavy zakoupit později, až na něj našetříš a zatím vydržet s klasickým pevným diskem. Proto jsem jej do sestavy nezahrnul.
    Co se týče grafické karty, tak v tomto případě není potřeba nijak extra výkonného řešení.
    Vím, že je zde pár "detailů", které se mohou zdát, že sestava postavená na platformě Intel "je drahá a komplikovanější" (chladič procesoru a SSD disk), ale bude o poznání výkonnější a tím pádem i Tebou vykonávaná práce nebude trvat tak dlouho. Rozhodnutí nechám na Tobě

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Děkuji mnohokrát za příspěvky.
    Vše jsem si promyslel a zde přikládám sestavu jaká se mi líbí a jaká mi přijde vhodná. VencaX psal, že tam mám slabý procesor, ve výkonech jsem porovnával FX 6300 a FX 8300 a je to v podstatě skoro to samé.
    Snažím se ušetřit každou korunu takže si myslím,že FX 6300 je plně dostačující, ale samozřejmě pokud nesouhlasíte tak mi to napište a rád to ještě zvážím.
    Uvítám jakoukoliv úpravu, ani nevím zda mám správně dimenzovaný zdroj.
    Jinak komponenty podmínky: grafická karta nvidia, základní deska gigabyte a jednoznačně platforma AMD.
    Také se chci zeptat zda zvolená základní deska je vhodná (chipset apod).
    Uvítám každou radu mnohokrát děkuji přátelé.
    -------Nevím zda pro ten můj monitor nebude lepší koupit kartu s display portem, jelikož monitor nemá HDMI, ale pouze DVI a Display Port. A grafická karta má zase pouze DVI a HDMI.
    -------Pokud ano nějakou mi doporučte, DP mají spíše Radeony bojím se ovšem, že jelikož to mám primárně na Photoshop a Zoner tak jestli tyto programy podporují. Obecně se doporučuje nvidia pro grafickou práci
    ------ Také mne zajímá zda se nic nebude brzdit a zda je vyhovující základní deska (chipset)
    ------ Prosím byl by někdo tak zlatý a spočítal mi jak moc silný zdroj potřebuji k této sestavě? (pro případný upgrade také)
    Bohužel s cenovou relací jsem se dostal již k 20 000, což ale nevadí. Plus je v sestavě monitor pro fotografickou činnost a byl bych rád kdybyste jej také zkritizovali a nabídli případnou alternativu.
    Naposledy upraveno uživatelem jeremy25: 28-01-2015 v 17:50

Registrace
    Feb 2008

Jednoznačně platforma AMD? Mohu se zeptat co Tě vede k výběru procesoru do výkonově náročné sestavy s výkonem cca o 45% nižším než-li dosahují procesory Intel i5? Trochu mi uniká smysl stavby počítače.
    Naposledy upraveno uživatelem kevin00: 28-01-2015 v 15:44

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Protože, jsem si počítal cenu s i5. A musel bych investovat o 6500 více.
    Myslím, že i s touto platformou to bude dostatečně výkonný stroj, nemyslíte? Momentálně mám DualCore AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz (14 x 200) 5600+, tak bych řekl, že to bude sto a jedna.

Registrace
    Feb 2008

Opravdu nemyslím. Pro tuto činnost se jedná o jeden z nejméně výkonných procesorů, které sis mohl vybrat.

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Je tato varianta lepší?
    http://www.tsbohemia.cz/amd-fx-8320-...a_d154187.html
    Dle recenzí co jsem hledal je výkon skoro stejný jak fx 6300.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Tomak_CZ
    Registrace
    Mar 2011

Za mě varianta od kevina.... určitě to není o 6500 více. ale záleží na tobě a rozpočtu...

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Za me taky varianta od Kevina, pripadne tam prihodit nejaky penize do monitoru, protoze Tvoje varianta je o 5000 vyssi nez Kevinova.... Kazdopadne zaklad urcite na Intelu

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Zde přikládám Intel sestavu.
    Kde je viditelný rozdíl 6000.
    To nenajdu žádného příznivce sestavy AMD, která je v předchozím příspěvku?
    Prosím řekněte mi co tolik získám když si připlatím těch 6000 Kč, je to pro mne už docela příliš. Proč je ta AMD tak špatná?

Registrace
    Oct 2007

A proc tam rves taktovaci K-čko? i5ka i nepretaktovanym stavu zadupe pretaktovany AMDcko do zeme i5-4460+GA-B85+BOX chladic = 3600 uspora oproti Tve variante. Pak je rozdil oproti AMD nejakych 2400 a to uz se vyplati za Intel dat

Hledat priznivce AMD je nesmysl. Priznivce=zaslepenec. My jsme objektivni a proto Ti radime Intel, s vyjimkou toho, kdyby jsi na PC delal POUZE rendering, pak by bylo lepsi AMD, ve vsech ostatnich pripadech je lepsi Intel. Cesi kupuji AMD protoze jsou lakomi a neinformovani. Reknou jsi tyjo, ten Intel je ale svine, ze chce za 4x3.4Ghz pres 5000Kč!!! Vzdyt muzu mit AMD na 8x4.2Ghz za 3500, tak to bude urcite AMD lepsi!! To je ovsem nesmysl, protoze architektura AMD je pet let za Intelem, AMD to honi jen vysokyma taktama velkym poctem pseudojader. Ono totiz 8-jadro AMD = 4-jadro s 8-vlakny ale to nikde nenapisou, jen klamou zakazniky.

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Nemyslel jsem příznivce AMD, ale příznivce sestavy, kde figuruje AMD z příspěvku
    Řekněte mi v čem jako laik poznám takový rozdíl? (přecházím z AMD Athlon Dual Core 2800Mhz 5600+).
    Zkuste mě prosím přesvědčit, že se vyplatí investovat do toho Intelu, prosím.
    Děkuji moc

Přikládám odkaz na srovnání: i5 mi nepřijde o tolik lepší tedy, na to že stojí o 2000 víc
    http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i...vs-AMD-FX-6300
    Naposledy upraveno uživatelem jeremy25: 28-01-2015 v 22:19

Občasný diskutér Avatar uživatele Mi.Lek
    Registrace
    Aug 2007

V procesorech jsem příznivcem AMD, ale nedávno jsem stavil PC a šel jsem do Intelu (bohužel). A tímto se přidávám k doporučením, které zde již padly. Jen asi nemá cenu tě lámat přes koleno, pokud budeš chtít AMD "za každou cenu".

Registrace
    Oct 2007

Chces sestavu na grafiku a upravu fotek, to je proste disciplina, kde vladne Intel - nejlepsi CPU od AMD v testu (FX-8350) je o 20 procent pomalejsi a stoji skoro stejne co i5-4460 s tim rozdilem, ze Intel muzes provozovat na pribalenym BOX chladici, kdezto AMD ne - to Ti urve usi...

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: bit.png 
Zobrazení: 115 
Velikost: 92.6 KB 
ID: 30447

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro grafiku, CAD v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Chester v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 23-08-2012, 08:29