reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

konverze cda do wav

musap.p (2)|1.8.2007 22:23
Ahoj,
delam program na grabovani CD do MP3. Pouzivam kodek LAME. Ten ale prevadi do mp3 soubory s priponou wav. Nevim ale, jak mam z CD dostat ten WAV soubor??? Nemate s tim nekdo zkusenosti? Chtel jsem pouzit treba knihovnu "out_disk.dll", kterou pouziva winamp, ale k te jsem nenasel dokumentaci...
Styryx (351)|2.8.2007 11:21
No a neni lepší si něco stáhnout, než se s tim bastlit? Např. AudioGrabber je dobrej program a je free, umí čtení z CDDB (resp. FreeDB), přidávat MP3 tagy atd., jde použít i s kodekem Lame.

Taky jsem onehdá začal dělat MP3 kodek (tak před 5ti rokama, kdy jich moc nebylo, na knihovně BladeEnc), ale než by člověk naimplementoval všechny ty funkce, co má lepší volně šiřitelnej program, zjistí, že by to trvalo leta, a proč dělat něco, co už je hotový a dobře to funguje.

Co se týče CD, je trochu problém z něj WAV dostat, možná se zkusit podívat, jak to dělá třeba ten AudioGrabber, anebo nějakej volně šiřitelnej soft pod Linux s dostupným zdrojákem apod., neni to asi úplně easy, budou problémy se synchronizací, vypadáváním dat atd., zrovna ten AudioGrabber má několik modů (Dynamic Sync, Buffered Burst atd.) a dělá to buď přes ASPI nebo nějaký nativní rozhraní atd.
(já pokud potřebuju dostat cda do WAVu, používam právě taky audiograbber s vypnutým kódováním do MP3)

Taky existoval nějakej replacement CD driveru pro Win95/98, kterej umožňoval vidět na CD přímo WAVy a přímo je z CD kopírovat, to by taky mohlo bejt zajímavý, jestli je k tomu někde zdroják.
musap.p (2)|2.8.2007 11:32
No ja se s tim prave chci bastlit, protoze se ucim programovat v C#...
Pouziti LAME uz jsem zvladl, takze z WAV to do MP3 natlacim, ale nevim jak to dostat z cda do wav... :/
Styryx (351)|2.8.2007 14:43
Možná by to mělo jít udělat nějak přes ASPI (hodně vypalovacích a grabovacích programů je používá), příručka je tady: http://www.zianet.com/jgray/dat/files/ASPI32.pdf
dzandra (1368)|15.8.2007 16:09
Mrkni sem http://www.dbpoweramp.com/ je to třiceti denní trial se spoustou vychytávek, uvažuju, že ho pořídím