reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace ovládačů z Motherboard driver disk

stařik (10)|3.2.2015 12:40
Dobrý den, v roce 2013 jsem se snažil nainstalovat ovládače pro základní desku GA-Z77X-UD5H (revize 1.0) z přiloženého DVD v OS Windovs 8 Pro. DVD s ovládači se mi přes veškeré pokusy nepodařilo ve Windows 8 načíst. Ve Windows 7, kde ale není instalovaná základní deska GIGABYTE, jsem došel pouze do stavu „Now loading. Please Wait“, tento stav byl nekonečný. Na počítači s GA-P35-DS3L a Windows XP se u DVD s ovládači bez problému spustil run.exe, ale byly to zřejmě ovládače právě pro GA-P35-DS3L. Nezbývalo mi nic jiného než nainstalovat ovládače z webu GIGABYTE.
Přesto s odstupem času by mě zajímalo na jakém principu přiložené DVD s ovládači funguje, a zda je nějaká možnost otevřít toto DVD ve Windows 8.1, a vyhledat instalační soubory ovládačů.

Děkuji
johny__g (6387)|3.2.2015 14:09
DVD s ovladači je zcela běžné DVD a pokud není poškozené, bude fungovat bez ohledu na OS. Samozřejmě pokud funguje i mechanika nemáš zakázaný autorun. A musíš mít DVD patřící k dané desce, takže jestli jsi se snažil instalovat ovladače k jiné desce, nediv se že ti to nejelo.
GIGABYTE (153)|3.2.2015 15:01
Dobrý den, pokud si to dobře pamatuji základní deska GA-Z77X-UD5H byla uvedena na trh někdy koncem prvního kvartálu roku 2012 a Windows 8 v posledním kvartálu stejného roku. Nejsem si jistý zda na instalačním DVD ovladače k Win8 naleznete.
Aktuální ovladače pro GA-Z77X-UD5H (revize 1.0) stáhnete z našich stránek:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4139&kw=GA-Z77X-UD5H1.0#dl
Děkujeme
stařik (10)|4.2.2015 11:52
To johny__g, DVD s ovládači není běžné DVD jak se domníváš, protože pokud je vložím do mechaniky v počítači s GA-Z77X-UD5H (OS WIN 8.1), tak se načte úplně jiný seznam ovládačů pro instalaci, než v počítači s GA-P35-DS3L (OS WIN XP). Proto jsem chtěl vědět na jakém principu přiložené DVD s ovládači funguje.
Snad by mi to mohl vysvětlit pan moderátor od GIGABYTE.

Děkuji
GIGABYTE (153)|4.2.2015 14:18
[QUOTE=stařik;567980]To johny__g, DVD s ovládači není běžné DVD jak se domníváš, protože pokud je vložím do mechaniky v počítači s GA-Z77X-UD5H (OS WIN 8.1), tak se načte úplně jiný seznam ovládačů pro instalaci, než v počítači s GA-P35-DS3L (OS WIN XP). Proto jsem chtěl vědět na jakém principu přiložené DVD s ovládači funguje.
Snad by mi to mohl vysvětlit pan moderátor od GIGABYTE.

Děkuji[/QUOTE]

Instalační DVD není univerzální. Pro instalaci prosím používejte vždy to, které je přibalené u dané základní desky. GA-Z77X-UD5H potřebuje jiné ovladače než GA-P35-DS3L.
Ve Vašem případě doporučuji použít ovladače ze stránek http://www.gigabyte.com.