reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kompatibilita MB GIGABYTE GA-P55-USB3 s diskem Seagate SV35.5 - 3TB

CrashCZ (2)|4.2.2015 17:54
Zdravím,

zajímalo by mne, jestli si mohu pořídit k základní desce GIGABYTE GA-P55-USB3 - Intel P55 3TB disk Seagate SV35.5 3TB, 64MB, 7200? Někde jsem četl, že do některých MB se takto velké disky nedají použít a nevím, jestli je to můj případ.

Děkuji za radu.
GIGABYTE (153)|4.2.2015 19:04
Dobry den,

asi bych volil 2TB disk... Pro novejsi desky je k dispozici utilita, ktera umozni pouziti vetsich disku - info treba tu: http://www.gigabyte.com/microsite/276/3tb.html
Jinak samozrejme zalezi na detailech jako je treba info o pouzitem operacnim systemu, zda ma byt disk systemovy a bude se z nej bootovat, nebo jen na data jako druhy disk v PC.
CrashCZ (2)|4.2.2015 20:19
Z jakého důvodu by byl lepší 2TB disk? Mám možnost koupit tento 3TB disk za cenu o něco levnější, než bych koupil 2TB disk. Operační systém mám Windows 7 Home Premium 64bit a pořizoval bych ho jako druhý disk, takže rozhodnutí, zda-li by byl systémový či na data, by záleželo čistě na tom, co by bylo lepší (nyní mám disk Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB).
Gouranga (699)|4.2.2015 20:26
Mam o neco novejsi desku P55A (lisi se v USB3 a SATA3) a s 3TB Seagaty jsem nemel nejmensi problem. Problem muze nastat jedine v pripade snahy z disku bootovat, ale jako datovy by mel jit bez problemu.