reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2 PC jeden monitor?

roamn (295)|7.2.2015 22:32
Budu kupovat asi dalsí pc (na různé výpočetně náročné operace, pojede skoro 24 hodin denně prvních pár měsíců nonstop), chtěl bych ale kvůli pohodlnosti a ušetření použít jen 1 monitor a ideálně i jen 1 klávesnici a myš.
Chci se zeptat:

1) Většina monitorů dovoluje 2 vstupy a možnost přepínat mezi nimi v menu monitoru, že ano?
Pokud bych chtěl ale externí věc, tak existuje nějaký "dvi" hub, který dovoluje přepínat mezi výstupním signálem (dva vstupy a jeden výstup), něco jako toto by mělo fungovat:?
http://www.ebay.com/itm/2-PORT-WAY-DVI-I-MANUAL-SWITCH-BOX-DUAL-LINK-2-INPUT-1-OUTPUT-HUB-SELECTOR-/370734031008?pt=UK_Computing_Sound_Vision_Video_Cables_Adapters&hash=item56517860a0
Jen to koupit někde v ČR za podobnou cenu...

2) Existuje i nějaký usb hub nebo jednoduše "přepínač" tzn. abych mohl jednou myší a jednou klávesnicí ovládat 2 PC (vždy jen jedno ale mohu se snadno přepnout na to, abych hned ovládal druhé pc), našel jsem toto např.:
http://www.alza.cz/aten-us224-d1571501.htm
Takže by to mělo fungovat, neexistuje nějaký levnější řešení? nechci dávat tolik, navíc to potřebuju jen na 2 zařízení (myš klávesnice a ne 4)?

Za rady a tipy díkx
kevin00 (10238)|7.2.2015 22:37
j.albi (476)|7.2.2015 23:17
roamn (295)|8.2.2015 15:25
A ještě dotaz, ty kvm switche jsou drahé... stojí minimálně okolo 1000 kč co jsem se díval a většinou v této ceně jsou navíc jen VGA (a ne DVI), napadlo mě plugnout druhý pc do druhého portu mého stávajícího monitoru a přepínat monitor v menu monitoru a co se týče klávesnice a myši, napadlo mě ovládat ten nový PC prostřednictvím mého stávajícího skrze "Vzdálené plochy", s tímto ale nemám vůbec zklušenosti, takže si nejsem jistý jak to přesně funguje, co to umožnuje a jaká je rychlost. Mám to chápat tak, že prostřednictvím vzádelné plochy při správnékm nastavení můžu s tím druhým pc dělat co chci (tak jakobych měl klávesnici a myš připojenou přímo a stejně tak i rychlost (odezva) je dobrá?
Gouranga (699)|8.2.2015 15:38
Stridat vystupy monitoru neni problem (zalezi spis kus od kusu, jak rychle to zvlada). Vzdalena plocha je take pouzitelna (akorat nutnost stale zadavat prihlasovaci udaje - windows si je ne vzdy ochotne pamatuji, ale muzes okno minimalizovat a pokracovat dal na puvodnim poctaci), jen ten pocitac, na ktery se pripojujes, potrebuje minimalne Win Professional, samozrejme se vzdalenou plochou prepinani monitoru odpada. Odezva zalezi na siti (ale v ramci LAN bude velice rychla).
Mam osobni zkusenosti (KVM, vzdalena plocha, prepinani) a reknu akorat: vyhni se prepinani monitoru spolu s parem klavesnic a parem mysi (za chvili ti z toho bude hrabat).
roamn (295)|8.2.2015 19:18
Díky moc za komentáře, takže to vidím nakonec na vzdálenou plochu, protože to bude asi nejlevnější a nejpohodlnější.

Ještě k té rychlosti vzdálené plochy, za předpokladu že bych měl v obou počítačích windows 7 (ani nevím jaké, ale ne home, profesional myslim), a v obou 1 GBs LAN integrované karty a vzdálenost kabelu lan by byla tak 3-5 m (spíše 3 m), jaká by byla rychlost?

Bylo by třeba teoreticky možné hrát na tom druhém počítači i nějakou super náročnou počítačovou hru přes vzdálenou plochu? (je to až tak rychlé a flexibilní že to zvládne i toto?)
Gouranga (699)|8.2.2015 20:13
Delka kabelu latenci skoro vubec neovlivnuje (je jedno, jestli 1m, 20m nebo 100m). Vzdalena plocha je urcena ke vzdalene praci s pocitacem, nikoliv nikoliv ke streamovani her/videi, tak to rozhodne nejsem schopen potvrdit, ale moc bych na to nesazel. K bezne praci jsem to pouzival i pres 10Mbps switch a problem nebyl.
fidorka (213)|26.5.2015 00:02
ještě se zeptám, všiml jsem si že ty switche jsou jen VGA konektor (nebo jaký) a ne DVI... jaktože?

To neexistuje DVI switche? (nebo jsou už extrémně drahé?)
kevin00 (10238)|26.5.2015 08:29
Také existují :)