reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zprovoznění WD Passport II v USB 1.1

Mara4cz (22)|2.8.2007 14:54
Ahoj, koupili jsme si se sestrou externí disky WD Passport II 120GB, ale ona má na notebooku jenom USB 1.1. Nepracuje to správně, disk se většinou roztočí a hned se motorek vypne. Předpokládám že je to kvůli slabému proudu v USB 1.1. Něco sem vyčetl že to lze řešit pomocí dvojitého USB kabelu, ale nikde jsem ho nenašel.. Pomožte prosím nebo dejte další rady!
Děkuju moc..
tequilla (1015)|2.8.2007 18:20
Kabel s rozdvojenym napajenim z USB portu najdes treba zde. Je pravda, ze byval soucasti standardniho baleni starsich disku, co jsem mel (TEAC a prvni generace WD Passport). I presto, kdyz jej pouzijes, tak neni zaruceno, ze disk pojede. Podminkou byva to, aby byly konektory zapojeny kazdy do jineho rozbocovace USB (povetsinou byvaji dva nejblizsi USB porty na stejnem rozbocovaci). Za tu cenu se to ale vyzkouset da.
Pokud by neslo, tak uz je potreba se poohlidnout jinde:
1] po nejakem externim USB Hubu s vlastnim napajenim (zalezitost kolem 300,-). Ovsem clovek musi sebou tahat dalsi krabicku + trafo
2] nebo treba zde a zde (nejsem si ted jistej, zda disk chce 5V nebo 12V).
At uz se zvoli prvni nebo druha moznost, tak bude prenos pres USB1.1 doslova utrpenim...
3] Pridat USB2.0 radic, cimz bys se mohly vyresit dve mouchy jednou ranou - zrychleni prenosu i napajeni (stoji podle typu rozhrani 500 a vic).
Mara4cz (22)|2.8.2007 21:33
hmm.. díky za rady. Ségra má v booku jenom 2 usb porty, takže ten dvojitý kábl tím pádem nemá žádný význam :-/. Použitím USB hubu zase uplně zaniká výhoda napájení jenom přes USB :-/
Balení toho disku je taky naprd, jelikož se kvuli vyndání musí poničit což může být problém při případném vracení, ale mám to od známého, tak doufám že když se rozmyslíme vrátit to, tak to s ním nějak pořešíme.
Nebo existuje ještě jiné řešení?? :-/
tequilla (1015)|3.8.2007 10:12
Moznost c. 3. Co ma segra za notebook? Predpokladam, ze tam bude slot na PCMCIA karty...jestli ano, tak zvolit neco takovehoto.
Mara4cz (22)|3.8.2007 14:17
hmm... 550Kč je celkem pálka. Ještě si to budeme muset promyslet. Každopádně dík moc za rady!!!!!
Mara4cz (22)|3.8.2007 14:52
Ještě jeden dotaz z tvých zkušeností. Jak je na tom ten disk s odolností? Je mi jasné že ideální bude se k tomu chovat jak v bavlnce ale co to vydrží? spadlo ti to někde? znáš někoho kdo s tím měl problémy?? Docela nerad bych se dočkal chvíle kdy bych se dozvěděl že to nefunguje...
tequilla (1015)|3.8.2007 16:15
Pokud s tim hodlas hazet po zemi nebo hrat fotbal, tak to s tou zivotnosti asi nebude nejlepsi :D. Ja ho vetsinou nosim uvnitr tasky na notebook, disk vypada jako novej. Ve firme jich mame kolem deseti (120GB a 160GB varianty) a s zadnym problem nikdy nebyl. Nevim o tom, ze by ale nektery z nich nekdo upustil na zem...asi vedi, ze by se mi to nelibilo a tak me tim nezatezuji ;).
Jedine, co mi na nem trosku vadi je povrchova uprava. Leskla cerna (ac je designove super) se hrozne rychle zaspini a me nebavi porad utirat prach. Kolega ho nosi jinak v tasce s klicema a uz ma ten disk silene poskrabany (coz se ale da cekat po tolika kontaktech s kovem). Ovsem funkcne je take naprosto v poradku.
Starsi TEACy meli kozenkove pouzdro, coz na prenaseni bylo idealni, ale disk se diky nemu zase zbytecne prehrival - a furt nasazovat a sundavat kozenkovej "kondom" take cloveka porad nebavi. Starsi WD IMHO meli lepsi povrchovou upravu, ale zase byly skoro 2x tak tezsi a velikost take nebyla zanedbatelna - dal by se pouzit v sebeobrane. Proste tady v tom si asi nevyberes.