Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po uložení změn v BIOSu nenajíždí PC

Darby (60)|17.2.2015 19:54
Dobrý den,
před momentem jsem resetoval počítač a najel do BIOSu. Změnil jsem frekvenci procesoru na 4.3GHz, vypnul hlídání temperature, a povolil funkci "intel rapid start". Volty u jádra mám nastavené na 1.2V. Po uložení změn se PC místo restartu na pár vteřin vypnul, potom se zapnul, ale už pouze svítil a běžely větráčky. Nenaběhl zkrátka žádný obraz (Není signál). Nedostanu se ani do biosu. Zkoušel jsem jeho restart CMOS, po zapnutí se PC 3x po sobě zapnul a vypnul, po dalším jeho samovolném špuštění byl ve stavu jako dříve (větráčky od GK se roztočí vždy jen při zapnutí, nebo vypnutí, a to pouze na sekundu něco.
Netušíte prosím, co se mohlo stát? Jestli zapnutí nějaké výše zmíněné funkce v BIOSu nepoškodilo hardware? (Deska, procesor). Byl bych Vám velmi vděčný za rady. Počítač jsem složil jako dárek přítelkyni a teď mojí vinou nejde spustit. No hrozný to pocit Dostaňte mě z toho.
Základní deska: Gigabyte B85N Phoenix
Procesor: Intel Pentium G3258

Děkuji mnohokrát.
Salamander (6177)|17.2.2015 22:49
jak jsi resetoval bios?
Darby (60)|17.2.2015 23:12
Nejdříve přes CLR CMOS (Dva piny, které jsem provodil pinzetou na pár sekund). A potom jsem zkusil také asi na 20 minutek odpojit baterku od desky. Po zapnutí se to po chvilce vyplo a zase naběhlo. Bohužel se stejným výsledkem.
Salamander (6177)|17.2.2015 23:48
zdroj byl u toho vypnuty/vytazeny ze zasuvky? jesli ne, tak to jeste zkus ... nezda se mi ze bys to takhle jednoduse zabil
Darby (60)|18.2.2015 00:02
Ano, jak při CLR CMOS, tak i při vytažení baterky. Při první možnosti se po zapnutí 3x opakovaně vypnul a zapnul a zůstal běžet jako dříve. Při druhé jen jedno zapnutí a vypnutí a zůstal opět běžet v tom svém "komatu". Také mi to nejde do hlavy. Napěti bylo normálně 1.2V. A frekvence 4.3GHz je u tohoto procesoru naprostý standard.

Že já vůl vůbec vypínal to CPU Thermal monitor a zapínal Intel Rapid Start..včera jsem si půlku dne hrál s napětím i frekvencemi a vše bylo naprosto v pořádku. Ale zase tyhle položky to snad způsobit nemohly. A že by se ze vteřiny na vteřinu něco odpálilo..no nevím. Zkrátka po normálním Save and Exit v BIOSu se PC jakoby restartoval a hned naběhl normálně (včera). Ovšem ten dnešní pokus jak jsem přišel z práce, zvedl frekvenci a přehodil ty další dvě již zmíněné kraviny, tak po Save and Exit se PC vypnul a až poté naběhl (Do pár sekund). Zkrátka je to nějaké divné a hlava mi to nebere. Mám teď objednanou i5 4460 a MSI B85i gaming. Zítra ráno to zavezu do obchodu z IT, ať mi zjistí, čím to je. Podle toho si potom na poště vyzvednu daný komponent. Popřípadě pošlu zpátky.

V lepším případě doufám, že to dají nějak dokupy a že neodešlo nic. I když ten procesor..co na něj říkáte? Ať už bude v Gigabyte B85N Phoenix, nebo výše zmíněné MSI B85i Gaming. Děkuji jinak za vše a budu vděčný za další návrhy a nápady.
F.Z. (12)|18.2.2015 09:46
Ahoj, zkus :
1.Napred tohle:

Method 1 :
1. Shut your PC down
2. Hold the power AND the reset button for about 10 sec, than release.
3. Backup BIOS should kick in anytime soon now.

It will recover it from backup manually(forced).

For me it works, PC restarts some times and it goes well. Stability test now holds.

Method #1:
1. Shut your PC down (if you're reading this guide, than your PC isn't working anyways)
2. Hold the power button until the PC starts and shuts down again
3. Press the power button again, your backup BIOS should kick in now and should re-flash the main BIOS if there's anything wrong with it.
Darby (60)|18.2.2015 10:32
Bohužel nic. Reakce v druhém kroku to udělalo tak jak mělo, ale při zapnutí opět to samé stádium. No zajedu s tím tam a uvidím. Potom budu případně reklamovat. Tedy pokud to bude v procesoru, tak s tím nejspíše neuspěji předpokládám. Nebo ano? Je to taktovací verze a samozřejmě jsem si o tom dost přečetl, než jsem se do toho vůbec pustil. Zároveň i v kombinaci s mojí deskou. Také je možné, že to byl vadný kus.
Tomak_CZ (392)|18.2.2015 15:30
Mě když se toto stalo po přetaktování pomohmo clear cmos + znovuosazení procesoru...
Darby (60)|18.2.2015 15:52
No..také jsem to mohl vyzkoušet (znovuosadit CPU). Bohužel už je PC dáno k technikovi, tak uvidíme, co mi zítra dopoledne sdělí :-)