reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lama potrebuje radu :o)))

**mike** (9)|5.8.2006 23:08
Zdravim.Su docela lama a taxe radsi zeptam nekoho, kdo tomu rozumi vic nez ja :o Mam starsi desku a v ni moooc stary procak AMD Duron 800MHz Socket A (ja vim,katastrofa). Potreboval bych vedet co (jaky procesor) do toho socketu A maximalne narvu a kde bych to mohl koupit...protoze nikde nic poradneho nemuzu najit-pocitam, ze na socket A se uz asi hoooodne dlouho nic neprodava a uz vubec nevyrabi. Nebo je lepsi reseni koupit novou desku? Dik moc lidi.
Smeli (2302)|6.8.2006 00:21
[QUOTE=**mike**]Zdravim.Su docela lama a taxe radsi zeptam nekoho, kdo tomu rozumi vic nez ja :o Mam starsi desku a v ni moooc stary procak AMD Duron 800MHz Socket A (ja vim,katastrofa). Potreboval bych vedet co (jaky procesor) do toho socketu A maximalne narvu a kde bych to mohl koupit...protoze nikde nic poradneho nemuzu najit-pocitam, ze na socket A se uz asi hoooodne dlouho nic neprodava a uz vubec nevyrabi. Nebo je lepsi reseni koupit novou desku? Dik moc lidi.[/QUOTE]

Otázkou je, co máš za desku a kolik bys do toho chtěl vrazit? V současnosti na sA seženeš nové akorát AXP, ale neřekl byh, že tvá deska bude schopna dát FSB alespoň na 166 (333). ALe nejdřív by to chtělo znát odpověď na mou otázku
Perfect (158)|6.8.2006 10:15
Pokud má Durona 800MHz, tak nejspíš bude mít nějakou starou desku ještě s sdr pamětma. Chtělo by to celkový upgrade mb + cpu + ram + gpu (sAM2 je za pusu)...
eraser (0)|6.8.2006 10:28
Tak, tak... takýto stroj sa upgradovať nielen neoplatí, ale reálne sa to, ani nedá, ak by sme požadovali ďaleko vyšší výkon. Tu by som to zobral od gruntu a vymenil takmer všetko.
Smeli (2302)|6.8.2006 12:17
Heh a proč myslíte, že se ptám, kolik do toho chce vrazit?
eraser (0)|6.8.2006 13:55
Ak by ti povedal, že pár tisíc, no pritom, ak mu tu potvrdíme, že je skutočne rozumné starú šunku zahodiť a ísť do novej zostavy, tak by možno bol ochotný dačo priložiť, takže načo sa pýtať, lepšie je ho hneď pripraviť na väčší výdaj. :)
**mike** (9)|6.8.2006 16:55
Dik za nazory a rady.Tu desku zjistim...ale neni az tak stara-ta puvodni shorela a tahle je stara tak 2 roky :o) Jinak RAMky jsou DDR 333MHz-na 85%. Grafiku a HDD mam docela slusne (pro me potreby), potrebuju jen dokoupit RAM a hlavne ten procesor...proto se ptam na to, na co se ptam :oD
**mike** (9)|9.8.2006 15:52
Cus lidi. Tak uz sem konecne nasel chvilku casu a zjistil co mam za desku atd. Mno,asi nic moc-je to neco od ASUSu, presnejc A7V8X-X s chipsetem VIA KT400. Jo a abych nezapomnel, tak se mi uz s CPU nekdo hral a BIOS pise frekvenci 1067MHz...RAM 256 DDR 333MHz, FSB 333MHz, CPU Vcore 1,6V...uf, jen tohle byla lama jako schopna zjistit.
tgfh (2985)|21.8.2006 21:38
Ja bych 100% koupil novou desku + cpu (samozdrejme AM2) + ram + (grafiku treba integrovanou) a mas to par korun!
ale jestli si chces koupit cpu na socket A ber toto:
http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zob=2&pol=30&zbo=14144
Perfect (158)|21.8.2006 21:59
2100,- za S2500+ dá jenom blázen nebo vůl...
Architect (232)|21.8.2006 22:09
[QUOTE=tgfh]Ja bych 100% koupil novou desku + cpu (samozdrejme AM2) + ram + (grafiku treba integrovanou) a mas to par korun![/QUOTE]

No je to sice "pár korun", ale na s. A seženeš bazarové kousky třeba dobře taktovatelný Athlon XP s jádrem Thoroughbred revize B0 seženeš kolem 900 až 1200,- Kč. S Bartonem to je horší, ten už se nedá skoro sehnat a pokud ano, tak za neskutečné ceny kolem dvou tisíc.

Zkus pohledat na bazaru zive (tam jsou), nebo trebas na pcbazar.net.
tgfh (2985)|21.8.2006 22:15
Já bych z bazaru nikdy nic nekoupil! Kupuju vždy hardware novy a staré komponenty prodávám nebo dávám známým.