Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: Pískající plazma

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Ahoj,

máme problém s naší 3/4 roku starou plazmou. Je to LG 42PX4R-ZA 107cm a v režimu standby píská, je to slyšitelný tón o vysoké frekvenci a je to dost nepříjemné. Telku máme v ložnici a nedá se u toho ani spát (nepříjemné je to i přes den, kdy v bytě a při otevřeném okně určitě není úplné ticho). V servisu nám (prý z dobré vůle) vyměnili zdroj, ale telka píská stále sna i víc. V zapnutém stavu, jakoby chrčí (čím je scéna světlejší tím více je to intezivnější). Technik od LG nám sdělil, že je to vlastnost televize, a že ve vypnutém stavu bude v tiché místnosti slyšet stejně jako třeba tikající hodiny. S tímto výjádřením se nechceme ztotožnit, natož u výrobku za skoro 50tis. Jaký na to máte názor vy? nebo stalo se vám něco podobného?

P.S. Vystřídal jsem spoustu TV a tímto jsem se nikdy nesetkal. Naše další TV Sony je tichá jak ve standby ak i zapnutá, o žádném pískání ani známka.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele aldafallout
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od maty_s Zobrazit příspěvek
    Ahoj,

máme problém s naší 3/4 roku starou plazmou. Je to LG 42PX4R-ZA 107cm a v režimu standby píská, je to slyšitelný tón o vysoké frekvenci a je to dost nepříjemné. Telku máme v ložnici a nedá se u toho ani spát (nepříjemné je to i přes den, kdy v bytě a při otevřeném okně určitě není úplné ticho). V servisu nám (prý z dobré vůle) vyměnili zdroj, ale telka píská stále sna i víc. V zapnutém stavu, jakoby chrčí (čím je scéna světlejší tím více je to intezivnější). Technik od LG nám sdělil, že je to vlastnost televize, a že ve vypnutém stavu bude v tiché místnosti slyšet stejně jako třeba tikající hodiny. S tímto výjádřením se nechceme ztotožnit, natož u výrobku za skoro 50tis. Jaký na to máte názor vy? nebo stalo se vám něco podobného?

P.S. Vystřídal jsem spoustu TV a tímto jsem se nikdy nesetkal. Naše další TV Sony je tichá jak ve standby ak i zapnutá, o žádném pískání ani známka.
    Vím že pískávali starší CRT. Jak televize, tak PC monitory. Tuším, že to dělalo VF trafo. U Plazmy jsem se s tím zatím nesetkal. Dle tvého vyjádření soudím, že ten pískot je silnější. Určitě bych se nenechal odbýt v servisu. Pokud televize ruší a píská, tak to není její vlastnost, ale závada. Zkus to napsat ještě na www.tvfreak.cz:)
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 09-03-2015, 10:51
  2. Pískající SSD disk OCZ Vertex 2
    Od Honza23 v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 07-01-2011, 18:23
  3. Plazma TV versus LCD TV
    Od Best v sekci Video a TV
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 08-04-2007, 21:23