Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: Upgrace CPU - zvládne to desxka?

Občasný diskutér Avatar uživatele Tichman
    Registrace
    Aug 2009

Zdravíčko odborníci,

Vlastním už velcie starou sestavičku, viz. můj podpis. Akorát teď místo 3870 jsem osadil 4890 (přesněji tuto - http://www.sapphiretech.com/presenta...&pid=263&lid=1)
    No a tudíž jsem si pomyslel samozřejmě i na nějaký lepší procesor, ale ouha disponuji pouze obstarožním AM2 socketem.
    Na stránkách výrobce základní desky jsem se dočetl (přesněji zde - http://www.gigabyte.com/support-down....aspx?pid=2607), že bych do této desky mohl nacpat i AM2+ popřípadě i AM3 procesory. Je tam ale uvedena taková poznámčka že v takovýchto případech bude: "If you install an AMD AM3/AM2+ CPU on AM2 motherboard, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0 (2000 MT/s); however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted"
    Jestli jsem pochopil správně sníži se přenosová rychlost FSB, otázka zní omezí mě to moc? Poznám vůbec navýšení výkonu v takovém případě? Nebo nemám vůbec vymýšlet kraviny a žadný AM2+/AM3 procesor tam necpat?

Díky za Váš čas a odpovědi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Frekvence HTT nemá na celkový výkon systému zásadní vliv, tudíž bych se velkého snížení výkonu vůbec nebál.
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. Upgrade PC - zvladne to zdroj?
    Od fibichrj v sekci Zdroje
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 22-06-2013, 08:05
  2. jaké rolišení videa a fps PC zvládne
    Od michal.kolesa v sekci Benchmarky a diagnostika
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 21-02-2010, 15:42
  3. Zvládne mATX deska čtyřjádro?
    Od vanDave v sekci Intel - procesory a základní desky