reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SSD téměř zaplněn, čím?!

Jonny100 (25)|26.3.2015 22:58
Zdravím,

Můj SSD disk 120GB má prý jen 19,3 GB volných ze 111GB.
Avšak součet všech souborů (i skrytých + systémových atd) je 44,5GB.
Proč je sakryš můj ssd téměř plný, co mi uniká??!
Přikládám screeen, který snad situaci nastíní lépe.

EDIT: hybernace vypnutá, stránkování nastaveno na max 6GB

Honza
[ATTACH=CONFIG]30593[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]30594[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]30595[/ATTACH]
Výstřižek3.PNG Výstřižek2.PNG Výstřižek.PNG
Fox_25 (613)|27.3.2015 00:28
Když máš otevřený disk C v průzkumníku tak ťukni mimo složky pravým myšidlem a dej vlastnosti, zobrazí se ti volné místo i zabrané místo. Hibernace být vypnutá může, ale soubor bude na disku pořád, samozřejmě to chce zobrazit skryté soubory a možná i proto ti to ukazuje nekorektní využití disku.
Ventero (1280)|27.3.2015 08:44
To bude nejspíš rezervací pro data případné obnovy. Dej vlastnosti systému (Počítač - pravým a vlastnosti nebo klávesy Win + Pause/Break) a zvol vlevo nahoře Ochrana systému. Tam si vyber své SSD a klikni na Konfigurovat. Dole je posuvník Maximální využití, tak ho stáhni na nějakou rozumnou hodnotu (6GB by mělo s přehledem stačit) A hibernaci si klidně zase zapni.
Jonny100 (25)|27.3.2015 10:04
Takže tento problém je vyřešen, bylo to opravdu způsobeno tou obnovou ... defaultně to mělo nastaveno 50% disku !! změnil jsem na 6GB a je to v cajku.

Teď mám však další problém - boot time je extrémně dlouhý. Najednou z ničeho nic se to stalo, že se extrémně prodloužil boot time z 8s na průměrně třeba 60s + u obrazovky pro přihlášení mi zamrzne obraz asi na dalších 30 sekund (nelze hýbat myší ani psát, ale po odmrznutí se projeví veškeré pohyby co jsem vykonal myší).
Tohle mě velmi trápí. Nějaké návrhy?