reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI NEO2 Platinum, Ultra 250 GB chipset nahodne nedokonci POST a nenajde disky

Vladimir_ (6)|6.8.2006 12:34
Zdravím kolegovia,

nedávno sa mi vyskytol na domácom PC zaujímavý problém. Pri štarte, alebo reštarte PC mi doska skontroluje pamäť a tam sa i zasekne. Nenabehne ani zisťovanie diskov a kontrolka na HDD aktivitu trvale svieti. Toto sa vyskytuje dosť náhodne, spočiatku som to pripisoval vysokým okolným teplotám i keď mám pc relatívne dobre chladený ( i disky maju chladenie ). Momentálne sa mi toto ale pritrafí sporadicky, ale nevedel som zatiaľ prísť na nič čo by mohlo daný problém spôsobiť.
1. HDD Maxtor 6Y120P0
2. HDD WDC 200BB
3. DVDROM NEC
4. DVDRW LG5163

Doposiaľ to behalo úplne ok, nerobil som ani nijaké zmeny v BIOS-e ani na doske. Nie je OC. Napatia i frekvencie sú default. Keď doska nabehne a normálne štartuje Win, po úvodnej obrazovke s modrým behavým pásikom nabehne úplne čierna obrazovka asi na 10 - 15 sekúnd kým sa "znova chytí" a bootuje, čo predtým nerobila. ( Myslím, že existuje nejaký soft, čo monitoruje win behom jeho boot procesu a vyhodí to z toho záznam, ale nespomeniem si na meno softu - rád privítam ak mi niekto z Vás ten soft pripomenie ).
Inak je pc bezproblémový a stabilný.
Pochybujem že toto pomôže ale pre info hodím popis PC:
A64 3000+ non OC
2x 512MB Legend moduly ( 1x Single Sided 1x Double Sided - manual je s tymto OK )
Standart MSI 6200 VGA

Napadá niekoho niečo?
wizaard (913)|7.8.2006 00:38
No... možná zkusit update BIOSu, jinak mě nic nenapadá :(.
Rainman43 (5)|7.8.2006 09:29
Jestli chceš vědět co se děje při náběhu windowsů, tak můžeš zkusit prográmek "bootvis".
tequilla (1015)|9.8.2006 14:38
S timto chipsetem (v predchozim PC) jsem nemel zadny problem. Ted mam MSI K8N Diamond s chipsetem nForce4 SLI a stava se mi obcas to same, co tu popisujes. Snazil jsem se prijit na to, kde je zakopany pes, ale zatim jsem neprisel na pravou pricinu. Mam podezreni na zdroj. :( Vsimnul jsem si, ze to delava jen v pripade prvniho startu PC potom, kdy vypnu zasuvku s PC a zdroj/zakladni deska je tedy mezitim bez napajeni.

Btw. BIOS mam aktualni, pameti znackovy a testovany pro dual channel.
eraser (0)|9.8.2006 17:59
Skusil by som odpojiť všetky periférie, ktoré nie sú potrebné k chodu PC a potom možno zistíš viacej. Takže odpoj disky, mechaniky, addon karty, ak nejaké máš, napr. tv kartu, apod.
Vladimir_ (6)|9.8.2006 22:48
Ok,

asi to skúsim povypínať všetko i v BIOS, i keď v podstate je jediná karta v PC moja grafika.
Cez víkend skúsim hw stránku, ale este predtým si skúsim ten spomínaný bootvis.
Vladimir_ (6)|10.8.2006 21:22
[QUOTE=tequilla]S timto chipsetem (v predchozim PC) jsem nemel zadny problem. Ted mam MSI K8N Diamond s chipsetem nForce4 SLI a stava se mi obcas to same, co tu popisujes. Snazil jsem se prijit na to, kde je zakopany pes, ale zatim jsem neprisel na pravou pricinu. Mam podezreni na zdroj. :( Vsimnul jsem si, ze to delava jen v pripade prvniho startu PC potom, kdy vypnu zasuvku s PC a zdroj/zakladni deska je tedy mezitim bez napajeni.

Btw. BIOS mam aktualni, pameti znackovy a testovany pro dual channel.[/QUOTE]

Nechcem vyvolat nejky flame war, ale mate niekto, komu sa cez ruky presypalo vela hardwaru negativne skusenosti so zdrojmi Qtec 450W Dual Fan s aktivnym PFC? Ked som ho pred dvomi rokmi kupoval, nebol lacny a predpokladal som i ze bude mat dostatocne rezervy. V pc nemam ziadny pci slot obsadeny, len AGP MSi 6200 co nie je "zrut".
Myslis ze by za to mohol zdroj?
wizaard (913)|10.8.2006 23:14
[QUOTE=Vladimir_]Nechcem vyvolat nejky flame war, ale mate niekto, komu sa cez ruky presypalo vela hardwaru negativne skusenosti so zdrojmi Qtec 450W Dual Fan s aktivnym PFC? Ked som ho pred dvomi rokmi kupoval, nebol lacny a predpokladal som i ze bude mat dostatocne rezervy. V pc nemam ziadny pci slot obsadeny, len AGP MSi 6200 co nie je "zrut".
Myslis ze by za to mohol zdroj?[/QUOTE]
No... podle toho, co tu popisuješ, by to klidně zdrojem být mohlo. Máš možnost zkusit jakýkoliv jiný zdroj? Pokud ano, zkus to.
tequilla (1015)|11.8.2006 09:19
[QUOTE=tequilla]S timto chipsetem (v predchozim PC) jsem nemel zadny problem. Ted mam MSI K8N Diamond s chipsetem nForce4 SLI a stava se mi obcas to same, co tu popisujes. Snazil jsem se prijit na to, kde je zakopany pes, ale zatim jsem neprisel na pravou pricinu. Mam podezreni na zdroj. :( Vsimnul jsem si, ze to delava jen v pripade prvniho startu PC potom, kdy vypnu zasuvku s PC a zdroj/zakladni deska je tedy mezitim bez napajeni.

Btw. BIOS mam aktualni, pameti znackovy a testovany pro dual channel.[/QUOTE]

[QUOTE=Vladimir_]Nechcem vyvolat nejky flame war, ale mate niekto, komu sa cez ruky presypalo vela hardwaru negativne skusenosti so zdrojmi Qtec 450W Dual Fan s aktivnym PFC? Ked som ho pred dvomi rokmi kupoval, nebol lacny a predpokladal som i ze bude mat dostatocne rezervy. V pc nemam ziadny pci slot obsadeny, len AGP MSi 6200 co nie je "zrut".
Myslis ze by za to mohol zdroj?[/QUOTE]

Ten zdroj to samozrejme byt muze a u me s nejvetsi pravdepodobnosti je. Zapomel jsem totiz napsat, ze jsem se stal pred 3/4 rokem "stastnym" :eek: majitelem zdroje zn. Chill Inovation a recenze na SHW jsou vserikajici. Bohuzel nemam po ruce nejaky dalsi zdroj, ktery bych mohl vyzkouset, abych si to podezreni potvrdil a mohl napsat:"Muze za to zdroj na 100%". A nemam ted po ruce ani par litriku na novej :( Ten tvuj zdroj je 2 roky stary, proto uz ma take neco za sebou, nehlede na to, ze za posledni dva roky sla energeticka narocnost komponentu strasne nahoru.