Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Chybne chovani GPU pri zapojeni dvou monitoru pres dig. vystup

Nováček
    Registrace
    Mar 2015

Zdravim,

Po koupi druheho monitoru mam do GPU pripojeny pres digitalni vystupy dva monitory. Jeden je 1050p - DVI a druhy 1080p - HDMI. Pri urcitych scenach, hlavne pri zmene obrazu nebo po startu pc mi na monitoru pripojenem pres HDMI problikavaji vertikalni pruhy, je to otazka zlomku vteriny a jsou to vetsinou cary/hrany v dolni tretine obrazovky pres celou sirku. Nekdy to problikne jen jednou za vecer, ale je to znatelne a hlavne po startu si toho clovek vsimne.
    Zajimave je, ze kdyz je druhy monitor (1050p - DVI) ve vypnutem stavu tak se to deje stale, ale kdyz mu odpojim kabel od GPU tak to prestane. Zkousel jsem na ten HDMI vystup pripojit jiny monitor a je to uplne stejne. Jde proste o to, ze grafika vypousti na HDMI pri zapojeni dvou monitoru toto "ruseni".

Nevite o co jde? Je to zacatek konce GPU nebo nejaka jeji vada? Je cca 5 let stara.

Grafika - Sapphire Radeon HD 5750 512MB DDR5

Monitory jsou 20" a 24" palcu LG, ale to by nemelo hrat roli, BenQ 22" se chova stejne.

Vojtech
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Já bych to typoval na malou GDDR5. S takovou pamětí jsem 2 monitory provozoval, ale jeden jsem měl napojený na integrovanou grafiku CPU i7. Teď mám Radeon R7 250X
    s 2GB DDR5 a jede na ní monitor a TV. S 1 GB GDDR5 se mi to nějak nezdálo. Po 5ti letech bych grafiku asi vyměnil. Ale je to jen můj názor, nemusím mít pravdu.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Co ovladače, aktuální? Malá paměť za to asi nemůže. Pro 2D zobrazení ti stačí řádově několik desítek MB paměti.

Nováček
    Registrace
    Mar 2015

Ovladace by mely byt aktualni, reinstaloval jsem CCC i primo ovladace...
    Naposledy upraveno uživatelem phenoo: 31-03-2015 v 16:48

Podobná témata

1. Zapojení+provoz dvou lcd s poměrem 16:10 a 16:9
    Od kondenzátor v sekci Monitory
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 24-01-2015, 12:02
  2. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 22-01-2013, 22:11
  3. Nastavení dvou monitorů
    Od cheysuli v sekci Monitory
    Reakcí: 2