reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Novy 1 TB HDD s 20 ms acces times?

fidorka (213)|5.4.2015 19:59
Mám systémový SSD disk (120 GB) a pak nějaký HDD na data. Plánuju nákup dalšího disku- WD 1 TB blue. Použití bude na instalaci her, nějaká storage dat a případně instalace nějakého dalšího programu který se mi již na systémový SSD disk nevleze (mám tam už jen 40 GB volného).
Problém je že všude na netu se píše že WD 1 TB blue (a ano chci ten, vybíral jsem dost dlouho) má acces times 15-20 ms (a spíše blíže k té 2. hranici) a to je spíše prý pomalé.

Hodí se tyto acces times na použití které zamýšlím (instalace her, sem možná nějakého programu který se nevleze už na systémový SSD 120 GB)?

(a jak by se vlastně projevily tyto slabší acces časy?)
fidorka (213)|5.4.2015 20:27
Jinak taková zajímavost... WD jsou tak trochu podvodníčci... vy co se rozhodujete mezi nákupem HDD 3.5" SATA WD 1 TB Blue nebo Black (1TB 10EZEX Vs 1TB 1003FZEX) někdy v tomto období (duben 2015) , tak pak bacha, na hodně místech na netu se doporučuje do zblbnutí dokola 1 TB black, protože je rychlejší a větší záruka, bla bla. V čechách je cena snad o 600-800 Kč větší (u black) a výkonem jsou úplně stejné.

podle všeho totiž jde o blue verze, jen je přejmenovali na black.... (2 a 3 TB black disků se tohle netýká, tam je to skutečný Black (rychlejší). Ale 1 Tb black je jen Blue s jinou nálepkou a větší zárukou (což je ale fuk celkem v tomhle případě). A mají pomalé acces time (15-20) (2 TB a 3 TB black už mají lepší acces times). A lhali sprostě na svých forech :-):

http://community.wd.com/t5/Desktop-Mobile-Drives/WD1003FZEX-CAVIAR-BLACK-poor-access-time-explained/td-p/658549/page/6

Více i tady:




Takže kdo doporučoval Black 1 TB nad 1TB blue tak se pletl :-)
johny__g (6387)|6.4.2015 10:24
Zajímavá informace. Osobně bych asi WD black nikdy nedoporučil, protože ten o trochu vyšší výkon nevyváží ten nárůst ceny. Navíc jsou hlučnější. Ale jestli je to pravda, tak je to pěkná lumpárna.

Ten access time by mě u takového použití netrápil.
fidorka (213)|6.4.2015 12:48
No právě prý u předchotí 1 TB verze Black trápil uživatele hluk, a tak zpomalily acces time (původní 1 TB black měl hezké acces times), tím způsobily sice asi snížení hluku, ale horší acces time. A pak teda navíc začali 1TB blue vydávat za 1 TB black a jen přihodili 3 roky záruky (což je celkem fuk, jde o ten samý disk jako blue který má 2 roky a WD mu evidentně věří že vydrží těch 5 let, když ho balí i jako black). A sprostě a nechutně a amatérsky lžou ještě na svých forech :-( :-).

To už snad i ty poruchovější Seagate než tyhle lži.

Jinak díky za odpověd, že acces time (i když větší) by pořád měly být ok na moje použití.

Ještě se chci zeptat, jaké zahraniční shopy uvádí u svých disků failure rate, tak jak to dělá v ČR czc.cz?
Stiffmeister (51)|15.4.2015 17:07
Já mám u blacka acces time okolo 8ms a rychlosti 172/155mbs tak nevím.... Blue bohužel nemám...
fidorka (213)|16.4.2015 13:26
Však jsem psal podmínky za kterých to platí....:

1 TB black (ne 2 TB nebo 3 TB to jsou podle všeho úplně jiné disky a ty jsou dobré) a musí to být novější verze (ty starší ještě asi byli skutečné blacky a ty disky co se vyrábí tedka (duben 2015) muzou byt zase jine ( i když asi ne)