Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 20 z 20

Téma: ACER AL1916Cs - koupě - prosím o radu.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Leroj
    Registrace
    Dec 2006

No asi jsem to trochu přehnal, určitě jsou i LCD s věrnými barvami, ale ta cena...
    Dělám do fotek a tak potřebuju 10-bit barvy /např. EIZO S1961/, ale zase občas hraju hry a mám strach že to neutáhne. Ideální řešení - 2 LCD, jeden na barvy a jeden na hry, mi přijde hodně na hlavu /a na peněženku/

Jinak kolegovi jsem doporučil HP LP1965 - chvíli jsem u něj seděl a nějak nadšenej jsem nebyl - ne že by byl špatnej, ale rozhodně ve mě nevyvolal takovej ten první dojem "tak to je paráda, to si koupím!"
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Ja som si tiež chcel kúpiť LCD monitor AL1916Cs ale po prečítaní tejto témy a testov som sa rozhodol inak doložil som na SAMSUNGA tiež 19" a bolo ..... a som s ním zatiaľ spokojný investícia sa vyplatila veď monitory sa nekupujú každú mesiac tak nech tá investícia stojí zato.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2007

Tak teď už na toto forum koukám "očima" toho Dellu P1130 a musím uznat, že na 1280x1024 má barvy opravdu výborné (na 1600x1200 už je to sice horší, ale pořád nadprůměr), takže všem děkuji za rady, zatím moji naprostou spokojenost kazí jen jedna "moucha" a to ta, že podle reklamních materiálů prodejce, samotného prodavače (a dokonce i podle mého očitého svědectví v prodejně!!) monitor běžel na 100 Hz při 1600x1200 v pořádku bez artefaktů, atp.. . Podle oficiálního manuálu Dellu a podle funkce Windows s názvem "skrýt režimi, které monitor nepodporuje" monitor "umí" jen 85 - takže mám další dotaz: Netušíte někdo, jak je to možné? Monitor zatím radši nechávám na 85, té "stovky" se bojím...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

A na jaké rozlišení běží? normálně tam dej 100Hz - co to budeš šetřit - je to jen spotřební zboží - oči ti nikdo nevymění...ikdyž...

EDIT: Jak se taktují procesory, tak se taktují i monitory

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2007

Při 1600x1200 by měl zvládat 100 - zvládá 85, stejně jako u všech dalších rozlišení počínaje 800x600.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12