Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 38

Téma: PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

No právě ta case je stavěná jen na Atx a na mATX, takže to by neměl být problém
    Tak on není problém, že by do té skříně nešla, to ona půjde... jen u ATX desky, která zakrývá větší část zadního plechu máš lepší vlastnosti oběhu vzduchu ve skříni, proto do ATX skříně ATX desku
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

ICE: Vždy jsem měl nVidia, ale k nynějším dobám budu muset sáhnout fakt po AMD. Poměr cena výkon .. no snad mě to nezklame. Vůbec nejlepší grafika by pro mě byla GIGABYTE GTX 760 WINDFORCE 3X 4GB, která taky už není na prodej -,- Ta MSI GTX 970 GAMING 4G je její nástupce ne? Ale chtěl bych něco alespoň aby se to pohybovalo v cenový relaci mezi 7-6 tis .. ne 10. Tak jestli nevíš o podobný v GTX verzi ... teda nic slabšího. Já jen jestli vůbec je něco mezi touhle za 10 tis a něco jako ta Gigabyte GTX 760 4GB

VencaX: Ok a v čem se teda liší od tý "ne-gaming" (krom toho, že nemá AMD CrossFireX) a co si myslíš o ASUS MAXIMUS VI HERO - Intel Z87? jest-li to není zbytečnej overkill nebo se nevyplatí

Registrace
    Jun 2008

Jestli myslíš tu "M" verzi, tak vpodstatě jen výbava. PLUSko je cenově nejbližší tomu Mku a GAMER má lepší chlazení napájecí kaskády a design vzhledem k tomu, že výrobci desek upravili BIOSy tak, aby i na B85kách šlo taktovat, tak ani výhoda Z87(Z97) chipsetů je tatam. Pokud hledáš fakt dokonalej komp v každým ohledu, kterej bude dokonale vypadat i ve skříni, HERO je tvoje volba, ale myslim, že do obyčejnýho kompa je deska za pětku zbytečná, to bych ty prachy navíc radši investoval do té 970ky

Btw u karet by ještě šlo uvažovat o GTX960, pokud hledáš kartu dobrou v poměru výkon/watt (kde ovšem AMDčka totálně propadaj). Jestli spotřebu energie neřešíš, asi bych vzal některý z Radeonů, které budou mít stejný nebo vyšší výkon (v závislosti od hry)

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Takže doporučuješ GAMER ok

Ohledně karty bych si fakt přál nVidiu s 3-4GB a velkou rychlostí jako právě ta Gigabyte GTX 760. Vím, že s ní byly nějaký řeči, že takhle velká paměť u takovýhle sběrnice s 256bit je naprosto zbytečná, ale chtěl bych podobnou. Jako ty GTX 960 ... ta MSI GTX 960 GAMING 4G 4GB za ty prachy se fakt asi nevyplatí a ještě když ta její sběrnice je ke všemu 2x pomalejší, takže zas nevyužitý. Žádná Gigabytka taková není, Gainward a Zotac to já prostě nechci a pak je tu PALIT o který vím asi tolik jako o fotbalu. Takže AMD .. buď tuto http://www.czc.cz/gigabyte-r9-280-ul...149764/produkt nebo tuto http://www.czc.cz/msi-r9-280-gaming-3g/148201/produkt. takže neřeším spotřebu .. ale jsem nucen řešit právě ten zdroj kvůli té spotřebě A co se týče výkonu ... tak to by snad měli být nejlepší cena/výkon. Minulej rok byl testovací pokusný králík Crysis 3 a každej comp co to utáhl nad 30 FPS byla "nadupaná mašina!" a tento rok to bude Zaklínač 3, tak toho by to mělo utáhnout.
    Naposledy upraveno uživatelem Vojta12345: 09-04-2015 v 23:05

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Ta 280ka i 285ka jsou proste vykonnejsi nez 960ka, ja jsem byl taky fanousek nVcek od malicka, ale posledni dva roky jedu na Radeonech, protoze maji proste lepsi pomer cena/vykon a to je neoddiskutovatelny fakt. NViida se prezentuje jako luxusni znacka a za znacku, to ja platit faaaakt nebudu . Pro me jedina smysluplna nVidia je GTX970

Vynatek z jedne recenze:

GTX 960 je nezajímavá grafická karta. Aby byla zajímavá, stačilo by jediné. Prodávat ji za odpovídající cenu. To není 199 dolarů, ale 149 dolarů. Tam tahle karta parametrově i tím, co představuje, patří. Za 199 dolarů očekáváme mainstream se vším všudy. To reprezentuje víceméně Radeon R9 285 a už z toho nikdo moc nadšením neskákal. Takže pokud jste z R9 285 nebyli nadšení, z GTX 960 musíte být vyloženě zklamaní, protože toho za stejné peníze nabízí ještě méně. Proč to? Protože na trhu je stále o něco levnější R9 280 a pak jsou tady už jen o 2000-2500 korun dražší Radeon R9 290, které jsou podstatně výkonnější!

Pokud dnes chcete grafiku za 6000 korun, což je bohužel realita, poměrem cena-výkon je Radeon R9 280 nejlepší řešení, osobně bych si ale připlatit na efektivitu a modernější výbavu R9 285. Je to smutné, ale tahle karta aktuálně představuje nejlepší produkt a grafické řešení v této cenové kategorii, což nám rozhodně na náladě nepřidá, protože jako takové není úplně ideální. Důrazně bych vám tedy radil, pokud chcete grafiku s nějakým výkonem a koukáte na tyhle kousky za 6 tisíc, připlaťte si na R9 290. Je sice dražší a žere více, ale stojí za to. Z grafik za současných 6 tisíc korun opravdu nejsme nikdo nijak nadšený. Za podobné peníze jsme totiž měli stejný výkon už před skoro 3 lety.

Pokud jde o ASUS GTX 960 STRIX. Je to velmi pěkně udělaná grafická karta. Osobně považuji koncept "nuceného pasivního chlazení" v klidu za hloupost, protože z hlediska hlučnosti to nehraje roli, ale z hlediska teplot ano, ovšem to je tak jediné, co lze kartě vytknout. Kdyby stála těch 4500 korun a tedy konkurovala R9 270X, jehož konkurentem by fakticky měla být, tak by představovala skvělý produkt, nejlepší ve své třídě s nízkou spotřebou jako bonusem. Ale, za současných cenových podmínek? 128-bit a i jinak parametrově zjevný low end za 6 tisíc?! A výrobci grafik se ještě divý, proč jdou prodeje grafických karet do háje?! Pokud jste majitelem GTX 760, ať vás ani nenapadne o GTX 960 uvažovat. Nesmějte se, jsou mezi námi tací, kteří vidí vyšší generační číslo a budou si myslet, že GTX 960 je tak nejméně 2x lepší než GTX 760. Není. Pokud máte GTX 660 a nestačí vám, pak možná ... .... ... ale blbost! Ani pro majitele GTX 660 není zajímavá, toho výkonu zase není o tolik víc. Pro majitele GTX 560 nebo GTX 460, kdy už by nárůst byl tak 50-60%, možná už by to zajímavé bylo, ale nevím jestli pro takovéto zjevně velmi málo náročné uživatele, je zajímavých i těch 6 tisíc korun, co tahle karta stojí. Za současných podmínek prostě nějak nevím, pro koho je tahle karta určena. Pro ty, kterým stačí low end, je 6 tisíc korun strašně moc a pro ty, kteří mají 6 tisíc na grafiku, nabízí zase GTX 960 příliš málo. Její výkon je totiž tak tak dostatečný na 1920x1080, u nových náročnějších her ale má problémy i tam, a 6 tisíc zase nejsou tak malé peníze.

Není to ovšem jen vina slabé koruny, GTX 960 prostě není grafika za 200 dolarů+, za kterou se vydává. Je to low end za 149-159 dolarů maximálně, což by u nás představovalo aktuální cenu kolem 4500 korun. A asi se shodneme, že pak by zajímavá byla! Tak snad se dočkáme.

Registrace
    Jun 2008

Tak ony Nvidie maj dycky jednu, max dvě smysluplný karty, který jsou dobrý v poměru cena/výkon zbytek má dycky pokrytý Radeon... jenže průser AMD je poměr výkon/watt, u CPU i GPU. Prostě když chceš ekonomickej PC, je lepší šáhnout po Intelu a Nvidii. Pokud chceš levnej komp na rendering a o cenu elektřiny se nestaráš, tak tam nacpeš AMDčka a neřešíš no a pak k tomu kilowattovej zdroj.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 10-04-2015 v 14:57

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Tak podle mě AMD Radeony byly vždycky výkonnější. Už jen značka AMD se prostě vždycky prezentuje jako herní. Mám tady AMD procesor a šlape i po 6-ti letech, ale to samý se nedá říct i o grafice, co jsem tu měl. Proto mám trochu strach. Nemám prostě ale na výběr jak jsem řekl předtím, budu muset jít do AMD. Nějaká dobrá výkonná GTX Gigabyte s min 3G pamětí na trhu není aktuálně.
    Naposledy upraveno uživatelem Vojta12345: 10-04-2015 v 16:26

Registrace
    Oct 2007

Malý dodatek: neřeš GB paměti, je to naprosto irelevantní údaj, pokud hraješ ve FullHD nebo v menším rozlišení. Velká paměť se využije až pro velmi vysoká rozlišení (1440p, UHD, 4K atd.). Velká paměť slouží pro načítání textur, ale rychlost grafiky se nezvýší! Mušíš koukat na počet TMU (texture mapping unit), ROP (rendering output unit) a SP (stream procesor), architekturu jádra, frekvenci atd. Například geforce 730GT se 4 GB (http://www.czc.cz/msi-n730-4gd3v1/168938/produkt) je daleko pomalejší než GTX 750Ti s 1GB paměti (http://www.czc.cz/zotac-gtx-750-ti-1gb/146908/produkt)...

Registrace
    Jun 2008

Tak není to úplně pravda. Jestli se nepletu, tak právě Nvidia má nejvýkonnější samostatnou kartu na trhu (pokud se něco nezměnilo) a během let se měnily první příčky dle výkonu. AMD je hlavně známé tím, že má prakticky vždy vyšší spotřebu oproti konkurenci. Nicméně jak jsem psal, pokud jde o konkurenční boj, tak v poměru cena/výkon většinou vede tak 1-2 karty od Nvidie a zbytku trhu vedou Radeony. Minulé léto byla třeba 760ka GTX jedna z nejlepších karet na trhu právě na cena/výkon, teď je na tom dobře 970ka. Pořád ale v testech výkon/watt jsou Radeony někdy až dvojnásobně horší oproti Nvidii, ale jak jsem psal, AMD se už hodně dlouho snad ani nesnaží spotřebu snižovat. A nejde jen o GPU, ale i o CPU, kde Intel dělá silná CPU s čím dál nižší spotřebou a AMD dělá buďto "přepálený" kousky (dvojnásobek spotřeby oproti Intelu při stejném obecném výkonu) nebo pak APU, který nevynikaj jak ve výkonu na jádro, tak celkovém výkonu a vynikají pouze grafickým čipem.

Jak píše ICE, velikost paměti neřešit. Lepší mít GDDR5 paměti s dobrou propustností a mít jich 1GB než mít 6GB pomalé DDR3 paměti. Větší paměť se vyplatí hlavně u PC, kde máš připojené třeba 3 FullHD displeje

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Asi šáhnu po MSI R9 280 GAMING 3G. Pokud se teda nemýlím tak je to celkem dobrá, osvědčená a silná karta za krásný peníze, jn mě trápí její poruchovost. A jinak výrobce preferujete jakého? Já když už, tak se rozhoduji mezi Gigabyte x MSI. Co by jste mi vůbec poradili vy za kartu? (testovací hra Zaklínač 3) Toto je teda předběžná sestava bez grafiky http://www.czc.cz/fklg2m7njsi799fpkvsj2glas6/seznam
    Naposledy upraveno uživatelem Vojta12345: 10-04-2015 v 21:23

Registrace
    Oct 2007

Uz jsem Ti to jednou psal a nebavi me se furt opakovat
    http://www.czc.cz/msi-r9-285-gaming-2g/161183/produkt

Ze znacek preferuju GB, ale tady je MSI levnejsi, takze asi tak

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

MSI, poslednich par let je hodne dobra...
    BTW: u GPU bych jeste vzal v potaz FreeSync a Mantle, tj. i monitor?

Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od john Zobrazit příspěvek
    MSI, poslednich par let je hodne dobra...
    Přesně tak, 280ka freesync nepodporuje, ale 285ka ano Jo a taky TrueAudio...

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

ICE: tak zrovna tebe jsem nemyslel, když už si to tu psal

john: Monitor mám svůj Acer V246WL - LED 24 myslím. Takže žádná nej novota a nejspíš žádná podpora AMD FreeSync.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od john Zobrazit příspěvek
    Pokud vim tak z Mantle nic nebude, teda pouziji ho jako zaklad pro nove OpenGL, ale to je asi tak vse.
    A FreeSync - drahe monitory, nez se to dostane do normalnich kusu, bud mit uz davno jinou grafiku

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od chocenak v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 19-06-2014, 18:24
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od zre v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 20-05-2014, 08:15
  3. PC pro hraní her v ceně 25 000 - 27 500 Kč