Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 38

Téma: PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Zaměření pro: hraní her

Platforma: Intel
    Operační systém: Win
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
    Ahoj, vím že je tady těchto podobných příspěvků fakt tisíce, ale mám doporučenou vlastní sestavu. A rád bych slyšel každý dobrý názor.

http://www.czc.cz/9kvhch78mmj428nt6uh3da6a71/seznam

Jest-li by jste mohli posoudit kvalitu, zda li vydrží alespoň těch 5 let při každodenním využití a při standardní péči, bez problémů nebo pokud někdo má vlastní zkušenosti s určitými díly nebo všelijaké problémy i s reklamací, servisem a podobně. Díky moc :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Grafika za stejny penize s vyssim vykonem:
    http://www.czc.cz/msi-r9-285-gaming-2g/161183/produkt

SSD je totalni pruser, je to asi nejhorsi a nejpomalejsi model na trhu, takze vymenit treba za tento:
    http://www.czc.cz/crucial-bx100-120gb/165976/produkt

DVD Smasung nebrat, mam ji bohuzel doma a dela desivej bordel, radsi LG
    http://www.czc.cz/lg-gh24ns-cerna-bulk_2/105811/produkt

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

MSI R9 285 GAMING 2G není výkonnější než Gigabyte R9 280 Ultra Durable VGA 3GB ... teda už jen podle parametrů. Tahle Gigabyte grafika má větší rychlost grafického čipu, propustnost paměti taky větší, šířka paměťové sběrnice taky větší, o 1 GB navíc grafické paměti, ale je pravda, že je zase o 500 MHz pomalejší. Jediného čeho se u této grafiky bojím je její žravost, poruchovost a hlučnost. O jejím výkonu nepochybuji. Jako obě karty udělají svoji práci a jsou dost kvalitní, nedovolím si tvrdit takhle na blind, která je silnější. Pro Gigabyte se přetaktovává výše, ale zase MSI je určitě tišší a žere méně. Zase bych se ale bál přehřátí po nějaké době.

S Kingstonem mám dobré zkušenosti, ale nebyl jsem si právě jist. Slyšel jsem pár fám, které říkají, že Kingston tam začal strkat pomalé čipy, ošidil chlazení a ve výsledku jsou výkony sotva poloviční oproti prvním verzím.

S DVD Samsung souhlas a s LG nesouhlas. Mám s LG taky vlastní zkušenosti a jiní mají ty samé problémy. Už jen v komentářích na fórech a e-obchodech se bouří diskuze o špatném čtení disků hned po dni zakoupení. Jinak ale děkuju moc za tvůj názor a pomoc :-)
    Naposledy upraveno uživatelem Vojta12345: 08-04-2015 v 15:38

Registrace
    Oct 2007

Tak ten rozdil mezi 280 a 285 je asi 5 procent ve prospech 285ky. Dale taky mas o chlup nizsi papirovou spotrebu (o 10W) a novejsi technologie, treba Freesync. Ono v konecnym dusledku je to asi jedno, ty rozdily jsou maly, ale rikal jsem si, ze pri stejny cene by bylo lepsi vzit tu o chlup vykonnejsi a novejsi

S tim Kingstonem to bohuzel nejsou jen famy, ale bylo to prokazano testovanim, takze bych se tomu radsi vyhnul.

Tak ten muj Samsung sice ty disky cte dobre, ale v mistnosti neni slyset vlastinho slova Segra ma LG a je tichounka...

Občasný diskutér Avatar uživatele Mi.Lek
    Registrace
    Aug 2007

Nemám a neměl jsem s LG mechanikou problémy (stará odešla asi po 6 letech).

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Hele jako dvd mechanika je fakt detail na tý sestavě mám ještě jednu externí, takže to je tak poslední věc, co by mě tam trápila. Za SSD disk určitě díky, když už mám i ramky od Crucial. Jen mě nějak bije do očí její rychlost zápisu, kde je až více jak 2x pomalejší.
    Jinak když se bavíme o ram a Kingston; jak jsou na tom jejich ramky dnes? Já jsem ještě uvažoval, že místo těchto od Crucial pořídím tyto http://www.czc.cz/kingston-hyperx-be...118965/produkt od Kingston. Ty jsou snad ještě v pořádku. Rychlost o 800 MHz větší + XMP a ještě o 5 let větší záruka a jsou dražší jen o 200 kč. Nevím jestli se mi hodí do sestavy ale.

Btw NFG_ICE o té grafice: koukal jsem na to, a šel bych radši když už tak do MSI R9 280 GAMING 3G a ne 285 jen s 2G. Navíc tahle je ještě levnější a má celkem dobrý recenze http://www.czc.cz/msi-r9-280-gaming-3g/148201/produkt
    Naposledy upraveno uživatelem Vojta12345: 09-04-2015 v 17:35

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Jinak toto by měla být silnější verze č.2 http://www.czc.cz/6sdnuoraeuju489g6a13glv2n5/seznam taky bych byl rád, za vaše názory.

Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od Vojta12345 Zobrazit příspěvek
    Jinak toto by měla být silnější verze č.2 http://www.czc.cz/6sdnuoraeuju489g6a13glv2n5/seznam taky bych byl rád, za vaše názory.
    Jezisikriste, co ten zdroj??!!!

Pokud se Ti nelibi Seasonic OEM (nevim proc, ja ho mam a slape v pohode na i5+280X), tak tam dej toto: http://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/74749/produkt
    Ale urcite ne Fortron, jejich posledni dobry zdroje byly Blue Stormy pred 6ti lety...

S tim Kingstonem se to ma tak, ze driv byl jednicka, dneska je jednicka Crucial, ktery pouziva lepsi cipy. Drzel bych se Crucialu - jak u SSD, tak u RAM. Na papirovy rychlosti se vyprdni, to v praxi stejne nepoznas. Ja mam papirovy cteni 500MB/s, realny 280MB/s a stejne je to rychly jako sviňa

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Jo dřív, já v tom teď moc nemám přehled, ale všechny ty produkty v tý sestavě č.2 jsou osvědčený "Kingstonský pravý solený vepřový" snad ne? Jinak to stejný se zdrojem, potřebuju nějaký silnější s 700W+ pro případnej upgrade do budoucna a jedinej kterej jsem našel za dobrou cenu, byl Fortron a s Fortronem mám taky dobrý zkušenosti ale taky tak 3-4 roky zpátky a mám tu ještě dnes funkční 350W Fortron. Chtěl jsem OCZ ZS Series 750W, ale všechno je to v řiti! A tu desku jsme tam taky hodil s myšlenkou do budoucna, protože ta v č.1 .. já nevím, bojím se abych jí mohl využít i po 3-4 letech a nemusel kupovat novější a kvalitnější.
    Podle parametrů a zkušeností ostatních se dá vyčíst ledacos a jsem si jist, že by ten rozdíl byl znatelně znát v tý rychlosti zápisu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Kingston Beast jsou přehnaný paměti... sice jsou schopný běžet na tý daný frekvencí (2400), ale to musíš na těch 2400 nejdřív nataktovat, protože paměťovej řadič v Intel CPU má tušim v základu 1600 MHz takty. A v konečným důsledku:
    A) rozdíl výkonu ve hrách bude ve výsledku pár procentíček, vpodstatě nepoznáš
    B) díky frekvenci budou Beasty více topit (což je důvod, proč mají větší chladič, ale co více topí, to se více namáhá a tím tepelně poškozuje)

U Beastů bych asi o kvalitě paměťových modulů nehovořil vzhledem k tomu, že jsou schopný fungovat i na 2400 MHz. Nicméně Crucialy jsou dlouhodobě kvalitní, instaloval jsem je do nespočtu nových sestav a nebyly na ně v podstatě ještě žádné stížnosti.

Ohledně SSD, jak píše ICE, rychlosti u SSD neřešit. Rozdíl mezi 200 a 300MB/s ve výsledku nepoznáš a rozhodně ne u PC na gaming. I když si na to nainstaluješ hru, tak plynulost bude ovlivněná RAMkama, CPUčkem a GPUčkem.

Zdroj jak píše ICE. Když chceš investovat, pořiď si S12IIku nebo Gčko od Seasonicu, Fortrony nejsou to co bývaly. Ještě se vyplatí třeba některé Enermaxy, ale Fortrony nee.

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Díky za komentář
    Kingstonský věci tam teda rvát nebudu. Co se týče u SSD a ram, tak dám teda na vás a vezmu oboje Crucial. Mně je tak nějak jasné, že rozdíl ve hrách skoro nebo vůbec nepoznám, jen mi šlo o to, aby to ustálo další generaci PC sestav, ale s přetaktováním se teda "sr*t" neumím Co se týče zdroje, zůstal bych u svého, co je v sestavě č.1, ale samotná Gigabyte R9 280 Ultra Durable VGA 3GB má doporučeno min 600W i když ve skutečnosti sebere jen 300W v zápřahu, tak snad doufám, že to není problém.
    A dále bych rád věděl, jestli fakt nebude problém s tou základní deskou v sestavě č.1, přesněji s ASUS B85M-G - Intel B85 a jestli bude použitelná i za těch 5-6 let. Nebo vůbec jaké velké plus má ta základní deska ASUS MAXIMUS VI HERO - Intel Z87 v sestavě č.2 oproti téhle ASUS B85M-G - Intel B85 v sestavě č. 1. Tak nějak si to nedokážu odvodit, než jen z těch technických parametrů, který jsou napsaný na "obalu"

Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od Vojta12345 Zobrazit příspěvek
    Díky za komentář
    Co se týče zdroje, zůstal bych u svého, co je v sestavě č.1, ale samotná Gigabyte R9 280 Ultra Durable VGA 3GB má doporučeno min 600W i když ve skutečnosti sebere jen 300W v zápřahu, tak snad doufám, že to není problém.
    "
    To je hodnota wattaze u noname shitu. Vyrobci se tak jisti, ze je nebude nikdo zalovat Ta karta samotna si bere v maximalni zatezi okolo 200W, muj Radeon 280X si bere cca 230W a tech 500W u kvalitnejsiho zdroje mi v klidu staci Lepsi je mit mensi wattaz s vyssi ucinnosti, kvalitnejsim osazenim a provedenim, nez nejakej noname 1000W shit

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Jestli máš ATX skříň, zvol klasickou ATX desku, ne mATX (hlavní důvod je airflow ve skříni).

Takže bych volil buď nejbližší možnou ASUS B85-PLUS a nebo ještě lépe ASUS B85-PRO GAMER, která je teď u czc.cz na akci za 2300,- (pokud teda má jít o ASUS desku).

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Ok, ok on má ten Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W OEM hodně dobrý ohlasy, takže i kdybych ho měl koupit 2x za ty prachy s 6-ti letou zárukou se to vyplatí.
    Ještě dořešit tu základní desku a grafiku. Mimochodem jaká grafika je momentální největší špička na trhu ve vyšší střední třídě? Žádnej highend

---------- Doplněno v 19:23 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:23 ----------

No právě ta case je stavěná jen na Atx a na mATX, takže to by neměl být problém

Tu ASUS B85-PRO GAMER GAMING MB - Intel B85 asi vyměním teda za tu ASUS B85M-G - Intel B85. Ona je sice o 400 kč dražší a "novější" s tím AMD CrossFireX, ale v čem je lepší? A jinak teda váš názor je, že ta ASUS MAXIMUS VI HERO - Intel Z87 je zbytečný overkill pro obyčejného hráče?
    Naposledy upraveno uživatelem Vojta12345: 09-04-2015 v 19:46

Registrace
    Oct 2007

S ohledem na spotrebu a ticho asi MSI 970
    http://www.czc.cz/msi-gtx-970-gaming...231b11/produkt

O 10 procent mene vykonna R9 290 se da sehnat "prekvapive" o 10 procent levneji, ale zase zere vic...
    http://www.czc.cz/msi-r9-290-gaming-4g/144759/produkt

Vybiral bych dle financniho rozpoctu a preferenci nVidia vs. AMD

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od chocenak v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 19-06-2014, 17:24
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od zre v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 9