Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 37

Téma: PC pro hraní her v ceně 27 500 - 30 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Zaměření pro: hraní her

Platforma: Intel
    Operační systém: Bez OS
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
    Moje aktuální představa o sestavě - http://www.czc.cz/46m9q9g7taigc9a5trijpqrh38/seznam

PC bude sloužit primárně ke hraní her (od nenáročných po náročné). Do budoucna je možná tvorba videí (s tím spojený rendering) a pouze možná streaming. Hry jsou však to hlavní a cílem je jak nejvyšší možný podávaný výkon, tak i schopnost vysoký výkon podávat v následujících letech (nemám v plánu si kupovat za rok nový).

Cenově se chci rozhodně vejít do 30k a koupi mám v plánu v několika následujících dnech.

Určitě si zřetelně všimnete, že zde nemám vysokokapacitní HDD. Do teď jsem fungoval několik let na 500GB HDD a se stále spoustou volného prostoru. HDD mě již absolutně nedostačuje a z rychlosti načítání pomalu ztrácím nervy. Mým požadavkem tedy je slušné SSD (které není ale královsky drahé) s o něco vyšší kapacitou než je standardních 120GB a věřím, že s tím si zatím bohatě vystačím (ještě mám i 1TB externí HDD).

Budu rád za jakékoli konstruktivní připomínky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Tomak_CZ
    Registrace
    Mar 2011

seznam není veřejný

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Omlouvám se, opraveno.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

mel bych zmenu u SSD, jestli by ti stacil tento CRUCIAL BX100 - 250GB, spis bych pridal penize na lepsi zdroj v certifikaci Gold a mel by ti stacit 550W - Seasonic S12G-550 550W nebo Seasonic SSR-550RM 550W

Registrace
    Mar 2011

Já bych ještě změnil desku z mATX na ATX u navržené Gigabyte SSd také Crucial a ram http://www.czc.cz/crucial-ballistix-...119023/produkt

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Co říkáte na http://www.czc.cz/intel-xeon-e3-1231v3/153117/produkt, vyplatilo by se za to připlatit, nebo je to zbytečná investice?

Kterou desku by jste doporučili
    http://www.czc.cz/msi-h97-pc-mate-in...152762/produkt
    http://www.czc.cz/asus-b85-pro-gamer...150310/produkt

V čem přesně spočívá výhoda zmíněných Crucial ram oproti těm stávajícím?

Co se týká GPU, tak asus má teď ve slevě levnější variantu http://www.czc.cz/asus-strix-gtx970-...160226/produkt
    Naposledy upraveno uživatelem Mortyr: 13-04-2015 v 20:32

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Po sérii změn jsem dospěl do této podoby: http://www.czc.cz/6n6d1bver4ic09hojeqb024fb5/seznam
    Je zde výkonnější CPU, lepší ATX deska, zmíněné ram, zmíněné levnější SSD, levnější verze GPU, zmíněný zdroj s gold certifikací a skříň stejná.

Edit: ram jsem nakonec změnil na kingstone, který mi více ladí do sestavy a jen na úrovní ram původních.
    http://www.czc.cz/kingston-hyperx-sa...158726/produkt
    Naposledy upraveno uživatelem Mortyr: 13-04-2015 v 21:42

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Osobně si nejsem jistej, jestli je Xeon ta nejlepší volba na hry. Valná většina her stejně nepodporuje hyperthread a Xeon oproti i5ce nemá jedinou výhodu právě krom zmíněného.

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Máš pravdu, je to zbytečná hloupost.

Sestavu vidím takto: http://www.czc.cz/6n6d1bver4ic09hojeqb024fb5/seznam
    Řekl bych, že tomu nic nechybí ani nepřebývá, sestava mi byla navrhnuta.

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Na ten jeho League of Legends to bude stačit, že?

Edit: Jinak tady ti asi každý doporučí místo těch Kingston ram, vyměnit za Crucial.
    Naposledy upraveno uživatelem Vojta12345: 13-04-2015 v 23:06

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Ten League of Legends byl na mě nebo na koho? A pokud na mě, jak víš, že ho hraju.
    A ne, fakt si tohle nestavím na LoL, nejsem blázen.

Co se týká pamětí, pokud mi nebude schopen někdo dát opravdu hodně konstruktivní názor proč to nebo ono, tak zůstávám u těchto.
    Už se stalo pravidlem, že 10 různých lidí mi poradí 10 různých RAMek a skoro nikdo neuvede konstruktivní vysvětlení, proč zrovna ty jsou nejlepší, i když mají stejné parametry.
    Naposledy upraveno uživatelem Mortyr: 13-04-2015 v 23:24

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

pameti, je jedno jaké si vezmeš, ja osobne mam v PC pameti od firmy GEIL .o)) zalezi na tvych preferencich, jen od Crucialu jsou odzkouseny pameti a nejsou s nima problemy, nebudeme ti rikat tyhle tam musis mit, od nas dostanes jen doporuceni a pak to zalezi na tobe .o))

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Aktualizace/podoba dnes: http://www.czc.cz/6n6d1bver4ic09hojeqb024fb5/seznam

CPU - Intel Core i5-4590
    CPU mi přijde dostačující, jako alternativy mi přijdou Intel Core i5-4690K, který má odemknutý násobič a MB podporuje taktování nebo Xeon E3 1231v3, kde mi však několik lidí potvrdilo, že je na hry k ničemu a vyplatil by se pouze na rendering.

MB - ASUS B85-PRO GAMER
    MB mi přijde fajn, je zde teď i v pěkný slevě, pokud by měl někdo připomínky, mile rád si vyslechnu.

RAM - Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR3 1866
    U RAM stále nevím. Každý doporučuje něco jiného. Crucial mají mít garantovanou kvalitu, ale sám jsem přitom nikdy neslyšel, že by kingstone byly nějak problematické.
    Alternativy: Kingston HyperX Savage 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9 by více ladily s deskou, ale jelikož je case stejně plně krytý, tak to postrádá smysl.
    Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9
    CRUCIAL Ballistix Tactical 8GB (2x4GB) DDR3 1600 LP

SSD - CRUCIAL BX100 - 250GB
    SSD má mnou požadovanou kapacitu a je levnější alternativou, než jsem tam původně měl. Pravděpodobně to bude na úkor rychlosti, avšak nejsem si jist, zda se jedná o takový markantní rozdíl, aby mi za to stálo investovat dalších 900.
    Původní SSD - Samsung SSD 850 EVO - 250GB, Basic

GPU - ASUS STRIX GTX970-DC2OC-4GD5
    GPU je daná a tu chci. Pokud má někdo pocit, že GIGABYTE verze je výrazně lepší, tak uveďte důvod.

Zdroj - Seasonic S12G-450 450W
    Tato sestava by při vysoké zátěži neměla mít ani spotřebu 350W. Nevidím důvod brát výkonnější. Jedná se o gold verzi. Původně zde byl Seasonic S12G-550 550W.

Skříň - Corsair Carbide Series™ 300R
    Pokud má někdo specifický důvod, proč by použil jinou, rád si to poslechnu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Mortyr Zobrazit příspěvek
    CPU mi přijde dostačující, jako alternativy mi přijdou Intel Core i5-4690K, který má odemknutý násobič a MB podporuje taktování nebo Xeon E3 1231v3, kde mi však několik lidí potvrdilo, že je na hry k ničemu a vyplatil by se pouze na rendering.
    No, možná i na více věcí než jen na rendering, ale na hry TÉMĚŘ k ničemu. Možná bude nějaký nárůst s DX12, ale než se na DX12 odladí enginy a vůbec HT začne mít nějaký valný vliv, tak si tak 3-4 roky počkáme .

MB - ASUS B85-PRO GAMER
    Určitě ji vem

RAM - Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR3 1866
    U RAM stále nevím. Každý doporučuje něco jiného. Crucial mají mít garantovanou kvalitu, ale sám jsem přitom nikdy neslyšel, že by kingstone byly nějak problematické.
    Alternativy: Kingston HyperX Savage 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9 by více ladily s deskou, ale jelikož je case stejně plně krytý, tak to postrádá smysl.
    Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9
    CRUCIAL Ballistix Tactical 8GB (2x4GB) DDR3 1600 LP
    1866 MHz paměti jsou tak nějak k ničemu. Řadič RAM v Intelu umí bez taktování max 1600, navíc ve hrách prakticky nepoznáš rozdíl mezi 1600 a 1866MHz (když bysis dal tu práci a "nataktoval" je . Co se týká toho, jak Kingslon jsou či nejsou problematické, tak s jijich DDR2 paměťmi jsem měl obrovské problémy a DDR3 paměti z počátku jejich výroby měly převážně 1.65V napájecí napětí, které bylo vzhledem k integrovanému řadiči RAM v Intel CPU "nevhodné" (přičemž ostatní výrobci neměli problém dodávat paměti s napětím 1.5V)... tento fakt značil použití méně kvalitních paměťových modulů u RAM Kingston. V poslední době již Kingston pochopil svojí chybu a dodává mírně kvalitnější paměti, nicméně kdybyses nakonec rozhodoval, tak Crucial Ballistix Tactical jsou kvalitní paměti, které mám odzkoušené v nespočtu počítačů, které jsem za poslední 3 roky stavěl (něco pro známé, něco pro fírmy,...) které mají navíc lepší časování oproti pamětem od Kingstonu.

SSD má mnou požadovanou kapacitu a je levnější alternativou, než jsem tam původně měl. Pravděpodobně to bude na úkor rychlosti, avšak nejsem si jist, zda se jedná o takový markantní rozdíl, aby mi za to stálo investovat dalších 900.
    Výslednou rychlost SSD prakticky nepoznáš, ty rychlosti jsou pořád několikanásobně rychléjší oproti mechanickým diskům, takže rozdíl procent v rychlosti ve výsledku neudělá nic. Pouze kdybysis chtěl honit ego nad benchmarky, tak si můžeš připlatit za rychlejší SSD

Ke zbytku sestavy "No comment" - v dobrém

Registrace
    Mar 2011

Ty ram od crucualu co jsem ti navrhl mají lepší časování jak píše VencaX CL8 oproti CL10 tebou navržených kingů... jinak pěkná sestava ssd za mě zatím radši crucial díky posledním problémům s 850 evo ... Ale záleží na tobě

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od alequa v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 16-09-2014, 20:25
  2. PC pro hraní her v ceně 17 500 - 20 000 Kč
    Od DandyCZ v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 07-09-2014, 00:12
  3. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč