reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Potíže s připojením (rozvrat celé wifi?)

Neregistrovaný (0)|17.4.2015 23:27
Tazatel: Nikca

Znění dotazu: Ahoj všem,
již rok a půl mám notebook lenovo u510. Když jsem notebook zakoupila, zjistila jsem, že je problém s připojením k wifi, který je ale pouze u nás.
Můj notebook se připojí k wifi na jednom místě v bytě, kde i jakžtakž připojení funguje. Kvalitu signálu mám po celém bytě stejnou. Stále mě ale router dá se říct vykopvá, enžep okud spadne internet mě, spadne i všem, kteří sou v naší síti připojeni ať už přes mobil nebo přes notebook. Pokud chodím s notebookem po bytě, nb se snaží připojit, připojí se třeba na minutu, ale zase spadne a takhle to chodí dokola.. Jenže pokud nejde internet mě, nejde ani nikomu jinému a všichni mají v tu chvíli stejný problém. Pokud mám notebook vypnutý či wifi odpojednou, všem všechno funguje, nikomu nic nepadá. Myslela jsem si, že je problém v notebooku, ale v jiné síti (ve škole, v práci, u rodiny ) to funguje normálně, normálně se připojím, nikomu nic nepadá, jen u nás doma.
Nikdo netuší co by to mohlo být. Volala jsem našemu ISP, který netuší. Měla jsem tu kamaráda i strejdu, který se v tom trochu pohybuje, také nic. Zkoušeli přestavovat kanály, nějakou diagnostiku, přejmenovat wifi, obnova os, ale bez úspěchu.
Dávali jsme si tyto otázky:
1. Kdyby byl problém v nb, jaktože v jiné síti to funguje?
2. Kdyby byl problém v routeru - proč by to padalo jen když je připojený můj nb?
3. Proč to padá všem ostatním, když přes můj nb nikdo není připojený a neměl by v tom hrát žádnou roli?
Nevím, zda je možné, že můj notebook nějak přeruší signál routeru či tak něco, ale přes router máme napojenou i televizi (pomocí kabelku a ta nepadá), padají jen teda zaířzení, která jsou připojená bezdrátově. Jen upozorňuji, že místo, kde mi nb funguje je na proti routeru u okna (pokud ale s nb přiblížím víc k routeru, také to padá).
Vůbec si s tím nevím, rady, nenapadá někoho, kde by mohl být zakopaný pes? :)
Jinak mám OS Win 8, router - Asus RTN10. Jediné čeho jsem si všimla je, že v bytě přímo nad námi je v názvu jiné wifi ASUS, předpokládám, že přímo nad námi mají možná podobný router, nemůže být problém i v tom, že se třeba nějak tlučou signály? Moc tomu nerozumím, takže je to třeba kravina, ale orpavdu jsem z toho už bezradná. Nevím, zdali reklamovat nb, protože zase když mi to funguje jinde, tak asi nebude problém s nb. Vyměnit router - proč, když pokud není můj nb připojený, tak vše funguje normálně, nikomu nic nepadá, připojení je rychlé.

Předem děkuji moc za rady :)

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Win 8, Router RTN10, Wifi
durib (1141)|18.4.2015 10:32
Osobně bych ještě podezříval nastavení routeru a Windows 8. Výrobci furt vymýšlejí ptákoviny, aby se odlišili od ostatních a nedivil bych se, kdyby tomu bylo i zde. Na notebooku bych zkusmo nabootoval nějaké Linux live distro (třeba Ubuntu) a zkusil se připojit, co se stane.

Jinak k nastavení wifi: název musí být unikátní a kanál co nejdále od okolních.