Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 40

Téma: Vodní chlazení procesoru

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

Dobrý den, postavil sem si pc do menší skříně a asi sem dost přehnal chladič na procesor, když jsem použil Mugen Max. S tepoltama jsem jakž takž spokojený, ale nelíbí se mi prostor ve skříni "zabitý" tím chladičem. Chtěl bych aby ventilátory, které jsou ve spod "dosáhly" až na spodní část grafické karty.
    Takže mám v plánu Mugen max nahradit nějakým vodním chlazením. Radiator bych dal asi na bok skříně- v místě deklu, který je na fotce pryč-vyřízl bych v něm otvor.
    Takže co tam tak dát?
    Momentálně jedu procesor na 4.0GHz Athlon X4 860k s paticí FM2+
    Tady seznam všech komponentů : http://www.czc.cz/dertv6c4pmgho9p5eki24l267a/seznam
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050758.JPG 
Zobrazení: 190 
Velikost: 2.89 MB 
ID: 30649   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050759.JPG 
Zobrazení: 112 
Velikost: 2.74 MB 
ID: 30650   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050760.JPG 
Zobrazení: 116 
Velikost: 1.93 MB 
ID: 30651   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1050762.JPG 
Zobrazení: 87 
Velikost: 2.92 MB 
ID: 30652  
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Dobrý den,

nahoru se 240 mm radiátor určitě vejde, to není problém. Ale pumpu s expanzkou můžete dát jedině na dno, takže minimálně o jeden z těch ventilátorů byste přišel...
    Slušný základ by mohl vypadat třeba takto http://www.alphacool.cz/Nakupni-kosi...gwMDoxfA%3d%3d

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

Děkuji za parádní seznam. Celkem ranec pro mě.
    Nahoru ten radiator bych nechtěl dávat. Při zátěži tama odchází hodně horký vzduch. Vlastně nejvíc z celé skříně. Proto těm horním ventilátorům chcu pomoct trošičku těmi spodnímy-zavazí mi ten mugen
    Ještě bych se chtěl zeptat, jestli ta vodní pumpa je nějak slyšet. Třeba ve srovnání s ventilátorem při 600rpm.
    Diky moc.

Registrace
    Mar 2008

Horký vzduch Vám odtamtud jde z 1/3 kvůli procesoru a ze 2/3 kvůli grafice. Pokud budete mít vodní chlazení na CPU, tak není důvod tam ten radiátor nedát, protože s grafikou si to poradí. Ale to už je Vaše volba...

Co se týká pumpy, tak má standardní 3pin konektor jako ventilátory, takže si jí můžete zregulovat jak chcete. Rozhodně je to jedna z tišších pump, co máme v nabídce.

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

Díky, no já sem vodní chlazení na vlastní oči ještě neviděl, ale hlavně neslyšel. Jde mi o to, jestli to čerpadlo nedělá kravál.

Na desce nemám bohužel nazbyt konektory pro ventilátory (2+1) Takže sem si říkal, že ventilátory na radiatoru zapojim do CPU fan a čerpadlo přez molex-takže furt na 100% jestli by to nevadilo.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2015

Citace Původně odesláno od zdenislav Zobrazit příspěvek
    Díky, no já sem vodní chlazení na vlastní oči ještě neviděl, ale hlavně neslyšel. Jde mi o to, jestli to čerpadlo nedělá kravál.

Na desce nemám bohužel nazbyt konektory pro ventilátory (2+1) Takže sem si říkal, že ventilátory na radiatoru zapojim do CPU fan a čerpadlo přez molex-takže furt na 100% jestli by to nevadilo.
    S klidem můžu říct, že třeba D5 pumpa, kterou sám mám v alphacool plexi topu není z case slyšet prakticky vůbec a mám ji na trojku, předtím, když byla v expanzní nádobě, která jako top sloužila tak slyšet byla, teď není vůbec... Mám ji volně na dně case podlepenou izolační hmotou..

Na pětku slyšet je, nicméně je regulovatelná a na molex... Ddc pumpy naopak prý tichostí nevynikaji...
    Naposledy upraveno uživatelem Stiffmeister: 26-04-2015 v 10:44 Důvod: U

Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od zdenislav Zobrazit příspěvek

Není nic jednoduššího, než koupit PWM rozdvojky a dát víc ventilátorů na jeden konektor

Ventilátory na radiátoru = CPU fan
    Další dva ventilátory = chassis fan 1
    Pumpa = chassis fan 2

Samozřejmě, není problém provozovat tu pumpu i naplno, ale vzhledem k tomu, jak malá ta case je, není vůbec potřeba její plný výkon a po zpomalení je tišší...

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

Horní a spodní pár ventilátorů chci zachovat (alespoň do doby doplnění vodního chlazení GK)
    Horní ventilátory - chas. fan 1
    Spodní ventilátory - chas. fan 2
    Ventilátory na radiator CPU - CPU fan
    Na kolik a čím zredukovat pumpu, aby výkon uchladil procesor a aby nebyla hlučná nevím. Při té ceně min 5tis za vodníka, bych chtěl procesor nataktovat alespoň na 4.2GHz

Registrace
    Mar 2008

Mě přijde mít čtyři ventilátory ve skříni jen kvůli grafice s 220W TDP opravdu overkill, ale jak chcete...kdyby to byla nějaká dvoučipovka s 450W tak neřeknu nic, ale takto...ty horní dva ventilátory by na radiátor mohly posloužit naprosto bez problémů.

Každopádně v tom případě Vám klidně můžeme do objednávky přidat zdarma redukci z molexu na 7V pro pumpu.

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

A s tou redukcí na 7V by byla pumpička hlučná asi jak?

Ona se ta grafika hřeje skoro k 80stupňům. Destička co je na spodku GK jako chladič se hřeje dost a kryje ji chladič procesoru, aby k ní mohl jít vzduch od těch spodních dvou ventilátorů.
    Proto se chcu toho mugena zbavit, aby alespoň trochu odspodu šel vduch přímo na tu destičku a třeba kolem GK nahoru k těm dalším dvěma ventilátorům-který táhnou vzduch zase nahoru-pryč ze skříně.
    Oni ty horní by tam asi nemusely bejt a snad vůbec. Ta GK vydává proud teplýho vzduchu (při zátěži) i nahoru (středem mezi ventilátory GK) Kdyby tam nebylo nic, tak by nebyla žádná překážka.
    Ale určitě bych ten vrch nechtěl zakrýt radiátorem, ikdyž s ventilátory, který by to hnaly nahoru, ale asi určitě nasávaly teplo z GK ventilátorů.

Myslím, že když dám mugena pryč, tak se bude lehce ovívat i spodek GK a to je právě můj plán

Radiator z vodníka na cpu bych dal někde do boku skříně. Možná bude krást studenej vzduch od těch spodních ventilátorů

Budu rád, když mi započítáte i fitynky a hadicu...

Ještě to furt zvažuju, ale o ceně a fungování bych chtěl mít jasno.

Registrace
    Mar 2008

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

díky, asi to vyzkouším nakoupit budu muset nějak na etapy, protože tohle je teda ranec.
    ta expanzka s tím čerpadýlkem vytvoří takový pěkný blok? Tak jako na videu, se to spojí dohromady?

Registrace
    Mar 2008

Ano, přesně takto to vypadá dohromady.

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

Dobrý den, furt řeším jak přidělat teń radiator na bok skříně. Koukal sem u vás i na nějaké držáky http://www.alphacool.cz/produkt/Alph...ml?arg1=010601
    Snad bych si i vyrobil sám (kamarád na laseru), ale nějak se mi nechce, pak ještě dělat otvor do bočnice...
    Napadlo mě, že by šel radiator přidělat na zadní stranu skříně - 140mm
    Bylo by to zatím jen pro chlazení procesoru.
    ---
    V příští etapě, až budu chtít chladit vodou i grafiku bych koupil 240mm radiator a umístil ho na vrchní stranu skříně (nad grafiku, kde jste mi to myslím doporučoval hned)
    ---
    Co vy nato? Bude ten 140mm na cpu stačit? Jakou jeho šířku zvolit pro jistotu? Ventilátor bych dal z mugena, myslím, že je dobrej.
    Potom: utáhne to čerpadýlko oba radiátory v budoucnu? Zredukováno na těch 7V?

Registrace
    Mar 2008

140mm rad dozadu určitě dát můžete. Samozřejmě s 2x120 mm radiátorem by ten výkon byl vyšší a teploty CPU o pár stupňů nižší, ale i tak to bude mnohem lepší než jakýkoliv vzduchový chladič.

Tloušťku ideálně http://www.alphacool.cz/produkt/Alph...per_140mm.html

Pumpa Vám dva radiátory a dva bloky v takhle malé case zvládne naprosto bez problémů i zpomalená.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Vodní chlazení
    Od adock v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 11-08-2013, 22:18
  2. Vodní chlazení pro GTX 570
    Od Raymond v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-03-2013, 17:33
  3. Vodní chlazení do 6000 kč